Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT 11 neleri kapsıyor?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Ezgisel

AT 11 neleri kapsıyor?

Mesaj gönderen Ezgisel » Cmt Oca 30, 2021 4:13 am

Herkese merhaba, AT 11 belgesi ile AOK dan sigortalı birinin alabileceği hizmetleri biz de ücret ödemeden alabiliyor muyuz ya da AT 11 neleri kapsıyor neleri kapsamıyor bunun bir listesi var mı?

benjamin21

Re: AT 11 neleri kapsıyor?

Mesaj gönderen benjamin21 » Cmt Oca 30, 2021 6:20 pm

Ben erasmusta kullanmıştım. Önümüzdeki hafta tekrar alacağım üni için. Ama bildiğim kadarıyla acil böyle o an gelişen şeyleri kapsıyordu. Bir de bazı organlar için istisnai durumları vardı yanlışım olmasın.

littleprince

Mesaj gönderen littleprince » Pzt Şub 01, 2021 5:49 pm

Ezgisel yazdı: Cmt Oca 30, 2021 4:13 am Herkese merhaba, AT 11 belgesi ile AOK dan sigortalı birinin alabileceği hizmetleri biz de ücret ödemeden alabiliyor muyuz ya da AT 11 neleri kapsıyor neleri kapsamıyor bunun bir listesi var mı?
Ben yaklaşık 1 yıldır Almanya'dayım ve AT/11 belgesi ile sigortalıyım. Bu zamana kadar sağlıkla ilgili tüm işlerimde sorunsuz bir şekilde her şeyi hallettim. Diş konusunda acil durumlar dışında bir işlem yaptıramıyorsunuz, yani şiddetli ağrı sonucu diş çekimi vs gibi işlemler ücretsiz olarak yapılıyor ama rutin kontrol ve bakımlar için kendiniz ödemek durumundasınız. Onun dışında tıbbi olarak gerekli her durum için AT/11 belgesi geçerli ve kullanılabiliyor sorunsuz bir şekilde.

Ezgisel

Mesaj gönderen Ezgisel » Pzt Şub 01, 2021 5:55 pm

Ben gecen hafta doktora gittigimde bir sikayetimden dolayi film, kan vs bir sürü tahlil istedi ve check-up gibi oldu. Hangileri gercekten gerekliydi bilmiyorum tabi. Ama forumda öylesine yaptirilan check-up'larin AT/11 kapsaminda olmadigini söyleyenler olmus. Bu benim kafami karistirdi biraz sadece simdi bir ödeme yapmak zorunda kalacak miyim emin olamadim.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Şub 02, 2021 1:34 pm

Ezgisel yazdı: Pzt Şub 01, 2021 5:55 pm Ben gecen hafta doktora gittigimde bir sikayetimden dolayi film, kan vs bir sürü tahlil istedi ve check-up gibi oldu. Hangileri gercekten gerekliydi bilmiyorum tabi. Ama forumda öylesine yaptirilan check-up'larin AT/11 kapsaminda olmadigini söyleyenler olmus. Bu benim kafami karistirdi biraz sadece simdi bir ödeme yapmak zorunda kalacak miyim emin olamadim.
Tamamen aynı durumu geçtiğimiz hafta ben de yaşadım ve aynı şeyden endişe duyuyordum. Bilgim yok açıkçası ancak bir yukarıdaki cevapta gerekli durumlarda sorunsuz bir şekilde kullanıldığı yazılmış. Umarım öyle olur ve herhangi bir problem çıkmaz.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Şub 03, 2021 8:31 pm

Merhaba,

AT 11 ile hastaneye gitmek yeterli oluyor mu bu durumlarda yoksa her seferinde alınan AT 11 TK ya da AOK'a iletilmesi gerekiyor mu?
Okula kayıt olmak için TK'dan aldığım belgeyi üniversiteye verdim. AT11'imin süresi bittiği için yeni bir belge aldım fakat TK'ya vermedim. Vermeli miyim? Bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz?

Çok teşekkür ederim.

Ezgisel

Mesaj gönderen Ezgisel » Çrş Şub 03, 2021 11:12 pm

Kuss yazdı: Çrş Şub 03, 2021 8:31 pm Merhaba,

AT 11 ile hastaneye gitmek yeterli oluyor mu bu durumlarda yoksa her seferinde alınan AT 11 TK ya da AOK'a iletilmesi gerekiyor mu?
Okula kayıt olmak için TK'dan aldığım belgeyi üniversiteye verdim. AT11'imin süresi bittiği için yeni bir belge aldım fakat TK'ya vermedim. Vermeli miyim? Bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz?

Çok teşekkür ederim.
Ben her seferinde TK'ya / AOK'va onaylatilmasi gerek diye biliyorum.