Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IELTS RESMİ ONAY İŞLEMİ

Study in Germany
betül_

IELTS RESMİ ONAY İŞLEMİ

Mesaj gönderen betül_ » Prş Mar 29, 2018 10:12 pm

Arkadaşlar merhaba, acilen belgelerimi göndermem gerekiyor. İngilizce bir master programına başvuruyorum. tüm belgelerimi apostil yaptırdım fakat ielts belgemi yaptıramadım. noter onayı çok pahalı olacak başka bir yol arıyorum. Öneriniz varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

herr_sieben

Re: IELTS RESMİ ONAY İŞLEMİ

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Mar 29, 2018 10:14 pm

konsoloslukdan onaylat

betül_

Mesaj gönderen betül_ » Prş Mar 29, 2018 11:59 pm

herr_sieben yazdı: Prş Mar 29, 2018 10:14 pm konsoloslukdan onaylat
bu işlem için ücret ödemem gerekir mi?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Mar 30, 2018 12:42 am

betül_ yazdı: Prş Mar 29, 2018 11:59 pm bu işlem için ücret ödemem gerekir mi?
Okula başvurusu için kullanacağını söylersen yanlış hatırlamıyorsam en fazla 5 evrağı ücretsiz onayliyorlardı. 5 evraktan fazla ise fazla olan evrakların için kağıt başı çok düşük bir ücret talep ediyor olabilirler.

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Cum Mar 30, 2018 12:44 am

Konsoloslukdan konsolosluğa değişir ama işlem ücreti 10 euro diye biliyorum.Ama Antalya konsolosluğu benden para almamıştı.4 belge onaylatmıştım.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Cmt Mar 31, 2018 3:55 pm

Peki randevuyla mı onaylatmamız gerekiyor? Tam olarak nasıl yapmalıyız?

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzr Nis 01, 2018 12:06 am

Uraz yazdı: Cmt Mar 31, 2018 3:55 pm Peki randevuyla mı onaylatmamız gerekiyor? Tam olarak nasıl yapmalıyız?
Ben randevu almadan gitmiştim.Zaten kimse yoktu benden başka.Konsolosluktaki memur gayet iyimserdi.Orjinal belgelerimin fotokopisini kendisi çektirdi.Hiç bir ücret ödemedim.(Antalyadaki konsolosluk için konuşuyorum bunları) Diğer konsolosluklar da yoğunluk çok olabilir.Randevu isteyebilirler.

betül_

Mesaj gönderen betül_ » Sal Nis 10, 2018 3:51 pm

Uraz yazdı: Cmt Mar 31, 2018 3:55 pm Peki randevuyla mı onaylatmamız gerekiyor? Tam olarak nasıl yapmalıyız?
Ben Ankara'da yaşıyorum konsolosluktuktan randevu alıp gittim(internet üzerinden, hizmetler sekmesinden tasdik işlemleri için gerekli bilgileri bulabilirsin. fotokopi tasdiki. ). Randevusuz kesinlikle almıyorlar. Kapıdan dönenler vardı.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Nis 11, 2018 3:37 pm

hayır gerekmez ögrenci işlemleri ücretszdir

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Pzt May 18, 2020 5:28 pm

Merhabalar, konuyu hortlatıyorum ancak sormam gereken bir şey var. Bir okul "officially certified" şeklinde ingilizce dil belgesi istemiş. Elimde IELTS sonuç belgem var. Onu noterlettim türkçe çevirisi ile ancak kaymakamlık apostillemedi sanırım ıslak imzalı istiyor veya imza vereni tanımıyor olabilir. Konsolosluklar ise kapalı. Ne yapmalıyım? Noterlenmiş kopyayı yollasam problem olur mu? Okula defalarca sordum ancak maillerime cevap alamıyorum. Teşekkürler.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Pzt May 18, 2020 10:43 pm

cnsn159 yazdı: Pzt May 18, 2020 5:28 pm Merhabalar, konuyu hortlatıyorum ancak sormam gereken bir şey var. Bir okul "officially certified" şeklinde ingilizce dil belgesi istemiş. Elimde IELTS sonuç belgem var. Onu noterlettim türkçe çevirisi ile ancak kaymakamlık apostillemedi sanırım ıslak imzalı istiyor veya imza vereni tanımıyor olabilir. Konsolosluklar ise kapalı. Ne yapmalıyım? Noterlenmiş kopyayı yollasam problem olur mu? Okula defalarca sordum ancak maillerime cevap alamıyorum. Teşekkürler.
Nereye yollayacağını bilmiyorum ama Uni-assist ve bazı üniversiteler ielts sertifikasının basit fotokopisini de kabul ediyor. Şöyle ki; belgenin üstündeki koddan kontrol edebilmelerini sağlayan ielts'in bir arayüzü var ve oradan kolayca kontrol ediyorlar. Sen yine de Uni-assist de olsa sor, okulsa yine sor onaylat. Ayriyeten okulun eğer ielts kodu varsa ielts'ten kodla belgeni yollattırabilirsin de.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Sal May 19, 2020 11:36 am

berkai yazdı: Pzt May 18, 2020 10:43 pm Nereye yollayacağını bilmiyorum ama Uni-assist ve bazı üniversiteler ielts sertifikasının basit fotokopisini de kabul ediyor. Şöyle ki; belgenin üstündeki koddan kontrol edebilmelerini sağlayan ielts'in bir arayüzü var ve oradan kolayca kontrol ediyorlar. Sen yine de Uni-assist de olsa sor, okulsa yine sor onaylat. Ayriyeten okulun eğer ielts kodu varsa ielts'ten kodla belgeni yollattırabilirsin de.
Teşekkür ederim cevabınız için. Okuldan cevap katiyen alamıyorum maalesef. Uniassist sistemiyle çalışmıyor, trier üniversitesi. "official certified copy" şeklinde olması gerekenler için onaylı belgenin fotokopisi kesinlikle kabul edilmez yazılmış ve arasında ingilizce dil belgesi de var. IELTS için farklı bir açıklama yapılmamış. Ielts kodunu deneyeceğim umarım olur. Aksi takdirde ne yapacağımı bilmiyorum umarım sıkıntı çıkmaz

reall

Mesaj gönderen reall » Pzt Oca 11, 2021 5:55 pm

cnsn159 yazdı: Sal May 19, 2020 11:36 am Teşekkür ederim cevabınız için. Okuldan cevap katiyen alamıyorum maalesef. Uniassist sistemiyle çalışmıyor, trier üniversitesi. "official certified copy" şeklinde olması gerekenler için onaylı belgenin fotokopisi kesinlikle kabul edilmez yazılmış ve arasında ingilizce dil belgesi de var. IELTS için farklı bir açıklama yapılmamış. Ielts kodunu deneyeceğim umarım olur. Aksi takdirde ne yapacağımı bilmiyorum umarım sıkıntı çıkmaz
Merhabalar bende sizin gibi trier üniversitesine başvuracağımda acaba bu konuyu ne yaptınız ? Birde acaba daha lisans bitmeden mi başvurunuzu yaptınız ? Bugün üniversite tarafından kafa karıştırıcı 2 e-mail aldım. Birinde eğer aldığın derslerin çoğunu gösteren transkript gösteriyorsan başvurabilirsin demiş. Diğer e-mail malesef başvuramazsın demiş. Kafam çok karıştı.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Pzr Oca 17, 2021 4:20 am

reall yazdı: Pzt Oca 11, 2021 5:55 pm Merhabalar bende sizin gibi trier üniversitesine başvuracağımda acaba bu konuyu ne yaptınız ? Birde acaba daha lisans bitmeden mi başvurunuzu yaptınız ? Bugün üniversite tarafından kafa karıştırıcı 2 e-mail aldım. Birinde eğer aldığın derslerin çoğunu gösteren transkript gösteriyorsan başvurabilirsin demiş. Diğer e-mail malesef başvuramazsın demiş. Kafam çok karıştı.
Kusura bakmayın yeni gördüm. Sorun olmayacağını söylediler fotokopi olarak yollamıştım. Lisans bittikten sonra başvuru yaptım. Maalesef o konuda herhangi bir fikrim yok :/

reall

Mesaj gönderen reall » Pzr Oca 17, 2021 10:20 am

cnsn159 yazdı: Pzr Oca 17, 2021 4:20 am Kusura bakmayın yeni gördüm. Sorun olmayacağını söylediler fotokopi olarak yollamıştım. Lisans bittikten sonra başvuru yaptım. Maalesef o konuda herhangi bir fikrim yok :/
Çok teşekkürler cevabınız için. Diğer konuyu maillime yanıt verince çözüldü. Sorununuzu çözdüğünüz için sevindim.