Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 Schreiben

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

B1 Schreiben

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Şub 13, 2021 8:03 am

Arkadaşlar ösd b1 e girdim sorum şu:

1.de nerdeyse 150 kelime yazdım ama bi kelimeyi hala aklim almiyor ama yanlış yazdım oda Beinschmerzen yerine Beinschwerzen yazdım akıl alır gibi değil
3.de 50 kusur kelime yazdım burda da Zahnschwerzen yazdım bunlar çok puan kırar mı? Teşekkürler şimdiden iyi forumlar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

berna.l

Re: B1 Schreiben

Mesaj gönderen berna.l » Cmt Şub 13, 2021 1:08 pm

Öncelikli umarım sınavı tek seferde geçmişsinizdir. Açıkçası benim daha tecrübem yok ama bunun büyük sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Ben sitelerinde değerlendirme kriterlerini inceledim ve aklımda kaldığı kadarıyla 1. ve 2. kısım için:

1- Noktalara değinmek : 10 - 7.5 - 5 - 2.5 -0
2- Bağlantı : 10 - 7.5 - 5- 2.5 -0
3- Bağlaç vb, :10 - 7.5 - 5- 2.5 -0
4- Kelime haznesi : 10 - 7.5 5- 2.5 - 0

Toplam en fazla :40'ar puan 1. ve 2. bölümden toplanabiliyor. Bu kriterlere göre sizin hatanız solda sıfır kalır bence.

Acaba bu sınav hakkındaki birkaç soruma yanıt verebilir misiniz?
1- Lesen için Goethe kelime listesi yeterli geldi mi?
2- Hören kısmının zorluğu nasıldı? Hueber'den kolay ya da eş?
3- Sprechen için hangi sorular geldi?
4- Sprechen Teil 2 de hem hoca hem de partner mi soru soruyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Şub 13, 2021 1:25 pm

Merhaba, teşekkürler deshalb weil deswegen falan kullandım wenn vs. yani umarim kirmazlar :)

Lesen zordu ben sahsen kelime pek calisamadim hueber menschen dan dizilerden ve yigit gunal in pdfsi vardi B1-B2 kelime ve kaliplar diye ordan calistim. Kaliplar mukemmeldi oneriririm schreibenda aufgabe 2 de 73 kelime sadece kalipti :lol:
Lesen icin goethe kelime listesi tabii iyi olur ama gerekli degil bence. Menschen b1 veya Werkstatt (di sanirim) diye bir kitap vardi ona bakin mutlaka. Birde alabilirseniz pdfde yeterli kelimeler var bayagi. 50 tl mi neydi sanirim.
Hören denemelerde en yuksek yaptigimdi hep yuksek notlar aliyordum ama sinav asiri zordu sinavda eksik sertifikasi osdde tamamlamak isteyen biri vardi oncekiler goethe idi o bile berbat yaptigini soyledi. Horen bayagi zordu biseyler yaptik ama hayirlisi supheliyim.
Schreiben icin siz yazdiniz zaten :)
Sprechen Benim konum Neu oder gebrauchte kaufen idi bayagi yanlis konustum ama hic susmadim uzattikca uzattim insallah kotu olmaz. Hangi temalar cikacak belli zaten goethe b1 sprechen Themen yaz cikar.Ben ordan baktim toplam 34 tema idi sanirim. Bu kadar iyi dilekleriniz icin tesekkurler umarim biter artik :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Şub 14, 2021 8:01 am

Var mi başka fikri olan?

berna.l

Mesaj gönderen berna.l » Çrş Şub 17, 2021 10:55 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Şub 13, 2021 1:25 pm Merhaba, teşekkürler deshalb weil deswegen falan kullandım wenn vs. yani umarim kirmazlar :)

Lesen zordu ben sahsen kelime pek calisamadim hueber menschen dan dizilerden ve yigit gunal in pdfsi vardi B1-B2 kelime ve kaliplar diye ordan calistim. Kaliplar mukemmeldi oneriririm schreibenda aufgabe 2 de 73 kelime sadece kalipti :lol:
Lesen icin goethe kelime listesi tabii iyi olur ama gerekli degil bence. Menschen b1 veya Werkstatt (di sanirim) diye bir kitap vardi ona bakin mutlaka. Birde alabilirseniz pdfde yeterli kelimeler var bayagi. 50 tl mi neydi sanirim.
Hören denemelerde en yuksek yaptigimdi hep yuksek notlar aliyordum ama sinav asiri zordu sinavda eksik sertifikasi osdde tamamlamak isteyen biri vardi oncekiler goethe idi o bile berbat yaptigini soyledi. Horen bayagi zordu biseyler yaptik ama hayirlisi supheliyim.
Sprechen Benim konum Neu oder gebrauchte kaufen idi bayagi yanlis konustum ama hic susmadim uzattikca uzattim insallah kotu olmaz. Hangi temalar cikacak belli zaten goethe b1 sprechen Themen yaz cikar.Ben ordan baktim toplam 34 tema idi sanirim. Bu kadar iyi dilekleriniz icin tesekkurler umarim biter artik :)
Teşekkür ederim cevabınız için. Aslında B1 kelime listesi uzun ama Hueber denemesi sonlara doğru zorlaşıyor mu bilmiyorum ama bir sürü yabancı kelime ile karşılaşıyorum, bundan dolayı çekindim biraz.

Yazdığınıza göre 3 modül Goethe'den 1'i Ösd'den olabiliyor? Ben Ösd'ye mail attığımda ilk girişiniz ise hepsine katılmak zorundasınız demişlerdi. Açıklayabilir misiniz?

Sprechen'dan önce pratik yapmak için partneri bulmak kolay oluyor mu? Biraz ortamdan bahseder misiniz?

Umarım geçmiş olursunuz sınavı. Ösd ve Goethe kaç haftada sonucu açıklıyor yaklaşık, bilginiz var mı? İstanbul için?

berna.l

Mesaj gönderen berna.l » Çrş Şub 17, 2021 11:05 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Şub 13, 2021 1:25 pm Merhaba, teşekkürler deshalb weil deswegen falan kullandım wenn vs. yani umarim kirmazlar :)

Benim de denemelerde en düşük yaptığım bölüm "Hören". B1 seviyesinden tavsiyede bulunabilir misiniz?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Şub 17, 2021 11:40 am

berna.l yazdı: Çrş Şub 17, 2021 10:55 am Teşekkür ederim cevabınız için. Aslında B1 kelime listesi uzun ama Hueber denemesi sonlara doğru zorlaşıyor mu bilmiyorum ama bir sürü yabancı kelime ile karşılaşıyorum, bundan dolayı çekindim biraz.

Yazdığınıza göre 3 modül Goethe'den 1'i Ösd'den olabiliyor? Ben Ösd'ye mail attığımda ilk girişiniz ise hepsine katılmak zorundasınız demişlerdi. Açıklayabilir misiniz?

Sprechen'dan önce pratik yapmak için partneri bulmak kolay oluyor mu? Biraz ortamdan bahseder misiniz?

Umarım geçmiş olursunuz sınavı. Ösd ve Goethe kaç haftada sonucu açıklıyor yaklaşık, bilginiz var mı? İstanbul için?
Zorunda mı? Peki neden o zaman eger goetheden eksik sertifikaniz varsa osd den alabilirsiniz cunku ortak sinav diyorlar? ;) Para almak icin oyle yapiyorlar.

Evet zaten kapida partneriniz kim olacak asiyorlar yaklasik 30 dk onceden partnerle tanisiyosunuz
Sınav 3 hafta sonra aciklanacakmış
Teşekkürler inşAllah kurtulurum bu beladan.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Şub 17, 2021 11:43 am

berna.l yazdı: Çrş Şub 17, 2021 11:05 am Benim de denemelerde en düşük yaptığım bölüm "Hören". B1 seviyesinden tavsiyede bulunabilir misiniz?
Hören benim en yüksekti hueber kolaydan zora gidiyor ama sınav aynen o denemeler gibi cikti hören hariç :)

Hören hicbir şey anlamadım sadece ben degil sinava giren herkes oyle dedi bi kisi aksini iddaa etmedi bilerek kazik sormuslar gibiydi.Bol bol dinleme podcast vs. Yapacan yani bol bol kulagin Almanca duyacak baska bir şey yok birde deneme cozmeyi ihmal etmeyin derim ben o yuzden sinavda rahattim.

sntasdemir

Mesaj gönderen sntasdemir » Sal Mar 23, 2021 5:41 pm

Merhaba Berna sana iletişim adresimi versem görüşme şansımız olur mu.
Dönüş yaparsan sevinirim. Hoşçakal.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Sal Mar 23, 2021 7:00 pm

sntasdemir yazdı: Sal Mar 23, 2021 5:41 pm Merhaba Berna sana iletişim adresimi versem görüşme şansımız olur mu. (sntasdemir@gmail.com)
Dönüş yaparsan sevinirim. Hoşçakal.
Görüşme şansın olur mu bilmiyorum ama admin görürse ban yeme şansın olur.

viewtopic.php?f=3&t=15907
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

sntasdemir

Mesaj gönderen sntasdemir » Sal Mar 23, 2021 8:01 pm

Nasıl sileceğim yorumu , beceremedim bir türlü 🙈

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Sal Mar 23, 2021 8:18 pm

sntasdemir yazdı: Sal Mar 23, 2021 8:01 pm Nasıl sileceğim yorumu , beceremedim bir türlü 🙈
Yorum silinebilseydi admin öyle bir uyarıda bulunmazdı zaten :D Neyse ban atarsa yeni üye olduğun için kısa süreli olabilir, forumdaki ilk entry'in ban sebebi olmuş dikkat etmemişsin heralde sayfanın başındaki başlığa. Hemen bi hışımla üye olup mesajı yapıştırmışsın gibi duruyor ondan tolere edilebilir bana göre ama bu konular tamamen yabancılar şubesi memurunun inisiyatifine kalmış tabi :D
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

sntasdemir

Mesaj gönderen sntasdemir » Sal Mar 23, 2021 9:35 pm

Aynen, artık kısmetimizde ne varsa yaşicaz :)
Umarım anlayış gösterirler.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Sal Mar 23, 2021 10:18 pm

Merhaba hocam,

Yazınızı okudum şimdi b1-b2 kelime listesi ve kalıplarından bahsetmişsiniz. İnternetten aradım fakat pdf şeklinde bulamadım sadece video var. PDF listesini nerden edinebilirim yardımcı olabilir misiniz? İletişim bilgilerim günceldir. Özelse, sadece bana ulaştırmak isterseniz sağda "iletişim" bölümünden dm atabilirsiniz bilginize. Teşekkür ederim

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Mar 23, 2021 10:52 pm

electronics.ege yazdı: Sal Mar 23, 2021 10:18 pm Merhaba hocam,

Yazınızı okudum şimdi b1-b2 kelime listesi ve kalıplarından bahsetmişsiniz. İnternetten aradım fakat pdf şeklinde bulamadım sadece video var. PDF listesini nerden edinebilirim yardımcı olabilir misiniz? İletişim bilgilerim günceldir. Özelse, sadece bana ulaştırmak isterseniz sağda "iletişim" bölümünden dm atabilirsiniz bilginize. Teşekkür ederim
Merhaba, bahsettigim pdf ucretli idi ben ucretli aldım paylasilmasi yasak oldugu icin benim paylaşmam pek doğru olmaz diye dusunuyorum gercekten emek verilmis bir pdf cunku calisinca daha iyi anliyorsun. Instagramdan yada mailden Yigit Gunal 'a ulaşın isterseniz pdf icin. Kusura bakmayin lutfen benim icin paylasmakta bir sey yok ama pdf sahibi emek verildigi icin ucretli sattigindan dolayi benim paylasmam pek dogru olmaz.