Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT/11 ve Teilzeit Calisma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ogrenci99

AT/11 ve Teilzeit Calisma

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Pzt Oca 04, 2021 9:06 pm

Arkadaslar merhaba normalde AT/11 kullaniyordum (aok ya kayitli). Aralik ayinda (1 ayligina) teilzeit bir iste calistim ve ay sonunda okula ve sinavlarima odaklanmak icin isi biraktim. Calistigim sürede is yeri bana AOK üzerinden mevcut sigortamin disinda bir sigorta yaptirmis. Bugun AOK yi arayip konudan bahsettim. Bana iste calistigim icin artik at/11 belgemin gecersiz oldugunu ve tekrar kullanmaya baslayabilmek icin turkiyeden baska bir yeni bir at/11 kagidi getirmem gerektigini söylediler. Fakat söyle bir sikinti var ki su an elimde olan at/11 belgesi iki ay daha gecerli ve bu belgeyi akademik takvime göre veriyorlar bildigim kadariyla , yani su an benim yeni bir tane alma sansim yok gibi görünüyor. Sizce ne yapmaliyim , önerilerinizi bekliyorum.

benjamin21

Re: AT/11 ve Teilzeit Calisma

Mesaj gönderen benjamin21 » Sal Oca 05, 2021 12:16 pm

aa şaka gibi. Nasıl yeni bir evrak vereceksin? Bence Beşiktaştaki SGK dan aldığını varsayarsam orayı bi ara telefonla. Anlat böyle böyle, belki e-imzalı sana e-posta atarlar

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Oca 11, 2021 10:00 am

arkadaşlar selam. böyle bir konu forumda dolaşıyor.
AT/11 belgesi aldığımda, daha önce almanyaya gittiğimde haftalık 10 saatlik bir minijob yapmıştım.
şimdi gidebilirsem, at/11 ile ben çalışamaz mıyım (minijob, HIWI) olarak?
lütfen yardımcı olabilir misiniz

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Oca 11, 2021 8:34 pm

hallihallo yazdı: Pzt Oca 11, 2021 10:00 am arkadaşlar selam. böyle bir konu forumda dolaşıyor.
AT/11 belgesi aldığımda, daha önce almanyaya gittiğimde haftalık 10 saatlik bir minijob yapmıştım.
şimdi gidebilirsem, at/11 ile ben çalışamaz mıyım (minijob, HIWI) olarak?
lütfen yardımcı olabilir misiniz
Minijob yapabilirsin vergi ödemediğin için. 450 eurodan sonrası ise sağlık sigortası ödediğinden dolay otomatikman AT-11 iptal olur resmi Alman sigortalarına geçiş yaptırılırsın.