Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe A2 Prüfung

Studieren in Deutschland
itsallgoodman

Goethe A2 Prüfung

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzt Oca 11, 2021 11:38 pm

Arkadaşlar merhaba, Goethe A2 sınavını geçmiş arkadaşlar sınava girmeden önce hangi kaynaklardan çalıştığını bu posta bırakırsa ben ve hazırlanan diğer arkadaşlara çok yardımı olur. Teşekkürler şimdiden.

itsallgoodman

Re: Goethe A2 Prüfung

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzt Oca 11, 2021 11:39 pm

+ Ne kadar bir sürede hazırlandınız?

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Oca 12, 2021 6:15 pm

itsallgoodman yazdı: Pzt Oca 11, 2021 11:38 pm Arkadaşlar merhaba, Goethe A2 sınavını geçmiş arkadaşlar sınava girmeden önce hangi kaynaklardan çalıştığını bu posta bırakırsa ben ve hazırlanan diğer arkadaşlara çok yardımı olur. Teşekkürler şimdiden.
viewtopic.php?t=10156

Sanırım bu başlık sana yardımcı olabilir, kolay gelsin. :)

time

Mesaj gönderen time » Sal Oca 12, 2021 9:42 pm

Almancayı a2 seviyesinde öğrenmek isteyen birisi için nicos weg'i şiddetle öneririm. Oradaki kelimeler için ayrı bir bölüm var, onu bir kağıda çıkarın ve cümle içinde kullanınlarına dikkat ederek ezberleyin. Ardından videoyu izledikten sonra altındaki alıştırmaları yapın. Bunu düzenli bir şekilde yapıp, belirli sınav kalıplarını ezberleyip ( burası çok'önemli) , geçemezseniz de beni bulun xd

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Sal Oca 12, 2021 10:47 pm

time yazdı: Sal Oca 12, 2021 9:42 pm Almancayı a2 seviyesinde öğrenmek isteyen birisi için nicos weg'i şiddetle öneririm. Oradaki kelimeler için ayrı bir bölüm var, onu bir kağıda çıkarın ve cümle içinde kullanınlarına dikkat ederek ezberleyin. Ardından videoyu izledikten sonra altındaki alıştırmaları yapın. Bunu düzenli bir şekilde yapıp, belirli sınav kalıplarını ezberleyip ( burası çok'önemli) , geçemezseniz de beni bulun xd
hocam listeyi ekledim teşekkürler, a1.5 seviyesinde olan biri için 1 ayda sınavı geçmek mümkün müdür sence?

time

Mesaj gönderen time » Sal Oca 12, 2021 10:55 pm

itsallgoodman yazdı: Sal Oca 12, 2021 10:47 pm hocam listeyi ekledim teşekkürler, a1.5 seviyesinde olan biri için 1 ayda sınavı geçmek mümkün müdür sence?
A1.5 derken a.1.2 seviyesini mi kasettetiniz?

time

Mesaj gönderen time » Sal Oca 12, 2021 11:03 pm

Seviyenizin a1.2 olduğunu, a2 belgesi almak istediğinizi var sayıyorum.. amacınız sınavı "vermek" ise her gün ısrarla dinleme okuma ve yazma (yazdığınız şeyleri kontrol ettirin) yaparsanız, ve sınava yönelik çalışmalar yaparsanız (bunu ısrarla söylüyorum konuşma ve yazma sınavında zaten otomatik olarak ifade edebileceğiniz yapılar oluyor.) gayet de geçilebileceğine inanıyorum. Fakat uyarayım, insanların 2 ayda yoğun çalışalarak bitirdiği a2yi o kişilerin 2 katından fazla çalışmazsanız o iş biraz riskli olabilir.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Oca 13, 2021 4:02 pm

time yazdı: Sal Oca 12, 2021 9:42 pm Almancayı a2 seviyesinde öğrenmek isteyen birisi için nicos weg'i şiddetle öneririm. Oradaki kelimeler için ayrı bir bölüm var, onu bir kağıda çıkarın ve cümle içinde kullanınlarına dikkat ederek ezberleyin. Ardından videoyu izledikten sonra altındaki alıştırmaları yapın. Bunu düzenli bir şekilde yapıp, belirli sınav kalıplarını ezberleyip ( burası çok'önemli) , geçemezseniz de beni bulun xd
Belirli sinav kaliplari derken ornek verebilir misiniz? Sinav kalibi nasil oluyor?

time

Mesaj gönderen time » Çrş Oca 13, 2021 8:02 pm

NachDeutsch yazdı: Çrş Oca 13, 2021 4:02 pm Belirli sinav kaliplari derken ornek verebilir misiniz? Sinav kalibi nasil oluyor?
Mesela yazma sınavındasın, örneğin e mail yazman gerektiğini biliyorsun ve 80 kelime bir şey yazman gerekiyor.. Bunların zaten havadan %30 unu belirli cümleler ve kalıplarla doldurabiliyorsun... Sınavdan önce youtube daki kanallarda bulabilirsin. Genelde b1 için bu kalıplar çok yaygın ama a2 sınavında da kullanırsan baya şık durur yani.. Goethe A2//B1 Schreiben//Sprechen kalıpları diye yazarsan çıkar.
.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Prş Oca 14, 2021 11:13 am

time yazdı: Çrş Oca 13, 2021 8:02 pm Mesela yazma sınavındasın, örneğin e mail yazman gerektiğini biliyorsun ve 80 kelime bir şey yazman gerekiyor.. Bunların zaten havadan %30 unu belirli cümleler ve kalıplarla doldurabiliyorsun... Sınavdan önce youtube daki kanallarda bulabilirsin. Genelde b1 için bu kalıplar çok yaygın ama a2 sınavında da kullanırsan baya şık durur yani.. Goethe A2//B1 Schreiben//Sprechen kalıpları diye yazarsan çıkar.
.
Anladim tesekkur ederim. Hocam ben simdi a2 ye girmeyi dusunuyorum ama konusmada cok yavasim. Daha oncede hic sinava girmedim. Konusma bolumunde konusanlar genel olarak nasil ve nasil olmalı? Yavas konusuyorum dusunerek konusuuorum. Bu puan kirdirir mi? Sen girdiginde partnerlerin nasil konusuyorlardi?

time

Mesaj gönderen time » Prş Oca 14, 2021 10:32 pm

NachDeutsch yazdı: Prş Oca 14, 2021 11:13 am Anladim tesekkur ederim. Hocam ben simdi a2 ye girmeyi dusunuyorum ama konusmada cok yavasim. Daha oncede hic sinava girmedim. Konusma bolumunde konusanlar genel olarak nasil ve nasil olmalı? Yavas konusuyorum dusunerek konusuuorum. Bu puan kirdirir mi? Sen girdiginde partnerlerin nasil konusuyorlardi?
Ben a2 sınavına girmedim. Youtubedan a2 seviyesi goethe konuşma sınavı olarak aratabilirsin.. A2 seviyesindeki birisinden kimse çok akıcı bir almanca beklemez zaten.. stres yapmadan söylenmesi gereken noktalara iyi bir şekilde ifade ederseniz hiçbir problem olmayacaktır.