Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yuksek lisans

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Mastura Hasanova

Yuksek lisans

Mesaj gönderen Mastura Hasanova » Pzt Şub 15, 2021 3:32 pm

Merhabalar,

Birileri bana Yuksek lisans icin nasil bashvuracagim konusunda yardim ede bilirmi,

Ders kredilerini nasil hesaplarim? Hangi universitelere bashvuru yapa bileceyimi, universitedeki derslerimle nasil karshilashtira bilirim?

Note: Bu konularda hic bilgim yok ama kendim bashvuru yapmayi oyrenmek istiyorum.

hallihallo

Re: Yuksek lisans

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Şub 15, 2021 5:20 pm

selam,

öncelikle okumak istediğin bölüm/üniversite hakkında araştırma yapmanı öneririm. Şartları, sunduğu imkanlar, şehir nasıl diye.
Örnek arama: master wirtschaftsingenieurwesen in deutschland
sonrasında hoşuna giden üniversitelerin sayfasına gidip araştırma yapman önemli. Başvuru süreleri nasıl? Öğrenim dili? Kabul ettiği sertifikalar? Harç var mı?
Ağırlıklı olarak yabancı öğrenciler için başvurular uni-assist üzerinden yapılıyor. Burda başvurular dönem başlarında başlıyor. Süre olarak 4-6 hafta sürüyor. Ne kadar erken başlarsan o kadar iyi.
Bazı üniversitelerde kendi sitesinden alıyor başvuruyu.
Umarım biraz yardımcı olmuşumdur :)

Mastura Hasanova

Mesaj gönderen Mastura Hasanova » Sal Şub 16, 2021 10:10 am

Merhabalar,

Bilgilendirme icin teshekkur ederim!

Peki ben Azerbaycanda Iktisat universitesi (management) okudum.
Bu Fakulteni bitirmish brii olarak hangi universitelere bashvuru yapma shansimin oldugunu nerden oyrenicem peki?
Sadece universitelerin kendi sitelerindenimi?

Uniassiste girdim ama pek birsheyler anlamadim diye bilirim.
Sadece Almanyadaki universitelerin sitelerine bir bir girip oradanmi baka biliyoruz hangi senedlerin talep edildiyine?
Ve ya herhangi bir universite adlari olan liste varmidir?

Onceden teshekkurler!

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Sal Şub 16, 2021 4:33 pm

selam tekrar,
örneğin bu sitede arama yapınca management için bir sürü okul ve bölüm çıktı: https://www.studieren-studium.com/maste ... and#result
Almanyada bölümler arası geçiş olabiliyor. management okudun diye management yapmak zorunda değilsin. ne okumak istiyorsun?
bu listeden beğendiğin okulların sitesinden daha çok bilgi alabilirsin.

uni assist --> my assist --> sol tarafta gene bölüm yazarak çıkan bölümlere /üni lere bakabilirsin.
Mastura Hasanova yazdı: Sal Şub 16, 2021 10:10 am Merhabalar,

Bilgilendirme icin teshekkur ederim!

Peki ben Azerbaycanda Iktisat universitesi (management) okudum.
Bu Fakulteni bitirmish brii olarak hangi universitelere bashvuru yapma shansimin oldugunu nerden oyrenicem peki?
Sadece universitelerin kendi sitelerindenimi?

Uniassiste girdim ama pek birsheyler anlamadim diye bilirim.
Sadece Almanyadaki universitelerin sitelerine bir bir girip oradanmi baka biliyoruz hangi senedlerin talep edildiyine?
Ve ya herhangi bir universite adlari olan liste varmidir?

Onceden teshekkurler!