Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Bilmeyen Öğrenicleri Üniversite Kabul Ediyor mu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berkantilterr

Dil Bilmeyen Öğrenicleri Üniversite Kabul Ediyor mu?

Mesaj gönderen berkantilterr » Sal Şub 09, 2021 12:17 am

Merhabalar ben bu yıl YKS'ye gireceğim.
Sınav senem olduğu için açık lisedeyim şu anda ve ben Almanya'da hukuk okumayı düşünüyorum ama dil bilmiyorum ve üniversitelerin hepsi B1 B2 ile öğrenci kabul ediyor ben şimdi hangi yolları izlemeliyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Ve Almanya'da üniversiteler sınavla mı öğrenci alıyor yoksa yks sıralamamıza falan mı bakıyor.

lilas

Re: Dil Bilmeyen Öğrenicleri Üniversite Kabul Ediyor mu?

Mesaj gönderen lilas » Sal Şub 09, 2021 12:35 am

Açık lise mezunları için çoğu üniversite Studienkolleg istiyor diye biliyorum şu linkleri inceleyebilirsin.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ienkolleg/

viewtopic.php?t=13533

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Sal Şub 09, 2021 12:36 am

Knk bak şimdi kesin Almanyada okumaya niyetliysen hemen açık liseden normal bir anadolu veya temel liseye geç. Açık liseye direkt kabul veren universite sayısı 5'i aşmaz. Normal liseye geçtin, sonrasında yksde iyi bir ea sıralaması yapmayı unutma çünkü nc puani ile alan universitelere başvurursun muhtemelen onlarda yks puanına bakarlar. Hukuk okumak istediğin için şartlı kabul veren yerler varmı bilmiyorum araştırman gerekiyor. Varsa da B2 den aşağı olacağını sanmıyorum.

berkantilterr

Mesaj gönderen berkantilterr » Sal Şub 09, 2021 8:55 pm

anadolu lisesine geçme gibi bir şansım yok Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi aklımda olan üniversite hangi şartlarda kabul alıyor hiçbir sayfada net bir bilgi göremedim bir bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim ve açık liseden mezun olacağım için Studienkolleg alacak mıyım ve alacaksam ben almanca bilmiyorum bunun eğitimini orda veriyorlarmı?

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Çrş Şub 10, 2021 1:13 am

Evet studienkolleg alacaksın ve değmez yani 1 sene daha lise son okuyormussun gibi düşün üstelik de almanca, tavsiyem kesin almanya düşünüyorsan anadolu lisesine geç ya da temel lise de olur. Açık lise mezunu olup studienkollegden muaf olacağın bir kaç universite var biri TU Clausthal diğeri de Siegen universitesi. Bunlarda direkt olarak, başlayabilirsin üniye. Almanca olarak da en azindan A2 ya da B1 sertifikası almanı öneririm vize şansını arttırır çünkü.

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Çrş Şub 10, 2021 2:57 am

berkantilterr yazdı: Sal Şub 09, 2021 12:17 am Merhabalar ben bu yıl YKS'ye gireceğim.
Sınav senem olduğu için açık lisedeyim şu anda ve ben Almanya'da hukuk okumayı düşünüyorum ama dil bilmiyorum ve üniversitelerin hepsi B1 B2 ile öğrenci kabul ediyor ben şimdi hangi yolları izlemeliyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Ve Almanya'da üniversiteler sınavla mı öğrenci alıyor yoksa yks sıralamamıza falan mı bakıyor.
Her şeyden önce almanyada hukuk okuma konusunu daha çok araştırmanı öneririm çünkü vazgeçme ihtimalin yüksek. Çok zorlayıcı bir bölüm ve B2 almanca dahi yetmez.

berkantilterr

Mesaj gönderen berkantilterr » Çrş Şub 10, 2021 1:25 pm

Zaten gece boyu araştırma yaptım İtalya'da hukuk okumak daha mantıklı ve kolay.
ve bir sorum daha olacak ben şimdi İtalya'da hukuk okuyup mezun olduktan sonra mesleğimi Almanya'da yapabilir miyim?
Bu MAVİ DİPLOMA olayı varya o yüzden soruyorum.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Çrş Şub 10, 2021 2:25 pm

Hukuk her ülkeye özeldir, yani sen okulda İtalya hukuku göreceksin bu yüzden avukatlık konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Mesela Türkiye'de hukuk okuyanlar LLM yüksek lisansı yapıp orada hukuk danışmanlığı gibi departmanlarda çalışabiliyor. Avukatlık çok zor gibi başka ülkede. İtalya-Almanya özelinde konuşmuyorum tabii.