Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Tarique

Re: Yalnızca 2 kurdan geçerek vize almak...

Mesaj gönderen Tarique » Pzr Şub 21, 2021 3:22 am

cerenem yazdı: Cmt Şub 20, 2021 4:51 pm siz kesin okuyacağınız bölüm ve okullar olarak mı yoksa şuan almanyaya dil için kullanabilmek açısından mı yaptınız
yani şartlı kabul durumu örneğin 15 temmuz 2021/2022 başka bir bölüme başvuru yapmaya engel olur mu
Sorduğunuz soruyu/soruları maalesef tam olarak anlayamadığım için cevap veremiyorum.

cerenem

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen cerenem » Pzr Şub 21, 2021 12:25 pm

clausthal üniversitesinden aldığınız şartlı kabul;
sizin ileriki dönemde okuyacağınız bölüm mü yoksa bir sonraki başvuru döneminde başka bir bölüme başvurup değişme hakkınız var mı

auroraxx

Mesaj gönderen auroraxx » Pzr Şub 21, 2021 12:57 pm

cerenem yazdı: Pzr Şub 21, 2021 12:25 pm clausthal üniversitesinden aldığınız şartlı kabul;
sizin ileriki dönemde okuyacağınız bölüm mü yoksa bir sonraki başvuru döneminde başka bir bölüme başvurup değişme hakkınız var mı
Merhaba ilerde okuyacağım bölüm .Bölüm kabulü de olsa başvuru zamanları geldiğinde üniversiteye en baştan başvurup değiştirme hakkım oluyor. 0 dan başvurulacak ama .

cerenem

Mesaj gönderen cerenem » Pzr Şub 21, 2021 8:21 pm

tamamdır çok iyi o zaman. çünkü ben dil kursuna vize verilmediği için aynı üniversiteye tıp yerine örneğin kimyaya başvurupvize almayı deneyceğim de.
daha sona da tıp a başvuracağım dil yeterlilikten sonra

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 21, 2021 8:54 pm

cerenem yazdı: Pzr Şub 21, 2021 8:21 pm tamamdır çok iyi o zaman. çünkü ben dil kursuna vize verilmediği için aynı üniversiteye tıp yerine örneğin kimyaya başvurupvize almayı deneyceğim de.
daha sona da tıp a başvuracağım dil yeterlilikten sonra
Burasi vize basligi diger konularla ilgili sorular icin baslik acsaniz daha iyi olur :)

Tıp okumak durumu biraz karışık Staatsexamen denilir bu tur bolumlere asagidaki linkte detaylica anlatiliyor.
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... k-egitimi/
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

cerenem

Mesaj gönderen cerenem » Pzr Şub 21, 2021 9:15 pm

yok ben de zaten vize açısından düşündüğüm bir yöntem olduğu için dil kursu vizesi sorunu sebebiyle alternatif vize alabilme yolu olarak

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Şub 22, 2021 9:06 pm

Arkadaşlar mülakatta orjinal AT 11 inizi alıyorlar mı? benimki bende değil şu an. Kağıtları verirken onlarda kaldı. Girişteki hanımefendi benden onu istedi tek. Sonra içerideki görevlilere verdiğim kağıtların içine koydu. Geri alacak mıyım? Bu arada bu derslerin online olması insanlara vize çıkmayacağı anlamına mı geliyor? Yani şu anda net bir şey yok okullarla ilgili ama sonuçta kira sözleşmesi yapmışız, bloke açmışız. Ne olacak?

egearslan

Mesaj gönderen egearslan » Sal Şub 23, 2021 2:12 am

arkadaslar merhaba,ben normalde dil kursu vizesi alacaktim ancak suan dil kursu vizesi verilmiyor bildigim kadariyla.suan sartli kabul veren universitelere basvursam sonuclari normal kabuller gibi yazin mi aciklaniyor yoksa onceden kabul alabiliyor muyuz?

egearslan

Mesaj gönderen egearslan » Sal Şub 23, 2021 2:29 am

egearslan yazdı: Sal Şub 23, 2021 2:12 am arkadaslar merhaba,ben normalde dil kursu vizesi alacaktim ancak suan dil kursu vizesi verilmiyor bildigim kadariyla.suan sartli kabul veren universitelere basvursam sonuclari normal kabuller gibi yazin mi aciklaniyor yoksa onceden kabul alabiliyor muyuz?
sanirim tu clausthal verebiliyormus ama okulda elektrotechnik bölümü yok ben türkiyede elektrik elektronik mühendisligine yerlestim tu clausthal'in makinesine basvursam sartli kabul alabilir miyim? sartli kabul alsam dahi daha sonrasinda dil egitimimi tamamladiktan sonra baska bir universitenin elektrotechnik bölümüne basvururken bana sikinti cikar mi?

cerenem

Mesaj gönderen cerenem » Sal Şub 23, 2021 5:33 pm

egearslan yazdı: Sal Şub 23, 2021 2:29 am sanirim tu clausthal verebiliyormus ama okulda elektrotechnik bölümü yok ben türkiyede elektrik elektronik mühendisligine yerlestim tu clausthal'in makinesine basvursam sartli kabul alabilir miyim? sartli kabul alsam dahi daha sonrasinda dil egitimimi tamamladiktan sonra baska bir universitenin elektrotechnik bölümüne basvururken bana sikinti cikar mi?
Aynı yöntem ve üniyi ben de deneyceğim. Örneğin ben tıp olmama rağmen kimyaya başvuracağım ve öğrendiğim kadarıyla bir sıkıntı çıkmıyor. Sonuçların gelme süresine de bana 6-8 hafta arasında dediler.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Çrş Şub 24, 2021 4:18 pm

Herkese merhabalar,

Benim bugün yüksek lisans için vize görüşmem vardı. Evrak listesinde olmamasına rağmen vukuatlı nüfus örneği gerektiğini söylediler. Ben okul başvurusu yaparken bu belgeyi almıştım ve tesadüfen yanımdaydı o nedenle sıkıntı olmadı. Yakın zamanda görüşmeye gidecekler nüfus örneği de götürsünler yoksa zor durumda kalabilirler.

Kcr.61

Mesaj gönderen Kcr.61 » Çrş Şub 24, 2021 6:52 pm

E devletten mi çiķardiniz?

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Çrş Şub 24, 2021 9:11 pm

Arkadaşlar merhaba birşey soracsm size, acaba ıdatadan görüşme yapan var mı? Sizden bloke hesapla ilgili tam olarak ne istediler? Bloke hesabınızds olan para miktarını mı gösterdiniz yoksa bankadan gelen bloking confirmition belgesini mi? Eğer blocking confirmition ise orda hrsabımızdski para miktarını göstermiyor. Cevap yazabilirseniz hemen çok sevinirim.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Çrş Şub 24, 2021 10:55 pm

Kcr.61 yazdı: Çrş Şub 24, 2021 6:52 pm E devletten mi çiķardiniz?
Ben nufus mudurlugunden alip bir de apostol yaptirmistim okul icin soyadi degisikligi nedeniyle. Ancak edevletten alinan belge de vize icin yeterli olacaktir

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Çrş Şub 24, 2021 10:56 pm

Seravpkdmr yazdı: Çrş Şub 24, 2021 9:11 pm Arkadaşlar merhaba birşey soracsm size, acaba ıdatadan görüşme yapan var mı? Sizden bloke hesapla ilgili tam olarak ne istediler? Bloke hesabınızds olan para miktarını mı gösterdiniz yoksa bankadan gelen bloking confirmition belgesini mi? Eğer blocking confirmition ise orda hrsabımızdski para miktarını göstermiyor. Cevap yazabilirseniz hemen çok sevinirim.
Ben idatada girdim. Ben blocked hesabimi fintibadan actim ve gonderdikleri blocking confirmation letterda tutar da yaziyor. O nedenle farklı bir belge istenmedi

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Çrş Şub 24, 2021 11:53 pm

Nkoksalan yazdı: Çrş Şub 24, 2021 10:56 pm Ben idatada girdim. Ben blocked hesabimi fintibadan actim ve gonderdikleri blocking confirmation letterda tutar da yaziyor. O nedenle farklı bir belge istenmedi
Hocam bana da öyle bir belge geldi hatta ben fazladan göndermiştim,bloke hesabın hesabımdaki para miktarı olduğuhu düşündüm ve hesabımdaki parayı gösteren belgeyi gösterdim. Adam bana 10521 olması gerek dedi ve altında da aylık 861 euro yazması gerektiğini söyledi. Bana 10332 gibi bişi demedi yoksa bende o belgeyi hemen teşşmden indirirdim. Idata ankara çok kötü,çalışanlar hiç yardımcı olmadı, kadın azarlar gibi konuşuyırdu,bende il dışından gtiim bugün görüşmem vardı ve memlekete dönüş yaptım. Bana tüm evraklarımı geri verdiler yarına kadar randevunuz geçerli o belgeyi getirebilşyorsanız getirin dediler,yarına kadar kalamadım maddi açıdan. Şimdi yarın ben ne yapayım yani. Adam evtaklarımı eksik de incelemiş bunlar fazla diye bi kısmını verdi,verdikleri arasına baktım da okuduğum diğer bölümün stajlarını diplomamı transkiripti ve diploma supplement almamış yani.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Çrş Şub 24, 2021 11:55 pm

Seravpkdmr yazdı: Çrş Şub 24, 2021 11:53 pm Hocam bana da öyle bir belge geldi hatta ben fazladan göndermiştim,bloke hesabın hesabımdaki para miktarı olduğuhu düşündüm ve hesabımdaki parayı gösteren belgeyi gösterdim. Adam bana 10521 olması gerek dedi ve altında da aylık 861 euro yazması gerektiğini söyledi. Bana 10332 gibi bişi demedi yoksa bende o belgeyi hemen teşşmden indirirdim. Idata ankara çok kötü,çalışanlar hiç yardımcı olmadı, kadın azarlar gibi konuşuyırdu,bende il dışından gtiim bugün görüşmem vardı ve memlekete dönüş yaptım. Bana tüm evraklarımı geri verdiler yarına kadar randevunuz geçerli o belgeyi getirebilşyorsanız getirin dediler,yarına kadar kalamadım maddi açıdan. Şimdi yarın ben ne yapayım yani. Adam evtaklarımı eksik de incelemiş bunlar fazla diye bi kısmını verdi,verdikleri arasına baktım da okuduğum diğer bölümün stajlarını diplomamı transkiripti ve diploma supplement almamış yani.
Ayrıca fotokopilere orjinal belgelerden bakıp mühür de vurmadılar bomboş evraklarla geri döndüm. Gürkan hocama konuya dair detaylı bi mail atacam sabahleyin. Ama yarın da günübirlik gidip brlgrleri yeniden vermeme gerek var mı bilöiyorum

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Prş Şub 25, 2021 7:39 am

Seravpkdmr yazdı: Çrş Şub 24, 2021 11:55 pm [quote=Seravpkdmr post_id=174647 time=<a href="tel:1614200012">1614200012</a> user_id=14104]
Hocam bana da öyle bir belge geldi hatta ben fazladan göndermiştim,bloke hesabın hesabımdaki para miktarı olduğuhu düşündüm ve hesabımdaki parayı gösteren belgeyi gösterdim. Adam bana 10521 olması gerek dedi ve altında da aylık 861 euro yazması gerektiğini söyledi. Bana 10332 gibi bişi demedi yoksa bende o belgeyi hemen teşşmden indirirdim. Idata ankara çok kötü,çalışanlar hiç yardımcı olmadı, kadın azarlar gibi konuşuyırdu,bende il dışından gtiim bugün görüşmem vardı ve memlekete dönüş yaptım. Bana tüm evraklarımı geri verdiler yarına kadar randevunuz geçerli o belgeyi getirebilşyorsanız getirin dediler,yarına kadar kalamadım maddi açıdan. Şimdi yarın ben ne yapayım yani. Adam evtaklarımı eksik de incelemiş bunlar fazla diye bi kısmını verdi,verdikleri arasına baktım da okuduğum diğer bölümün stajlarını diplomamı transkiripti ve diploma supplement almamış yani.
Ayrıca fotokopilere orjinal belgelerden bakıp mühür de vurmadılar bomboş evraklarla geri döndüm. Gürkan hocama konuya dair detaylı bi mail atacam sabahleyin. Ama yarın da günübirlik gidip brlgrleri yeniden vermeme gerek var mı bilöiyorum
[/quote]

Cok kotu bir deneyim yasamissiniz sizin adiniza cok uzuldum. 10521€ toplam gonderdigimiz tutar ve bu tutardan araci kurum kesintileri ve banka masraflari dusulunce 10332€ Kalması yeterli. Keşke gerekli belgeler içindeki bloke hesap açıklamasını göstermek aklınıza gelseydi.
Ama tabii ki orada bu işleri yapan görevlinin bunu hali hazırda biliyor olması gerekirdi.
Ben istanbul idatada görüşme yaptım bir sıkıntı yaşamadım. Sırayla tek tek evraklarımı istediler bir listeden okuyarak. Tek kafamı kurcalayan nokta üni diploması gibi bazı evrakların asıllarını da aldılar konsolosluk asıllarını da istiyor diyerek. Evrakları pasaport ile geri vereceğiz dediler ama umarım bir sıkıntı olmaz

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Prş Şub 25, 2021 8:29 am

Nkoksalan yazdı: Prş Şub 25, 2021 7:39 am Ayrıca fotokopilere orjinal belgelerden bakıp mühür de vurmadılar bomboş evraklarla geri döndüm. Gürkan hocama konuya dair detaylı bi mail atacam sabahleyin. Ama yarın da günübirlik gidip brlgrleri yeniden vermeme gerek var mı bilöiyorum
Cok kotu bir deneyim yasamissiniz sizin adiniza cok uzuldum. 10521€ toplam gonderdigimiz tutar ve bu tutardan araci kurum kesintileri ve banka masraflari dusulunce 10332€ Kalması yeterli. Keşke gerekli belgeler içindeki bloke hesap açıklamasını göstermek aklınıza gelseydi.
Ama tabii ki orada bu işleri yapan görevlinin bunu hali hazırda biliyor olması gerekirdi.
Ben istanbul idatada görüşme yaptım bir sıkıntı yaşamadım. Sırayla tek tek evraklarımı istediler bir listeden okuyarak. Tek kafamı kurcalayan nokta üni diploması gibi bazı evrakların asıllarını da aldılar konsolosluk asıllarını da istiyor diyerek. Evrakları pasaport ile geri vereceğiz dediler ama umarım bir sıkıntı olmaz
[/quote]

Hocam merhaba,bana o belgeyi söylesydi hrmrn telimde idi 30 sn sürerdi çıkarması,ama bana üstte o kağıtta 10521 yazması gerektiği altta da 861 aylık tutar olmassı gerektiğini söyledi,benim de aklıma gelirdi 10332lik gösterge ama adam 10521 olması gerek dedi, hesaplarımı ds gösterdim bakın hesabımda 10491 var dedim, üzgünüm konsolosluk 10521 tutarını görmesi gerrk dedi bişi yapamıyoruz dedi. Gerçekten krndimi suçlamıştım ama adam bana bunları söyledi bende alla alla acaba farklı bir belge mi istiyorlar diye düşündüm,bana yarına kadar müddet verdi ama ankarada kalamadım msddi açıdam çok zorlandım memlekete döndüm,ben şimdi bugün nasıl gidim uçak bulayım.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Prş Şub 25, 2021 8:30 am

Nkoksalan yazdı: Prş Şub 25, 2021 7:39 am Ayrıca fotokopilere orjinal belgelerden bakıp mühür de vurmadılar bomboş evraklarla geri döndüm. Gürkan hocama konuya dair detaylı bi mail atacam sabahleyin. Ama yarın da günübirlik gidip brlgrleri yeniden vermeme gerek var mı bilöiyorum
[/quote]

Hocam merhaba,bana o belgeyi söylesydi hrmrn telimde idi 30 sn sürerdi çıkarması,ama bana üstte o kağıtta 10521 yazması gerektiği altta da 861 aylık tutar olmassı gerektiğini söyledi,benim de aklıma gelirdi 10332lik gösterge ama adam 10521 olması gerek dedi, hesaplarımı ds gösterdim bakın hesabımda 10491 var dedim, üzgünüm konsolosluk 10521 tutarını görmesi gerrk dedi bişi yapamıyoruz dedi. Gerçekten krndimi suçlamıştım ama adam bana bunları söyledi bende alla alla acaba farklı bir belge mi istiyorlar diye düşündüm,bana yarına kadar müddet verdi ama ankarada kalamadım msddi açıdam çok zorlandım memlekete döndüm,ben şimdi bugün nasıl gidim uçak bulayım.

Kilitli