Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize evrakları!!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kcr.61

Vize evrakları!!!

Mesaj gönderen Kcr.61 » Cmt Şub 20, 2021 9:32 pm

Arkadaşlar merhaba haftaya vize randevum var ve vize evraklarını kaç dosyada sunmalıyım ve nasıl düzenlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim.

fedorac0re

Re: Vize evrakları!!!

Mesaj gönderen fedorac0re » Cmt Şub 20, 2021 9:43 pm

Kcr.61 yazdı: Cmt Şub 20, 2021 9:32 pm Arkadaşlar merhaba haftaya vize randevum var ve vize evraklarını kaç dosyada sunmalıyım ve nasıl düzenlemeliyim yardimci olursaniz sevinirim.
Dosya sayısı önemli değil, yeterki düzgün ve eksiksiz ayrıca yanlış bilgi içermeyen evraklar olması, umarım şansınız iyi gider.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Şub 20, 2021 10:19 pm

Ben listede yazan sıraya göre öne aslı arkasına fotokopileri olacak şekilde koydum. Arkalı önlü çıktı almadığım ve zımbalamadığım için kontrol eden görevli bana kızdı çok kalabalık olduğu için. Ben resmi evraktır sonuçta belki sorun olur diye düz çıkardım ve zımbalamadım. Ankarada gittim görüşmeye.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Şub 20, 2021 10:20 pm

Yurt kira sözleşmemi falan da koymuştum hiç almadı okul kabullerimin hepsini koymuştum 2’sini aldı

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Cmt Şub 20, 2021 11:14 pm

yagmurozdemir yazdı: Cmt Şub 20, 2021 10:19 pm Ben listede yazan sıraya göre öne aslı arkasına fotokopileri olacak şekilde koydum. Arkalı önlü çıktı almadığım ve zımbalamadığım için kontrol eden görevli bana kızdı çok kalabalık olduğu için. Ben resmi evraktır sonuçta belki sorun olur diye düz çıkardım ve zımbalamadım. Ankarada gittim görüşmeye.
Yağmur hocam iyi akşamlar,
1-)benim okul belgeleri de sizin hazırladığınız şekilde yaptım,asıllar önde arkada 2şer fotokopi ve almanca tercümeleri de ayrı olarak ataçladım. Şimdi sizin yazdığınızı okuyunca bende sizin gibi hazırlamıştım,tercüme edilenleri fotopiyle birleştirip zımbalayayım mı tavsiyrniz nedir?
2-) diploma aslı ve fotokpisi(türkçe olanların çevirisi)+diploma supplement+transkiriptleri aynı föy dosyasının içine mi bırakayım yoksa mı?(ayrı yaptım çünkü şeffaf dosyada karışılık olur diye)
3-)bloke hesap için açıldı diye bi teyit mi gösterdiniz yoksa para yükleyip mi gösterdiniz? (Fintibadan hesap açtım ama burdaki bankalar yurt dışı transferi yapamaz diye düşündüm,pazartesi günü iş bankasından direk bloke hesap açılıp para yüklemeyi düşünüyorum hemen hazır oluyırmuş ve para hesaplı belgeyi göstermeyi düşünüyorum,tavsiyeniz nedir,siz bloke hesabı nasıl yaptınız?)

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Cmt Şub 20, 2021 11:29 pm

Şu an bi stres oldum. Benim de haftaya randevum var ve dosyam aşırı kalın. Hem renkli hem de renksiz fotokopiler çektim ve asla arkalı önlü evrağım yok hepsi zımbalı. Terslemezler umarım.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Şub 20, 2021 11:52 pm

benjamin21 yazdı: Cmt Şub 20, 2021 11:29 pm Şu an bi stres oldum. Benim de haftaya randevum var ve dosyam aşırı kalın. Hem renkli hem de renksiz fotokopiler çektim ve asla arkalı önlü evrağım yok hepsi zımbalı. Terslemezler umarım.
Tedbirli olmaktan zarar gelmez. Uğraşmak istemediği için bana da sitem etti bence bir sıkıntı yok eksik evrak verip sürecin uzamasından iyidir diye düşünüyorum

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cmt Şub 20, 2021 11:58 pm

Seravpkdmr yazdı: Cmt Şub 20, 2021 11:14 pm Yağmur hocam iyi akşamlar,
1-)benim okul belgeleri de sizin hazırladığınız şekilde yaptım,asıllar önde arkada 2şer fotokopi ve almanca tercümeleri de ayrı olarak ataçladım. Şimdi sizin yazdığınızı okuyunca bende sizin gibi hazırlamıştım,tercüme edilenleri fotopiyle birleştirip zımbalayayım mı tavsiyrniz nedir?
2-) diploma aslı ve fotokpisi(türkçe olanların çevirisi)+diploma supplement+transkiriptleri aynı föy dosyasının içine mi bırakayım yoksa mı?(ayrı yaptım çünkü şeffaf dosyada karışılık olur diye)
3-)bloke hesap için açıldı diye bi teyit mi gösterdiniz yoksa para yükleyip mi gösterdiniz? (Fintibadan hesap açtım ama burdaki bankalar yurt dışı transferi yapamaz diye düşündüm,pazartesi günü iş bankasından direk bloke hesap açılıp para yüklemeyi düşünüyorum hemen hazır oluyırmuş ve para hesaplı belgeyi göstermeyi düşünüyorum,tavsiyeniz nedir,siz bloke hesabı nasıl yaptınız?)
1) yani mutlaka zımbalayın ya da asla zımbalamayın desem ikisi de doğru olmaz hepsi bir arada olması açısından belki onları da ataçlayabilirsiniz.
2)bütün belgeleri kontrol edip aynı yere koyuyorlar siz ayrı dosyalasanız da bence sıraya koyup tek dosya götürün ayrı ayrı gerek yok
3)bloke hesap teyidi için parayı aktarmak zorundasınız zaten. Benim iş bankası hakkında bir bilgim yok. Param denizbanktaydı ben swift yaptım direkt 80€ ücret kesti bana fazla geldi. Forumda transferwise hakkında birçok şey gördüm daha düşük ücret alınıyor diye ve kısa da sürüyprmuş onu araştırabilirsiniz.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzr Şub 21, 2021 12:09 am

yagmurozdemir yazdı: Cmt Şub 20, 2021 11:58 pm 1) yani mutlaka zımbalayın ya da asla zımbalamayın desem ikisi de doğru olmaz hepsi bir arada olması açısından belki onları da ataçlayabilirsiniz.
2)bütün belgeleri kontrol edip aynı yere koyuyorlar siz ayrı dosyalasanız da bence sıraya koyup tek dosya götürün ayrı ayrı gerek yok
3)bloke hesap teyidi için parayı aktarmak zorundasınız zaten. Benim iş bankası hakkında bir bilgim yok. Param denizbanktaydı ben swift yaptım direkt 80€ ücret kesti bana fazla geldi. Forumda transferwise hakkında birçok şey gördüm daha düşük ücret alınıyor diye ve kısa da sürüyprmuş onu araştırabilirsiniz.
3-)hocam yurt dışında para aktardığınız banka sizin de fintiba mı yoksa expatrio muydu? Sanırsam benim de burdaki bankadan hesap açıp transwise ya da swiftle göndermem gerek. Mailden bilgi geliyor değil mi bloke hesap teyidi için sunabileceğim belge? Ya da ne zaman öyle bir belge alabirim ki gösyereyim. Yakın tarihte vize görüşmem var ve halledemedik bunu çünkü:((((

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 21, 2021 12:23 am

Seravpkdmr yazdı: Pzr Şub 21, 2021 12:09 am 3-)hocam yurt dışında para aktardığınız banka sizin de fintiba mı yoksa expatrio muydu? Sanırsam benim de burdaki bankadan hesap açıp transwise ya da swiftle göndermem gerek. Mailden bilgi geliyor değil mi bloke hesap teyidi için sunabileceğim belge? Ya da ne zaman öyle bir belge alabirim ki gösyereyim. Yakın tarihte vize görüşmem var ve halledemedik bunu çünkü:((((
Bankam fintiba. Denizbanktan öğleden sonra aktardım ve aynı gün akşama fintibaya geçmişti hemen mail geldi bloke hesap teyidi onun çıktısını alıp veriyorsunuz. Yetişir bence 2 günde. Yetişmezse de parayı aktardığınıza dair dekont götürürsünüz bloke hesap teyidini daha sonradan verirsiniz eksik evrak olarak.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 21, 2021 12:27 am

TransferWise kullanan cok arkadasim var kisa surede hallettiler hem vakit hemde parasal anlamda en mantiklisi TransferWise. Almanya'ya para gonderme alma vs. de kullanılıyor bloke hesaptan sonra da muhakkak isinize yarar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzr Şub 21, 2021 12:33 am

yagmurozdemir yazdı: Pzr Şub 21, 2021 12:23 am Bankam fintiba. Denizbanktan öğleden sonra aktardım ve aynı gün akşama fintibaya geçmişti hemen mail geldi bloke hesap teyidi onun çıktısını alıp veriyorsunuz. Yetişir bence 2 günde. Yetişmezse de parayı aktardığınıza dair dekont götürürsünüz bloke hesap teyidini daha sonradan verirsiniz eksik evrak olarak.
Teşekkürler yağmur hanım.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzr Şub 21, 2021 12:39 am

Computer_Berkay yazdı: Pzr Şub 21, 2021 12:27 am TransferWise kullanan cok arkadasim var kisa surede hallettiler hem vakit hemde parasal anlamda en mantiklisi TransferWise. Almanya'ya para gonderme alma vs. de kullanılıyor bloke hesaptan sonra da muhakkak isinize yarar.
Hocam benim ziraat bankadan hesahım vardı,üniasiste para gönderecektim mobilden,para havalesi yapamadık kaç kişi birleşip:) hep iban nosu türkiye kodlu çıkıyordu "tr..." diye.western union seçeneğinden göndermeyi denedik gürkan hoca sağolsun şuna basın şuna basın dedi,öyle gönderdik onda da üniasist kabul etmedi. Bu işler benim beceriksizliğim sanırsam, artık banka işleri ile ilgili herşeyde diken üstündeyim,teşekkürler hocam verdiğiniz bilgi için.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzr Şub 21, 2021 12:41 am

Benim garantörüm yetişmediği için sperrkonto açmak zorunda kaldım. Motivasyon mektubuna akrabam beni parasal anlamda da destekleyecek yazdım sizce yanlış mı yaptım? mektupta yazmadım bloke hesabım var diye. ama evraklarım arasında var. Fikriniz var mıdır? Teşekkür ederim

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Pzr Şub 21, 2021 1:25 am

Seravpkdmr yazdı: Pzr Şub 21, 2021 12:39 am Hocam benim ziraat bankadan hesahım vardı,üniasiste para gönderecektim mobilden,para havalesi yapamadık kaç kişi birleşip:) hep iban nosu türkiye kodlu çıkıyordu "tr..." diye.western union seçeneğinden göndermeyi denedik gürkan hoca sağolsun şuna basın şuna basın dedi,öyle gönderdik onda da üniasist kabul etmedi. Bu işler benim beceriksizliğim sanırsam, artık banka işleri ile ilgili herşeyde diken üstündeyim,teşekkürler hocam verdiğiniz bilgi için.
Telefon uygulamasından ben de yapamamıştım ama bilgisayarda masaüstünden girdiğimde mobil bankacılığa swift seçeneği çıktı. Bir deneyin isterseniz. Ama hesaplı olması açısından transferwise öneririm 10500 euro için 600 küsür lira ücret alıyordu sanırım.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Pzr Şub 21, 2021 9:08 am

Bloke hesap için transferwisedan daha uygun secenekler var. Ben 1 yıllık bloke hesabimi 3 gun once fintibadan actim ve para transferini de enpara hesabimdan swift yaptim. Toplam 30€ + 60 TL yani totalde 300-320 TL civarı bir kesinti oldu neredeyse transferwise’ın yarısı. Bu arada swift talimatından yaklaşık 4 saat sonra bloke hesap belgesi elime ulaştı.

Bu arada işbankası ile ilgili küçük bir yorum yapayım. Ben de ilk etapta daha hızlı ve masrafsız olur düşüncesiyle iş bankasından hesap açmayı düşündüm. İşbank DE ile iletişime geçtiğimde tüm evrakları konsolosluk tasdikli ve posta yoluyla istediklerini söylediler. Dolayısı ile İşbankası süreci bayağı uzun sürüyor anladığım kadarıyla. Aklınızda olsun.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 21, 2021 9:20 am

Seravpkdmr yazdı: Pzr Şub 21, 2021 12:39 am Hocam benim ziraat bankadan hesahım vardı,üniasiste para gönderecektim mobilden,para havalesi yapamadık kaç kişi birleşip:) hep iban nosu türkiye kodlu çıkıyordu "tr..." diye.western union seçeneğinden göndermeyi denedik gürkan hoca sağolsun şuna basın şuna basın dedi,öyle gönderdik onda da üniasist kabul etmedi. Bu işler benim beceriksizliğim sanırsam, artık banka işleri ile ilgili herşeyde diken üstündeyim,teşekkürler hocam verdiğiniz bilgi için.
Kredi kartı varsa cok kolay Gürkan abi link atmıştı ordan hemen kart bilgilerini girip yapıyon çok basit. Rica ederim ne demek. :)

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzr Şub 21, 2021 3:12 pm

Nkoksalan yazdı: Pzr Şub 21, 2021 9:08 am Bloke hesap için transferwisedan daha uygun secenekler var. Ben 1 yıllık bloke hesabimi 3 gun once fintibadan actim ve para transferini de enpara hesabimdan swift yaptim. Toplam 30€ + 60 TL yani totalde 300-320 TL civarı bir kesinti oldu neredeyse transferwise’ın yarısı. Bu arada swift talimatından yaklaşık 4 saat sonra bloke hesap belgesi elime ulaştı.

Bu arada işbankası ile ilgili küçük bir yorum yapayım. Ben de ilk etapta daha hızlı ve masrafsız olur düşüncesiyle iş bankasından hesap açmayı düşündüm. İşbank DE ile iletişime geçtiğimde tüm evrakları konsolosluk tasdikli ve posta yoluyla istediklerini söylediler. Dolayısı ile İşbankası süreci bayağı uzun sürüyor anladığım kadarıyla. Aklınızda olsun.
Hocam teşekkürler,önerinizle iş bankasına gitmeyecem,başka bankaya gidecem.

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzr Şub 21, 2021 3:15 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Şub 21, 2021 9:20 am Kredi kartı varsa cok kolay Gürkan abi link atmıştı ordan hemen kart bilgilerini girip yapıyon çok basit. Rica ederim ne demek. :)
Olmamıştı hocam vallahi:)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 21, 2021 4:32 pm

Seravpkdmr yazdı: Pzr Şub 21, 2021 3:15 pm Olmamıştı hocam vallahi:)
Kredi kartında mail order açık mıydı?