Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Sart mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
beviolinist

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen beviolinist » Cum Nis 30, 2010 9:21 am

istanbul Alman Baskonsoloslugunun sabrini sinadigi insanlardan biriyim. Yaklasik uc dort kezdir eksik belge diye benden belge talep ediyorlar ve herdefasinda 15 tl ups ten iceri giriyorum. Almanyadaki akrabami garantor olarak gosterdim ama yeterli olmadi. Babamdan taahhutname aldim verdim yine yeterli olmadi. Ben memurum ustume tapum da var tek cocugum kardesim de yok ve oraya yuksek lisans sinavi icin gidecegim okullara basvurum ve konsolosluga verilmek uzre alinmis belgem de var ama benden illaki bloke hesap istiyorlar. Bloke hesap illaki sart midir 2005 ikamet yasasindan sonra taahhutnameyle oraya giden yok mu bloke hesap actirmadan ki oldugunu biliyorum. Konsoloslugun bu tavrini anlamakta gercekten gucluk cekiyorum ki benle ayni dusunenler mutlaka vardir..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 30, 2010 3:33 pm

Yanlis hatirlamiyorsam taahhutname ile bu yil basvuran bir arkadas vizesini sorunsuz almisti ancak daha oncede dedigim gibi bu bir istisna miydi degil miydi bilemiyorum..
Tavsiyem asagida ki uzantiya bir goz at ve taahhutname ile giren arkadaslarin yazdiklarina bak.
Aski halde baska bir garantor bulamazsan tek cikar yolu bloke hesap.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=1491

aliyuksel86

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş May 06, 2010 6:18 pm

ben almanyadaki enistemin garantorluguyle geldim, senden neden israrla bloke istemisler hicbi fikrim yok...enistemin maasi 2000 Euro kadar ve ustunede 2 kredi oduyor ona ragmen bana garantor olabildi...turkiye\'den gosterecegin garantorler ise istisna olmadikca gecersiz sayilir...senin tek sorunun olarak bloke hesabimi gosteriyorlar yoksa baska belgelerdemi lazim ? mesela okul kabulun yok sanirim, basvurularin var....ve universteden hangi dereceyle mezun oldun ?

beviolinist

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen beviolinist » Pzt Haz 07, 2010 10:56 am

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
ben almanyadaki enistemin garantorluguyle geldim, senden neden israrla bloke istemisler hicbi fikrim yok...enistemin maasi 2000 Euro kadar ve ustunede 2 kredi oduyor ona ragmen bana garantor olabildi...turkiye\'den gosterecegin garantorler ise istisna olmadikca gecersiz sayilir...senin tek sorunun olarak bloke hesabimi gosteriyorlar yoksa baska belgelerdemi lazim ? mesela okul kabulun yok sanirim, basvurularin var....ve universteden hangi dereceyle mezun oldun ? [/quote]

Aliyuksel kardesim benim bolumum itibariyle ben ordan kabul belgesi alamiyorum yetenek sinavi sart muzik bolumlerine.. not ortalamam4 uzerinden 3.02.. Teyzemin maasi 2000 euro ama enistem calismiyo gozuktugunden yeterli gelmedi kendilerine.. Neyse gecen hafta bloke hesaba parayi yatirdim.. (konsolosluktan beni arayan kadinin ses tonu birden sevecen bi hal aldi yatirdigimi ogrenince) ama bu sefer de dil kursu kayit belgesinin tarihinin gectigini (kidort ay once oldugu icin normaldir) yeni kayit belgesi getirmem gerektigini soylediler.. ben ne olur ne olmaz diye bu ay biten seyahat saglik sigortasini da yaptiracagim.. kildi tuydu derken bir okulun sinavini kacirdim oburune de giremiycem bu gidisle bezdirdiler cunku..bakalim ne olacak.. hadi hayirlisi.. 2010 ocak tan itibaren herkesten bloke hesap istiyorlar diye duydum bilmiyorum dogru mudur? yazik degil mi bu insanlara paralari yillarca alman bankalarinda kullaniliyor!

Mechanical

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Haz 08, 2010 1:25 am

eger garantorun saglam degilse bloke hesap ac.garantorunun gecim sartini da inceliyorlar sanirim.bloke hesap icin gecen sene 7700 euro yatirmistim ben bankaya.garantorun kim ise onemli ama bloke daha garanti bence

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 08, 2010 11:53 pm

Bu arada muzik okulu icin once turist olarak Almanya\'ya gelip sinava girip kabul alan iki arkadas taniyorum.Ve her ikiside tekrar TR\'ye donup ogrenci vizesine basvurmuslardi,suan Essen\'da ki muzik okulundalar _) Buda bir taktik.

beviolinist

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen beviolinist » Cum Haz 11, 2010 8:57 am

Kardesler gosterdiginiz ilgi icin tesekkurler.. FuNdeRSchatteN kardesim ben de biliyorum o taktigi burdaki dil kursu hocam da oyle demisti ama basvurmus bulunduk bi de turist vizesinde geri donme durumunu dusunup basvurmustum. Neyseki dun itibariyle vizem geldi ama yine bir sorun var.. vize baslangic tarihi ayin 30\'u gorunuyor ama benim Detmold da ayin 23unde sinavim var.. Kacirinca adamlar gelmeme nedenini soruyorlar yazili olarak ve bildirmezsen o bolume tekrar basvuru yapamiyorsun.. Folkwang a giremedim.. Detmold la Schumann kaldi elimde.. Acaba orda sinavsiz basvuru yapabilecegim cevrenizden bildiginiz bolum var mi sizlerin? Muzik ogretmenligi mezunuyum muzikle ilgili bir bolume girmek istiyorum zaten almanyaya gidis sebebim de bu.. Fakat su ilk asamada beni idare ettirecek bi bolume girsem sonra yine bu okullara girerim diye dusunuyorum..

Thehelys

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 15, 2010 9:31 pm

Bloke hesap almanyaya egitim icin giden bi ogreninin vizesini alabilmesinin en kisa yoludur.. Garantor bulunur bi sekilde kabul edilir ama illaki kontrol edilir.. Ama Bloke hesabinda paran oldugunu gosterirsen kimse onu arastirmaz paran oldugunu gorurler ve senden oyle bi eksikligi tekrar gidermen icin ugrasmazlar.. Elinizden geliyorsa bloke hesaba yogunlasmanizi tavsiye ediyorum..

aydn89

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen aydn89 » Prş Mar 31, 2011 11:27 pm

arkadaslar peki yabancilar polisinde oturum uzatirken tekrar bloke hesabimiza para yatirilmasi gerekirmi

CheLoves

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen CheLoves » Cum Nis 01, 2011 9:40 am

Aslinda mantiklica tasarlanmis bloke hesap olayi bir nevi ulkenin kendi ekonomisini garanti altina almasi ve birazda bezdiricilik diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 02, 2011 8:50 am

[quote]aydn89 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar peki yabancilar polisinde oturum uzatirken tekrar bloke hesabimiza para yatirilmasi gerekirmi[/quote]

Bazi sehirlerdeki yabancilar polisi bir yilin bitiminde tekrar bloke hesap actirmani isteyebilir.

fatos86

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen fatos86 » Cmt Nis 02, 2011 6:27 pm

bloke hesap sadece ilk yil icin mi lazim,diger yillarda okadar parayi hesapta istiyorlar mi? birde diyelim ki bloke hesabi actik parayi yatirdik ama vizeden red geldi,o parayi geri almada zorluk cikarirlar mi? nasil bi yol izlemeliyiz? tesekkurler...

MERVE ASCI

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Nis 02, 2011 10:28 pm

Evet sadece bir yil icin istiyorlar. ikinci yil yatirman gerekmiyor.Eger red alirsan parani geri cekebiliyorsun.Bu islemi yapan arkadaslar izledikleri yolu ve asamalari yazarsa sevinirim.

MERVE ASCI

Bloke Hesap Sart mi?

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Nis 02, 2011 11:29 pm

Okyanus hepsi formalite iste.Yine de bu durumdan memnun olmaliyiz:)