Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A1 Sertifika ve Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
karbonaterol

A1 Sertifika ve Vize

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Şub 17, 2021 1:48 pm

Arkadaşlar merhaba ben wuppertal bergische üviversitesine şartlı kabul başvurusu yaptım, daha randevusunu almadım ancak konsolosluğa öyle ya da böyle öğrenci adayı vizesi için gideceğim. Asıl soruma geleyim ben YKS'ye 2020de girdim yani şu an mezun öğrenciyim ve goethe a1 sertifikasını yaptığım örnek sınavlara göre konuşursam 80 üstü bir notla geçebilirim sizce a1 sertifikasını 85 gibi bir puanla almış ama eğitim hayatında 6-7 aylık boşluk olan birinin bu sertifika ve her türlü gerekli belge ile vizeden geçme olasılığı nedir? O zamana kadar hazırlanabilirm diye A2 sertifika sınavına bakayım dedim istanbul için daha tarih dahi vermemişler yani en iyi ihtimal mayısın başı bu da çok geç oluyor? Vizede tecrübesi olan arkadaş ve abilerimi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: A1 Sertifika ve Vize

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 17, 2021 4:11 pm

iyi bir sekilde hazirlanip, saglam bir motivasyon mektubuyla sansiniz %70-80 arasi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Şub 17, 2021 5:33 pm

Physiker yazdı: Çrş Şub 17, 2021 4:11 pm iyi bir sekilde hazirlanip, saglam bir motivasyon mektubuyla sansiniz %70-80 arasi olur.
cevabınız için sağolun hocam peki telc a1 hakkında ne düşünürsünüz bazı arkadaşlar telc'in konsoloslukta geçerliliği daha az diyorlar ancak goetheyi düşününce, tarihleri ve goethenin sınavlarına girmek isteyenlerin oluşturduğu izdihamdan bana sıra gelmesi zor olur diye düşünüyorum sonuçta 1 yılın birikmişliği var

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Çrş Şub 17, 2021 8:54 pm

karbonaterol yazdı: Çrş Şub 17, 2021 1:48 pm Arkadaşlar merhaba ben wuppertal bergische üviversitesine şartlı kabul başvurusu yaptım, daha randevusunu almadım ancak konsolosluğa öyle ya da böyle öğrenci adayı vizesi için gideceğim. Asıl soruma geleyim ben YKS'ye 2020de girdim yani şu an mezun öğrenciyim ve goethe a1 sertifikasını yaptığım örnek sınavlara göre konuşursam 80 üstü bir notla geçebilirim sizce a1 sertifikasını 85 gibi bir puanla almış ama eğitim hayatında 6-7 aylık boşluk olan birinin bu sertifika ve her türlü gerekli belge ile vizeden geçme olasılığı nedir? O zamana kadar hazırlanabilirm diye A2 sertifika sınavına bakayım dedim istanbul için daha tarih dahi vermemişler yani en iyi ihtimal mayısın başı bu da çok geç oluyor? Vizede tecrübesi olan arkadaş ve abilerimi bekliyorum şimdiden teşekkürler
Merhaba,
Öncelikle Goethe sitesinde duyurdu sınavları, A2 sınavı 16 Nisan'da var. 1200 TL.

Bende Wuppertal Üniversitesi yüksek lisans şartlı kabul aldım ve 13 Ocak'ta vizeye başvurdum. Bütün her şeyim tamamdı ve seni Almanca sınavı yapacak derecede dil bilgini ölçüyorlar zaten. Vize anı defterinde mülakat yazımı okuyabilirsin. A1 ile başvuranlardanım bende 👋

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Şub 17, 2021 10:55 pm

GutenTag yazdı: Çrş Şub 17, 2021 8:54 pm Merhaba,
Öncelikle Goethe sitesinde duyurdu sınavları, A2 sınavı 16 Nisan'da var. 1200 TL.

Bende Wuppertal Üniversitesi yüksek lisans şartlı kabul aldım ve 13 Ocak'ta vizeye başvurdum. Bütün her şeyim tamamdı ve seni Almanca sınavı yapacak derecede dil bilgini ölçüyorlar zaten. Vize anı defterinde mülakat yazımı okuyabilirsin. A1 ile başvuranlardanım bende 👋
hocam gördüm mesajınızı ve okudum çok yararlı oldu benim hazır sizi bulmuşken biraz başlık dışı bir sorum olacak konsoloslukta öğrenci aday vizesi için başvuracağım vakit henüz dil kursuna gidecek olmama rağmen hangi dersleri almak istediğim yönünde soru yöneltilir mi? Yöneltilirse, yetersiz almanca bilgimden ötürü ve türkçe içeriklerde dahi konu hakkında bilgisi olmayan birinin anlayabileceği bir kaynak bulamadığım için cevap veremeyeceğim eğer böyle bir soru yöneltilecek olursa bu konu hakkında lisans eğitimi görmüş biri olarak tavsiyeniz nedir? wuppertalin maschinenbauya ait ders programımıdır desem ona baktım ama bunlar almamın zorunlu olduğu dersler mi oluyor anlayamadım çünkü çok azdı. Bu arada yazdığım gibi bölüm maschinenbau

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Çrş Şub 17, 2021 11:50 pm

karbonaterol yazdı: Çrş Şub 17, 2021 10:55 pm hocam gördüm mesajınızı ve okudum çok yararlı oldu benim hazır sizi bulmuşken biraz başlık dışı bir sorum olacak konsoloslukta öğrenci aday vizesi için başvuracağım vakit henüz dil kursuna gidecek olmama rağmen hangi dersleri almak istediğim yönünde soru yöneltilir mi? Yöneltilirse, yetersiz almanca bilgimden ötürü ve türkçe içeriklerde dahi konu hakkında bilgisi olmayan birinin anlayabileceği bir kaynak bulamadığım için cevap veremeyeceğim eğer böyle bir soru yöneltilecek olursa bu konu hakkında lisans eğitimi görmüş biri olarak tavsiyeniz nedir? wuppertalin maschinenbauya ait ders programımıdır desem ona baktım ama bunlar almamın zorunlu olduğu dersler mi oluyor anlayamadım çünkü çok azdı. Bu arada yazdığım gibi bölüm maschinenbau
Okulun sitesinde maschinenbau lisans derslerine bakman gerekecek mesela hali hazırda şu an eğitim alan birine sorabilirsin. Sertifikan olsun veya olmasın senden Almanca söylemeni istediği her şeyi söylemen gerek. Sertifika olsun veya olmasın orada senin Almanca bilgini kesin ölçecek. Mülakatında dil bilgisini ölçmeyi unutup tekrar çağırılan bir kaç arkadaşa da tanıklık ettim.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Prş Şub 18, 2021 2:28 am

Ders içeriklerinin olduğu belgeden direkt Google Translate'e atıp çevirip, okuduktan sonra Almanca birkaç basit cümleyle o dersi kendin özetleyip, o cümlelere çalışabilirsin.

Örneğin, tamamen sallıyorum. Ders Datenbank olsun. "Bu derste SQL sorgu dilini öğreneceğim, bu dil özellikle veritabanlarını yönetmek ve sorgulamak için kullanılabilir." diyebilirsin. A1 düzeyi için kurulabilecek cümleler, tamamen ek kelime bilgisi.

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Prş Şub 18, 2021 1:34 pm

lilas yazdı: Prş Şub 18, 2021 2:28 am Ders içeriklerinin olduğu belgeden direkt Google Translate'e atıp çevirip, okuduktan sonra Almanca birkaç basit cümleyle o dersi kendin özetleyip, o cümlelere çalışabilirsin.

Örneğin, tamamen sallıyorum. Ders Datenbank olsun. "Bu derste SQL sorgu dilini öğreneceğim, bu dil özellikle veritabanlarını yönetmek ve sorgulamak için kullanılabilir." diyebilirsin. A1 düzeyi için kurulabilecek cümleler, tamamen ek kelime bilgisi.
anladım hocam çok sağolun

lilas

Mesaj gönderen lilas » Prş Şub 18, 2021 4:02 pm

karbonaterol yazdı: Prş Şub 18, 2021 1:34 pm anladım hocam çok sağolun
Ne demek rica ederim. Bol şans!

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Cum Şub 19, 2021 8:11 am

GutenTag yazdı: Çrş Şub 17, 2021 8:54 pm Merhaba,

Anbean A1 sertifikası ile vize almış olanlara dahil olmuş bulunmaktayım 😃 Darısı başınıza arkadaşlar

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Şub 19, 2021 12:55 pm

GutenTag yazdı: Cum Şub 19, 2021 8:11 am Anbean A1 sertifikası ile vize almış olanlara dahil olmuş bulunmaktayım 😃 Darısı başınıza arkadaşlar
hayırlı olsun dostum önün açık olsun bol şans