Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yurt

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
benjamin21

Yurt

Mesaj gönderen benjamin21 » Sal Şub 09, 2021 7:23 pm

Arkadaşlar, ben normal devlet destekli yurt için çok geç başvurduğum için yedek listesine alındım. Onun dışında özel bir yer buldum. Maille anlaştım bu hafta sözleşmeyi yollayacaklar. Depozito için sigorta yapmayı düşünüyordum ama orada normal bi vatandaş için geçerliymiş bu sigorta yapabilme. Ben yurda söylemedim uluslararası bir öğrenci olduğumu. Ama başvuru bilgi kağıdında adres kısmına bildiğiniz türkei diye yazıyor. Sizce belirtmeme gerek var mıydı uluslararası öğrenci olduğumu? çünkü başka özel bir yer bana vizem olmadan bana kiralama yapamayacağını söyledi. Açıkçası söylemeye çekiniyorum. Depozitoyu yatırırsam, sonra vize çıkmazsa bana diyebilirler mi vermiyorum diye?

Teşekkürler

Zota

Re: Yurt

Mesaj gönderen Zota » Çrş Şub 10, 2021 11:10 pm

böyle durumlarda en iyisi tekrar e mail atıp durumu kesinleştirmek bence yoksa oluşmayı bekleyen bir sorun olur

benjamin21

Re: Yurt

Mesaj gönderen benjamin21 » Cmt Şub 13, 2021 2:21 pm

Sizce nasıl bir sorunla karşılaşabilirim? Dün mail attım. Yine belirtmedim uluslararası olduğumu, ama dedimki hava sahası kapanması gibi devletsel bir durum olup gelememe durumumda kaution un iadesini istiyorum dedim. Böyle bi yaptırımla falan karşılaşır mıyım bilemedim. İmza atıyorum sonuçta.
Zota yazdı: Çrş Şub 10, 2021 11:10 pm böyle durumlarda en iyisi tekrar e mail atıp durumu kesinleştirmek bence yoksa oluşmayı bekleyen bir sorun olur