Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma izniyle ilgili...

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Bremer

Çalışma izniyle ilgili...

Mesaj gönderen Bremer » Sal Kas 24, 2020 8:04 pm

Merhabalar arkadaşlar. Ben şuan Bremen'de dil kursuna gidiyorum ve C1 i tamamlamak üzereyim. İki hafta önce oturma iznimi aldım ve bugün bir iş görüşmesine gittim. İş görüşmesinde çalışma iznimin sadece tatillerde geçerli olduğunu söylendi. İznimde olan yazıyı aşağıda yazdım bu durumda çalışabilir miyim ?
" Gilt nur zum Sprachkurs mit anschließendem Studium. Die Ausübung einer Beschäftigung, die ingesamt 120 Tage oder 240 halbe Tage im Jahr nicht überschreiten darf, sowie studentische Nebentätigkeiten sind- bis zum 27.09.2021 nur während der Ferien- erlaubt."

viewtopic.php?f=10&t=9108&p=99660&hilit ... ten#p99660
bu konuda benimkine benzer bir durum var sanırsam orada Gürkan bey çalışabilir yazmış. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi akşamlar

Bremer

Re: Çalışma izniyle ilgili...

Mesaj gönderen Bremer » Sal Oca 26, 2021 1:32 am

Bunu güncellemek istiyorum. C1 kursunu tamamladım. Çalışmak için ne yapmam gerekir acaba bu izinle çalışabilir miyim? Bilen daha önce bu durumu yaşayan arkdaşlar bilgilendirirse çok sevinirim

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Sal Oca 26, 2021 10:43 am

Kardesim benzer durumu ben de yasadim. Gidip C1 i bitirdigin kurstan, okulu bitirdi yani hazirligi bitirdi su anda kursa gitmiyor diye bir yazi alman yetiyor.

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Pzt Şub 01, 2021 3:04 pm

Teşekkür ederim. Peki bunu iş verene nasıl anlatabiliriz? Durumu anlattığım biri ileride sorun yaşamak istemediğini benim içinde riskli olabileceğini vs söyledi

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Nis 05, 2021 11:39 am

Bremer yazdı: Pzt Şub 01, 2021 3:04 pm Teşekkür ederim. Peki bunu iş verene nasıl anlatabiliriz? Durumu anlattığım biri ileride sorun yaşamak istemediğini benim içinde riskli olabileceğini vs söyledi
merhaba hocam sorununuzu halledebildiniz mi ne yaptiniz ? benzer sorunu bende yasiyorum suan. Dil kursum bitti hatta uniyede kayit oldum oturumum 9. ayda bitiyor. Bir kac firma ile konustum ve oturum izninin yaninda ki bu ekten dolayi calisamayacagimi soyledi , benim uni kayit belgemde var. Bu sorunu nasil cozdunuz ? simdi tekrardan oturuma basvurmam mi gerekecek ? bir daha bloke hesap falan vermek gerekecek bayagi sikintili surec.

Önerebileceginiz baska bir yol var mi ?

cevabiniz icin simdiden tesekkürler.

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Pzr May 02, 2021 1:14 am

erenahmet95 yazdı: Pzt Nis 05, 2021 11:39 am merhaba hocam sorununuzu halledebildiniz mi ne yaptiniz ? benzer sorunu bende yasiyorum suan. Dil kursum bitti hatta uniyede kayit oldum oturumum 9. ayda bitiyor. Bir kac firma ile konustum ve oturum izninin yaninda ki bu ekten dolayi calisamayacagimi soyledi , benim uni kayit belgemde var. Bu sorunu nasil cozdunuz ? simdi tekrardan oturuma basvurmam mi gerekecek ? bir daha bloke hesap falan vermek gerekecek bayagi sikintili surec.

Önerebileceginiz baska bir yol var mi ?

cevabiniz icin simdiden tesekkürler.
durumu çözdün mü bilmiyorum fakat testdaf sınav sonucunu yabancılar şubesine gönderdim. Onlarda bana tekrardan çalışma izni veren bi zusatzblatt gönderdiler. Ancak uni kaydı yaptığın zaman yeniden randevu alıp gitmem gerektiğini çünkü oturum izni sebebinin değişeceğini söylediler. Yabancılar şubesiyle irtibata geçerseniz iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bloke hesap tekrardan isterler mi o konu hakkında bir fikrim yok açıkcası, umarım durumu çözebilmişsinizdir

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal May 04, 2021 1:36 pm

Takipteyim

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal May 04, 2021 2:32 pm

Bremer yazdı: Pzr May 02, 2021 1:14 am durumu çözdün mü bilmiyorum fakat testdaf sınav sonucunu yabancılar şubesine gönderdim. Onlarda bana tekrardan çalışma izni veren bi zusatzblatt gönderdiler. Ancak uni kaydı yaptığın zaman yeniden randevu alıp gitmem gerektiğini çünkü oturum izni sebebinin değişeceğini söylediler. Yabancılar şubesiyle irtibata geçerseniz iyi olacaktır diye düşünüyorum. Bloke hesap tekrardan isterler mi o konu hakkında bir fikrim yok açıkcası, umarım durumu çözebilmişsinizdir
hocam cevap icin tesekkur ederim.Aynen sizin dediginiz gibi yaptim. Mail attim durumu anlattim , sadece kayit belgesini gonderin dediler, gonderdim. 1 hafta icinde yeni zusatztblatt gonderdiler. Basvurdugum firmada da sorun cikmadi.

aysenurztrk

Mesaj gönderen aysenurztrk » Sal May 04, 2021 3:35 pm

merhaba ben de bremende dil kursuna gideceğim. gittiğiniz kurstan ve süresinden biraz bahsedebilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 05, 2021 2:38 pm

Arkadaslar, gittiginiz veya en son C1 i bitirdiginiz kurstan bir Ferienbescheinigung aliyorsunuz o kadar. Sonra calisabiliyorsunuz hukuken bir sorun kalmiyor ortada.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Sal May 11, 2021 10:30 am

aysenurztrk yazdı: Sal May 04, 2021 3:35 pm merhaba ben de bremende dil kursuna gideceğim. gittiğiniz kurstan ve süresinden biraz bahsedebilir misiniz?
Ben Casa dili okuluna gittim. Memnun kaldım tavsiye ederim. Kurslar standart olarak yoğun kurlarda her seviye için 2 ay sürüyor. Hangi seviyedeyseniz oraya göre her seviye için 2 ay sayabilirsiniz

skyciel

Mesaj gönderen skyciel » Cum Haz 04, 2021 10:51 pm

Bremer yazdı: Sal May 11, 2021 10:30 am Ben Casa dili okuluna gittim. Memnun kaldım tavsiye ederim. Kurslar standart olarak yoğun kurlarda her seviye için 2 ay sürüyor. Hangi seviyedeyseniz oraya göre her seviye için 2 ay sayabilirsiniz
merhaba. acaba aldığınız dil kursu yüksek lisans ve lisans ile bağlantılı mı, yoksa sadece TR den bir dil kursuna kayıt olup mu gittiniz?

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Çrş Tem 07, 2021 3:49 pm

skyciel yazdı: Cum Haz 04, 2021 10:51 pm merhaba. acaba aldığınız dil kursu yüksek lisans ve lisans ile bağlantılı mı, yoksa sadece TR den bir dil kursuna kayıt olup mu gittiniz?
Biraz geç oldu kusura bakmayın. Evet yüksek lisans ile bağlantılıydı