Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wirtschaftsinformatik Master için Ortalama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
FLATR

Re: Wirtschaftsinformatik Master için Ortalama

Mesaj gönderen FLATR » Cum Oca 22, 2021 10:01 pm

Alarech yazdı: Prş Oca 21, 2021 12:44 pm Bu yorumu yaparken böyle bir sorunun geleceğini biliyordum.Arkadaşın sorduğu soru 'daha' olduğu için arasında uçurum fark olmayabilir fakat farklı disiplinleri bir arada barındırdığı için iş olanakları ve kendini geliştirmesi bakımından daha mantıklı.Ve arkadaş Türkiye'de lisansı okumaktan bahsetmiş.Top üniversiteler hariç kaliteli iktisat eğitimi veren varsa ben de bilmek isterim.Ama yönetim bilişim sistemlerinde kaliteli verilmese bile kendini daha fazla geliştirme imkanı sunuyor.Genellikle bu konu wiwi-treff sitesinde de çok tartışılıyor.BWL mezunları da kendisi diyor sıklıkla.Adam IT sektöründe çalışıyor ve bu çalıştığım işten çok az işletme derslerinden faydalanıyorum diyor.Fakat genel itibariyle wirtschaftsinformatik mezunu BWL mezununun yapacağı her şeyi yapabilir.Tam tersi de olamaz mı?Evet olabilir fakat biraz daha uğraşması gerekir.Farklı bir düşünceniz varsa öğrenmek isterim.
HOCAM ARAŞTIRDIM BİRAZ WİRTSCHAFTSİNFORMATİK BÖLÜMÜ 14 ÜNİVERSİTEDE VAR ÜCRETSİZ OLARAK,, BU SAYI SENCE AZ MI HOCAM YOKSA YETERLİ Mİ DİĞER BÖLÜMLERE GÖRE????????

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cum Oca 22, 2021 10:14 pm

FLATR yazdı: Cum Oca 22, 2021 10:01 pm HOCAM ARAŞTIRDIM BİRAZ WİRTSCHAFTSİNFORMATİK BÖLÜMÜ 14 ÜNİVERSİTEDE VAR ÜCRETSİZ OLARAK,, BU SAYI SENCE AZ MI HOCAM YOKSA YETERLİ Mİ DİĞER BÖLÜMLERE GÖRE????????
Hocam yanlış bakmışsındır wirtschaftsinformatik çoğu üniversitede olan bir bölüm.Sırf bu yaz sömestrı için bile üni-assist de 40 a yakın üniversite var.Master için de 25 tane.

FLATR

Mesaj gönderen FLATR » Cum Oca 22, 2021 10:59 pm

Alarech yazdı: Cum Oca 22, 2021 10:14 pm Hocam yanlış bakmışsındır wirtschaftsinformatik çoğu üniversitede olan bir bölüm.Sırf bu yaz sömestrı için bile üni-assist de 40 a yakın üniversite var.Master için de 25 tane.
HOCAM HANGİ SİTEDEN BAKTINIZ ACABA??????VE 25 MASTER SAYISI İYİMİ DİĞER BÖLÜMLERE GÖRE SAYISI????

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cum Oca 22, 2021 11:04 pm

FLATR yazdı: Cum Oca 22, 2021 10:59 pm HOCAM HANGİ SİTEDEN BAKTINIZ ACABA??????VE 25 MASTER SAYISI İYİMİ DİĞER BÖLÜMLERE GÖRE SAYISI????
Hocam yaz sömestrına göre 25 iyi bir sayı bence.Diğer kış sömestrına bu sayı 2-3 e katlanır.

FLATR

Mesaj gönderen FLATR » Cum Oca 22, 2021 11:41 pm

Alarech yazdı: Cum Oca 22, 2021 11:04 pm Hocam yaz sömestrına göre 25 iyi bir sayı bence.Diğer kış sömestrına bu sayı 2-3 e katlanır.
HANGİ SİTEDEN BAKMIŞTINIZ HOCAM ???SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cmt Oca 23, 2021 12:05 am

FLATR yazdı: Cum Oca 22, 2021 11:41 pm HANGİ SİTEDEN BAKMIŞTINIZ HOCAM ???SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM
Uni Assist hocam üniversitelere başvurmak için kullanılan site.Kayıt olup sağ üstte my assist kısmına tıklarsan bölüm ismi ve sömestr vs yazarak bulabilirsin.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cmt Oca 23, 2021 4:47 pm

FLATR yazdı: Çrş Oca 20, 2021 10:03 pm HOCAM SİZCE TÜRKİYEDE İKTİSAT MI OKUMAK MANTIKLI YOKSA YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİMİ???
Merhaba, ben Türkiye'de Wirtschaftsinformatik okuyorum yani yeni adıyla Yönetim Bilişim Sistemleri. İktisat okuyan çok arkadaşım var. Eğer sen ekonomiye ilgiliysen, kendimi geliştiririm diyorsan tabii ki gönlündekini seçmelisin fakat dendiği gibi iş olanağı olarak daha dar olacaktır. Yönetim Bilişim Sistemlerinde hem işletme hem yazılım/bilgisayar dersleri var. İşletme daha ağırlıklı gibi geliyor bana. Türkiye'de okuyacaksan ne okursan oku kendini senin eğitmen lazım. Bu konuda hevesin varsa yazılım bilgisayar alanında zorlanmazsın internet çok iş görüyor. Artık Türkiye'deki demirbaş okulların bile eğitimi tartışılır, özellikle 15 Temmuz sonrası kadrolar çok değişti. Bu yüzden hevesin olan bir alanda okuyup kendini geliştirmeni öneririm.

Almanya'da okuyacaksan her şey çok daha iyi olacaktır eğitim açısından.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cmt Oca 23, 2021 4:50 pm

FLATR yazdı: Çrş Oca 20, 2021 9:46 pm AYNI BÖLÜMÜ OKUYOZ SAYILIR YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ OKUYORUM,MASTER OLARAK Wirtschaftsinformatik YERİNE EKONOMİ VE İŞLETME BAŞVURSAK KABUL ALIRMIYIZ ?????
Başvurmak istediğin programları tek tek araştırman lazım. Her üniversitenin sitesinde o yüksek lisans için karşılaman gereken şartları yazıyorlar. Örneğin 15 kredilik istatistik dersi, 10 kredilik işletme dersi gibi... (Rakamları uydurdum örnek vermek için.) Eğer bunları karşılıyorsan alırsın. İşletmeden muhtemelen kabul gelir, başvurabildiğin kadar okula başvurmanı öneririm. Ortalamanı yüksek tutmaya bak. Ekonomi için bir şey söyleyemeyeceğim, yine aynı şekilde tek tek her okulun ne istediğine bakmalısın.

Daha deneyimli arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır.

FLATR

Mesaj gönderen FLATR » Cmt Oca 23, 2021 5:00 pm

lilas yazdı: Cmt Oca 23, 2021 4:47 pm Merhaba, ben Türkiye'de Wirtschaftsinformatik okuyorum yani yeni adıyla Yönetim Bilişim Sistemleri. İktisat okuyan çok arkadaşım var. Eğer sen ekonomiye ilgiliysen, kendimi geliştiririm diyorsan tabii ki gönlündekini seçmelisin fakat dendiği gibi iş olanağı olarak daha dar olacaktır. Yönetim Bilişim Sistemlerinde hem işletme hem yazılım/bilgisayar dersleri var. İşletme daha ağırlıklı gibi geliyor bana. Türkiye'de okuyacaksan ne okursan oku kendini senin eğitmen lazım. Bu konuda hevesin varsa yazılım bilgisayar alanında zorlanmazsın internet çok iş görüyor. Artık Türkiye'deki demirbaş okulların bile eğitimi tartışılır, özellikle 15 Temmuz sonrası kadrolar çok değişti. Bu yüzden hevesin olan bir alanda okuyup kendini geliştirmeni öneririm.

Almanya'da okuyacaksan her şey çok daha iyi olacaktır eğitim açısından.
ÖNERİ VE VERDİĞİN BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

lilas

Mesaj gönderen lilas » Çrş Oca 27, 2021 11:17 pm

FLATR yazdı: Cmt Oca 23, 2021 5:00 pm ÖNERİ VE VERDİĞİN BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
Ne demek, rica ederim. :)

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Şub 01, 2021 2:47 pm

Merhabalar arkadaşlar, amacım spam değil fakat bu konuda fikirleri olan varsa yazarsa sevinirim. Örneğin üniversite öneriniz varsa bekliyorum.
Herkese teşekkürler <3

cromvode

Mesaj gönderen cromvode » Cum Şub 12, 2021 8:12 pm

Alarech yazdı: Prş Ara 31, 2020 11:35 am Hocam o ortalamalarla da başvurabilirsin ben bir sıkıntı göremiyorum.Zamanında 2,57 TR ortalamasıyla mezun olan adam TU Berlin,TU Chemnitz,BTU Cottbus,TU Clausthal 'dan onay almış.
Selamlar, sanırım konuyla ilgili en yeni başlık bu ben de bu dönem yönetim bilişim sistemlerinden mezun olacağım ve C1 kurunu bitirdim testdafa hazırlanıyorum. henüz bir dönemim daha var ama mezuniyet puanım türk sistemine göre 2.7-2.8 arası gelecek gibi görünüyo ve alman sisteminde 2.9-2.8 e denk geliyor. Sizce hangi üniversitelerden kabul alabilirim? ne yazık ki ücretli bir yüksek lisansa gidemem maddi açıdan çok zor.

cromvode

Mesaj gönderen cromvode » Cum Şub 12, 2021 8:13 pm

canksk123 yazdı: Pzr Kas 29, 2020 12:39 pm Eger Türk sistemine göre 3 ortalama getireceksen Nc olan bölümlere bile kabul alma sansin var.
Almanya sistemine göre 3 ise Nc olan bölümlere cok zor Nc olmayan bölümlere bakman lazim.Bazi Üniversiteler örnegin HHU Düsseldorf informatik icin en az 2,5 ortalama ya da en az 3 ortalama + lisans tezinin en az 1,5 olmasi lazim.
Dedigim gibi cok Nc olmayan bölüm var büyük bir ihtimalle kabul alirsin.
Farkli alanlarda yüksek lisans icin derslerinin uymasi lazim.Her bölümün klavuzunda su derseri almis olman veya %70-80 ini almis olman yazar eger onlari alirsan farkli bölümlere de kayabilirsin. Sen büyük bir ihtimalle isletmeye kaymak istersen cogu BWL bölümlerine kabul alirsin veya Marketing tarzi alanlara.Informatik alanina da kayabilirsin cok informatik dersi aldiysan.
Almanya da isler düzenli dagildigi icin ufak kasabalarda da is bulursun.(Tabi büyük sehirlerden daha az ama sonucta oluyor)
Hatta söyle sanslarin da olabilir.Büyük bir sehirin yakinlarinda oturup o sehire günübirlik calismak icin gitmek.
Yani cok sans var. Bir kabul almaya bak gerisini halledersin
Selamlar, sanırım konuyla ilgili en yeni başlık bu ben de bu dönem yönetim bilişim sistemlerinden mezun olacağım ve C1 kurunu bitirdim testdafa hazırlanıyorum. henüz bir dönemim daha var ama mezuniyet puanım türk sistemine göre 2.7-2.8 arası gelecek gibi görünüyo ve alman sisteminde 2.9-2.8 e denk geliyor. Sizce hangi üniversitelerden kabul alabilirim? ne yazık ki ücretli bir yüksek lisansa gidemem maddi açıdan çok zor. Önereceğiniz üniversiteler var mıdır

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Şub 22, 2021 7:59 pm

cromvode yazdı: Cum Şub 12, 2021 8:13 pm Selamlar, sanırım konuyla ilgili en yeni başlık bu ben de bu dönem yönetim bilişim sistemlerinden mezun olacağım ve C1 kurunu bitirdim testdafa hazırlanıyorum. henüz bir dönemim daha var ama mezuniyet puanım türk sistemine göre 2.7-2.8 arası gelecek gibi görünüyo ve alman sisteminde 2.9-2.8 e denk geliyor. Sizce hangi üniversitelerden kabul alabilirim? ne yazık ki ücretli bir yüksek lisansa gidemem maddi açıdan çok zor. Önereceğiniz üniversiteler var mıdır
Üstte arkadaşımız 2.57'yle kabul alan birinden bahsetmişti. Ben de forumda 2.27 ile alan birini okudum. Sanırım 2.7 ve üstünde şans çok daha yüksek, tabii büyükşehirler vs. de olur mu bilemiyorum. Ben de sordum çok kez. Tabii ki net şeyler söylemek zordur. Ama gerçekten üniversite önerisi güzel olurdu... @Physiker belki uğrar :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 23, 2021 2:34 pm

Bilemeyiz arkadaslar. Bizim danismanlikla bir ögrenciye 2.2 ile 3 tane kabul, 5-6 tane red almistik. Belki bir sonraki semester o 3 üniversitenin hepsi de red verebilir ve o zaman red aldiklarimiz ayni ögrenciye bir sonraki semester kabul verebilir.

Asagidaki videoyu dikkatlice dinlerseniz ne demek istedigim daha iyi anlasilir:

https://www.youtube.com/watch?v=YuwzwJyQGnQ&t
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com