Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Tarique

Re: Yalnızca 2 kurdan geçerek vize almak...

Mesaj gönderen Tarique » Cmt Şub 13, 2021 1:56 pm

Andy andy yazdı: Cmt Şub 13, 2021 12:26 pm Merhaba 2020 Vize ani defterinde sizin durumunuzdaki gibi biri vize aldigini yazmisti 17 Kasim' da vize görüsmesine girdim yazmisti . Dilerseniz o posta da bakabilirsiniz.
Merhabalar, geri dönütünüz için çok teşekkürler ancak /"17 kasım"/"kasım"/"17 sertifika"/ şeklinde; 2020 günlüğünde 3 farklı aramada bulundum ancak maalesef bahsettiğiniz postayı bulamadım. Acaba mümkün ise, post içeriği hakkında biraz daha detay verebilir misiniz? Belki bu sayede bahsettiğiniz postu bulabilirim.

Andy andy

Mesaj gönderen Andy andy » Cmt Şub 13, 2021 3:03 pm

Tarique yazdı: Cmt Şub 13, 2021 1:56 pm Merhabalar, geri dönütünüz için çok teşekkürler ancak /"17 kasım"/"kasım"/"17 sertifika"/ şeklinde; 2020 günlüğünde 3 farklı aramada bulundum ancak maalesef bahsettiğiniz postayı bulamadım. Acaba mümkün ise, post içeriği hakkında biraz daha detay verebilir misiniz? Belki bu sayede bahsettiğiniz postu bulabilirim.
Tabi , Vize ani defteri 2020 'nin 92. sayfasinda "habocuk " kullanici isimli bir kisi bahsetmis . Sizin duruma benzer B1 sinavi sonucuna sahip.

Tarique

Mesaj gönderen Tarique » Cmt Şub 13, 2021 3:18 pm

Andy andy yazdı: Cmt Şub 13, 2021 3:03 pm Tabi , Vize ani defteri 2020 'nin 92. sayfasinda "habocuk " kullanici isimli bir kisi bahsetmis . Sizin duruma benzer B1 sinavi sonucuna sahip.
tamamdır şimdi buldum ve yazılanları okudum gerçekten de mümkünmüş, kendisi de 2 kurdan aldığı belgeler ile girmiş vizeye. Size de bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim tekrarda. Ben de aynı yolu deneyeceğim. Gelişmeleri zaman içinde forma yazacağım.

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Cmt Şub 13, 2021 6:43 pm

Tarique yazdı: Cmt Şub 13, 2021 3:18 pm tamamdır şimdi buldum ve yazılanları okudum gerçekten de mümkünmüş, kendisi de 2 kurdan aldığı belgeler ile girmiş vizeye. Size de bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim tekrarda. Ben de aynı yolu deneyeceğim. Gelişmeleri zaman içinde forma yazacağım.
Merhabalar benim de clausthaldan şartlı kabulum var vize bekliyorum.

Siz zaten okuldan şartlı kabul almışsınız anladığım kadarıyla. İstanbul,İzmir konsoloslugu A1 sertifikası isterler diye biliyorum eğer daha A1 veya a2 sertifakaniz varsa sunarsaniz bir problem olmaz. Elinizde bu sertifaka yoksa da pandemiden dolayı sınava daha giremedinizi anlatın. Martta ki sınava olan kaydınızi da belgelendirin. Eğer vize görüşmeniz sınavdan önceyse görüşmeden sonra sertifaka çıkınca en kötü ihtimal eksik evrak olarak sonradan sunabilirsiniz. Başarılar diliyorum

Kartal34

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen Kartal34 » Cmt Şub 13, 2021 6:46 pm

purpleof yazdı: Cum Şub 05, 2021 12:07 pm Merhaba :) Siz de vizeye başvurmuştunuz sanırım,vizeniz ulaştı mı acaba ya da kaç gün oldu,tarafınıza herhangi bir dönüş yapıldı mı? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum,bolca şans ve başarılar diliyorum 🌸🌸
Merhaba cok uzun süre oldu 1 ay önce vizem geldi ve 2 hafta sonra düsseldorfa uçuyorum 😊 4 haftada geldi hic bir sekilde sorun çikmadı.

purpleof

Mesaj gönderen purpleof » Cmt Şub 13, 2021 8:25 pm

Kartal34 yazdı: Cmt Şub 13, 2021 6:46 pm Merhaba cok uzun süre oldu 1 ay önce vizem geldi ve 2 hafta sonra düsseldorfa uçuyorum 😊 4 haftada geldi hic bir sekilde sorun çikmadı.
merhaba cok sevindim sizin adınıza 😊 😊 umarım her şey gönlünüzce olur,iyi yolculuklar diliyorum bolca başarılar :) Eğer sorun olmazsa tam olarak kaç günde geldi acaba?? Ben de başvuralı yaklasık 3 hafta doldu bakalım eli kulağındadır herhalde o nedenle sormak istedim,heyecanliyim bayağı ve gercekten cok sevindim sizin adınıza da,mutluluga ortak oldum diyebilirim :D :D

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Cmt Şub 13, 2021 8:37 pm

purpleof yazdı: Cmt Şub 13, 2021 8:25 pm merhaba cok sevindim sizin adınıza 😊 😊 umarım her şey gönlünüzce olur,iyi yolculuklar diliyorum bolca başarılar :) Eğer sorun olmazsa tam olarak kaç günde geldi acaba?? Ben de başvuralı yaklasık 3 hafta doldu bakalım eli kulağındadır herhalde o nedenle sormak istedim,heyecanliyim bayağı ve gercekten cok sevindim sizin adınıza da,mutluluga ortak oldum diyebilirim :D :D
Merhaba, gözünüzden kaçtı sanırım 4 haftada geldi yazmış arkadaş. Bu arada benim basvuralı 2 ay oldu Ankara konsolosluğu hala bir haber yok. Lisans şartlı kabuldu

purpleof

Mesaj gönderen purpleof » Cmt Şub 13, 2021 8:58 pm

AliEren33 yazdı: Cmt Şub 13, 2021 8:37 pm Merhaba, gözünüzden kaçtı sanırım 4 haftada geldi yazmış arkadaş. Bu arada benim basvuralı 2 ay oldu Ankara konsolosluğu hala bir haber yok. Lisans şartlı kabuldu
ayy evet pardon :D :D siz hangi dil sertifikasıyla başvurmuştunuz,bir de dil kursunuz ne zaman başlıyor acaba?

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Cmt Şub 13, 2021 9:02 pm

B1 ile başvurdum. 16 Aralık'ta, eksik belgem vardı. Eksik belgeyi 1 ay sonra tamamlayabildim 10 Ocak gibi işte. Dün de aradım konsolosluğu, Almanyadan hala haber gelmediğini söylediler. Normalde kursum 11 Ocak'ta başladı lakin 8 marta erteledim umarım gelir o zamana kadar

purpleof

Mesaj gönderen purpleof » Cmt Şub 13, 2021 9:05 pm

AliEren33 yazdı: Cmt Şub 13, 2021 9:02 pm B1 ile başvurdum. 16 Aralık'ta, eksik belgem vardı. Eksik belgeyi 1 ay sonra tamamlayabildim 10 Ocak gibi işte. Dün de aradım konsolosluğu, Almanyadan hala haber gelmediğini söylediler. Normalde kursum 11 Ocak'ta başladı lakin 8 marta erteledim umarım gelir o zamana kadar
hocam iciniz rahat olsun gelir muhtemelen önümüzdeki haftaya dogru. ben daha önce eksik evrakla islem yapan birine sormustum,eksik evrak gönderildikten sonra 4-5 hafta saymak gerekiyor sanırım.cünkü evrak geldikten sonra islemlere baslanıyormus.Dediğim gibi kursun baslangıc tarihinden önce ulasır gibi geliyor bana artık eksik evrak kalmadıysa.Ancak eksik evrak oldugu durumlarda vize gecikebiliyor dediginiz gibi.Bolca basarılar diliyorum gönlünüzü ferah tutun 😊

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Cmt Şub 13, 2021 9:19 pm

purpleof yazdı: Cmt Şub 13, 2021 9:05 pm hocam iciniz rahat olsun gelir muhtemelen önümüzdeki haftaya dogru. ben daha önce eksik evrakla islem yapan birine sormustum,eksik evrak gönderildikten sonra 4-5 hafta saymak gerekiyor sanırım.cünkü evrak geldikten sonra islemlere baslanıyormus.Dediğim gibi kursun baslangıc tarihinden önce ulasır gibi geliyor bana artık eksik evrak kalmadıysa.Ancak eksik evrak oldugu durumlarda vize gecikebiliyor dediginiz gibi.Bolca basarılar diliyorum gönlünüzü ferah tutun 😊
Umarım, hepimiz için umduğumuz gibi olur. Teşekkür ederim

Tarique

Mesaj gönderen Tarique » Cmt Şub 13, 2021 10:15 pm

Thekaya yazdı: Cmt Şub 13, 2021 6:43 pm Merhabalar benim de clausthaldan şartlı kabulum var vize bekliyorum.

Siz zaten okuldan şartlı kabul almışsınız anladığım kadarıyla. İstanbul,İzmir konsoloslugu A1 sertifikası isterler diye biliyorum eğer daha A1 veya a2 sertifakaniz varsa sunarsaniz bir problem olmaz. Elinizde bu sertifaka yoksa da pandemiden dolayı sınava daha giremedinizi anlatın. Martta ki sınava olan kaydınızi da belgelendirin. Eğer vize görüşmeniz sınavdan önceyse görüşmeden sonra sertifaka çıkınca en kötü ihtimal eksik evrak olarak sonradan sunabilirsiniz. Başarılar diliyorum
Evet okuldan şartlı kabul aldım. Aynen dediğiniz gibi elimde A1 veyahut A2 sertifikam yok, ancak 3 Mart tarihinde sınava yeniden gireceğime, o tarihteki sınav kaydıma ve sınavımın 22 Aralık 2020 tarihinde ertelendiğine dair belgelerim mevcut. Vizem ise maalesef 26 Şubat tarihinde İstanbul Konsolosluğunda. Ancak dediğiniz gibi yapacağım, zira oldukça mantıklı :D . Yalnız elimdeki 2 tane geçtiğim bölümün geçti sertifikalarını evraklarıma eklemem iyi olur diye düşünüyorum. Yanıt verdğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Cmt Şub 13, 2021 11:22 pm

Tarique yazdı: Cmt Şub 13, 2021 10:15 pm Evet okuldan şartlı kabul aldım. Aynen dediğiniz gibi elimde A1 veyahut A2 sertifikam yok, ancak 3 Mart tarihinde sınava yeniden gireceğime, o tarihteki sınav kaydıma ve sınavımın 22 Aralık 2020 tarihinde ertelendiğine dair belgelerim mevcut. Vizem ise maalesef 26 Şubat tarihinde İstanbul Konsolosluğunda. Ancak dediğiniz gibi yapacağım, zira oldukça mantıklı :D . Yalnız elimdeki 2 tane geçtiğim bölümün geçti sertifikalarını evraklarıma eklemem iyi olur diye düşünüyorum. Yanıt verdğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.
Bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Rica ederim.
Bol şans.

Bybek

Mesaj gönderen Bybek » Pzr Şub 14, 2021 11:55 pm

Arkadaşlar merhaba malum pandemiden dolayı geçen sene Erasmus projesi yarım kalmıştı. O süreçte önce herkes gibi idatadan randevu alıp büyükelçiliğe gidip evrakları verip sonrasinda vizemi almistim. Velhasıl vizemin süresi doldu ve şuan tekrar eğitim için gitmeyi düşünüyorum, öğrendim ki konsolosluk veya elçiliğe gitmeden elektronik posta ile vize yenileme başvurusunda bulunuluyormuş. Buna dair başvurmadan 2 adet sorum vardu.
Birincisi bu yoldan vizesini yenileyen var mı ,varsa kaç günde yenileme işleri gerçekleşti?

ikincisi e-posta ile gönderilmesi gereken evraklarda istenen bir maddeyle alakalı sorum;. Üniversite eğitiminizi burs aracılığıyla finanse edecekseniz, söz konusu bursun devam
edeceğine dair yazılı teyit bunu kendi okulumun verdiği hibe yazısıni göndererek sağlayacağım lakin aylık 500 € civarı veriyorlar, ben ilk vizeye başvurduğum zaman 850€ kusurat asgari gecinme miktarı olması için geriye kalan 350 € nasıl karşılanacağına dair yakınım tarafından noter taahhütlü belge yaptırmıştım, şimdi bu yenilemek için gerekli evraklarda sadece bu yazı var ve böyle bir detay belirtilmemiş acaba her ihtimale karşı hibe burs aylığından ayrı yine böyle bir belge göndersem mi ? Bunu düşünmek sebebim galiba zaten geç dönüş yapıyorlar o kadar bekledikten sonra gelen cevabın eksik evrak bunu da ispatlamak için belge gönderin gibi bir durumla karşılaşıp beklemek istemiyorum. Güncel olarak bu şekilde vize yenileme başvurusunda bulunan varsa tavsiyesine ihtiyacım var
Teşekkür ederim şimdiden

purpleof

Mesaj gönderen purpleof » Pzt Şub 15, 2021 10:08 am

Arkadaşlar mutlu sabahlar herkese,ben 19 Ocak'ta Lisans Şartlı kabul için vizeye başvurmuştum,o zamandan beri tarafıma geri dönüş sağlanmadı ve 1 Martta da dil kursum başlıyor.Sizce konsolosluğu aramalı mıyım bugün? Daha önce hiç aramadım hem onları rahatsız etmemek adına hem de süreci olumsuz etkilememek için.Ne diyorsunuz şu an aramamda bir sakınca var mı sizce?

delicoban

Mesaj gönderen delicoban » Pzt Şub 15, 2021 11:55 am

reall yazdı: Cum Şub 12, 2021 12:53 pm Olur çok iyi olur eğer gelirse pasaportum pazartesi-salı gibi haber veririm :)
Hocam merhaba size idatadan mail geldi mi pasaportun postaya verileceğine dair

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Pzt Şub 15, 2021 11:55 am

purpleof yazdı: Pzt Şub 15, 2021 10:08 am Arkadaşlar mutlu sabahlar herkese,ben 19 Ocak'ta Lisans Şartlı kabul için vizeye başvurmuştum,o zamandan beri tarafıma geri dönüş sağlanmadı ve 1 Martta da dil kursum başlıyor.Sizce konsolosluğu aramalı mıyım bugün? Daha önce hiç aramadım hem onları rahatsız etmemek adına hem de süreci olumsuz etkilememek için.Ne diyorsunuz şu an aramamda bir sakınca var mı sizce?
Merhabalar benim de master için şartlı kabul ile 30 Aralık'ta vize görüşmem oldu ıstabul konsoloslugunda.
4-6 hafta sürer demişlerdi.
Kursum 8 Martta başlayacak.
Geçen hafta cuma günü aradım konsolosluğu. Herhangi eksik bir evragin olmadığını söyledi. İşlemin devam ettiğini belirtti.
Bekliyorum.
Aramanızda bir sakınca yok. Bilgi talep edebilirsiniz.
Umarım vaktine yetişir.

reall

Mesaj gönderen reall » Pzt Şub 15, 2021 12:32 pm

delicoban yazdı: Pzt Şub 15, 2021 11:55 am Hocam merhaba size idatadan mail geldi mi pasaportun postaya verileceğine dair
Merhaba malesef daha herhangi bir mail gelmedi peki sizin ?

delicoban

Mesaj gönderen delicoban » Pzt Şub 15, 2021 12:47 pm

reall yazdı: Pzt Şub 15, 2021 12:32 pm Merhaba malesef daha herhangi bir mail gelmedi peki sizin ?
Ben de öyle, bekliyorum çaresiz 😢😢

reall

Mesaj gönderen reall » Pzt Şub 15, 2021 12:49 pm

delicoban yazdı: Pzt Şub 15, 2021 12:47 pm Ben de öyle, bekliyorum çaresiz 😢😢
Salı gibi de gelebilir mail belli olmaz sizin gidiş tarihi ne zaman bide hangi şehir ?

Kilitli