Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

3.2 NC Puanı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
itsallgoodman

3.2 NC Puanı

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cmt Oca 09, 2021 2:06 am

Arkadaşlar merhaba, spesifik bir soru olduğunun farkındayım ancak araştırma yaparken bir yandan da deneyimli üyelerin fikirlerini alayım dedim;

3,2 NC Puanı İşletme ve Wirtschaftsinformatik bölümleri için kötü mü sizce, Almanya'da dünya sıralamasında bir üniversiteye kabul edilebilme şansı nedir?

İyi forumlar

itsallgoodman

Re: 3.2 NC Puanı

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cmt Oca 09, 2021 1:38 pm

+up

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cmt Oca 09, 2021 5:58 pm

itsallgoodman yazdı: Cmt Oca 09, 2021 2:06 am Arkadaşlar merhaba, spesifik bir soru olduğunun farkındayım ancak araştırma yaparken bir yandan da deneyimli üyelerin fikirlerini alayım dedim;

3,2 NC Puanı İşletme ve Wirtschaftsinformatik bölümleri için kötü mü sizce, Almanya'da dünya sıralamasında bir üniversiteye kabul edilebilme şansı nedir?

İyi forumlar
Merhabalar
1)Evet kötü.
2)Yüzde veremem fakat tu berlin gibi yerler 2,5 wwu münster 3.0 ile alıyor.Ama o puan ile dünya sıralamasından kastın rankı en yükseklerse çok büyük ihtimalle o puanla kabul alamassın.
3)Bu arada geçen bana matematik sonradan öğrenilebilir mi vs demiştin.Öğrenebilirsin fakat sana tanıdık çevremden de bildiğim kadarıyla söyliyeyim.Normal üniversiteye gitme çok pişman olabilirsin.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzr Oca 10, 2021 4:21 pm

Zaten Almanya'daki ünilere yurtdışından başvuranların çoğu über süper bi matematikle gitmiyor ki oraya. Zor olduğunu biliyorum ama çalışırsam matematikte en azından kurtaracak bi seviyeye gelinebilir bence.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Oca 10, 2021 4:47 pm

itsallgoodman yazdı: Pzr Oca 10, 2021 4:21 pm Zaten Almanya'daki ünilere yurtdışından başvuranların çoğu über süper bi matematikle gitmiyor ki oraya. Zor olduğunu biliyorum ama çalışırsam matematikte en azından kurtaracak bi seviyeye gelinebilir bence.
Dostum tamam kimse über süper matematikle gitmiyor fakat matematik hariç diğer derslere çalışılsa bile eşit ağırlıkta 2.6,2.7 nc rahatlıkla yapılır.Yani ben sana üniversiteye başvurma demiyorum.Türkiye'den İyi bir üniversiteden oraya fh'a geçen bir tanıdığım bile tek farkın pratik odaklı olduğunu,eğitim kalitesinin bile daha iyi olduğunu söylüyordu.Yani Almanya'da lisans için fh'u tercih etmen sana bir şey kaybettirmeyecek.Ben senin iyiliğin için diyorum zaten bunları.Yoksa,yok kardeşim 3.2 kötü değil orada bulup birine gidersin falan diyip geçerdim.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzr Oca 10, 2021 5:41 pm

Yardımcı olmak için anlattığını biliyorum brom fikrimi belirttim sadece, fh'yi tercih etmememin sebebi her ne kadar pratik odaklı olsa da diploma olarak normal uniyle eşit imkanları sağlamıyor. İnsan Avrupa'ya akademik sebepler için gidince doğal olarak geleceğini garantilemek istiyor yani.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 10, 2021 6:13 pm

itsallgoodman yazdı: Pzr Oca 10, 2021 5:41 pm Yardımcı olmak için anlattığını biliyorum brom fikrimi belirttim sadece, fh'yi tercih etmememin sebebi her ne kadar pratik odaklı olsa da diploma olarak normal uniyle eşit imkanları sağlamıyor. İnsan Avrupa'ya akademik sebepler için gidince doğal olarak geleceğini garantilemek istiyor yani.
Hs ile normal uniden alinan belge arasinda Almanyada fark yoktur fh bitirsem is bulamam diye bi strese gerek yok yani informatik icin soylim bana cogu kisi hs eski adiyla fh okumani oneririm demisti bircok kisi bana.Ilaveten sitedeki fh makalesini okumani tavsiye ederim.Ozellikle su alintiladigim yeri dikkatli oku lütfen "Fakat yukari da da belirtildigi gibi herhangi bir FH dan alacaginiz mühendis diplomasi hem Türkiye de hem de Almanya da üniversitelerle ayni denklige sahiptir."
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Oca 10, 2021 7:10 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Oca 10, 2021 6:13 pm Hs ile normal uniden alinan belge arasinda Almanyada fark yoktur fh bitirsem is bulamam diye bi strese gerek yok yani informatik icin soylim bana cogu kisi hs eski adiyla fh okumani oneririm demisti bircok kisi bana.Ilaveten sitedeki fh makalesini okumani tavsiye ederim.Ozellikle su alintiladigim yeri dikkatli oku lütfen "Fakat yukari da da belirtildigi gibi herhangi bir FH dan alacaginiz mühendis diplomasi hem Türkiye de hem de Almanya da üniversitelerle ayni denklige sahiptir."
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
İşte ben de bunu anlatıyorum.Hele Almanya'daki normal üniversiteler harbi bilim odaklı yetiştirdiği için insanları fh'a göre çok daha fazla teorik bilgi içeriyor.Tanıdığım tanıdıklar da var bitirmiş sıkıntıları yok.Belki bu dediğin ayrım bu okulların ilk çıktığı zamanlarda olabilir fakat artık gittikçe aradaki ayrık düşünce farkı kapanıyor.Araştırdığın okulun mezun olmuş tanınmış kişiler listesine de bakabilirsin.Fh bitirip Amerika'da ilk 40 ranklı okullarda yüksek yapanlar ya da RWTH Aachen,KIT gibi yerlerde aynı şekilde uzmanlığını tamamlayanlar var.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 10, 2021 7:37 pm

Alarech yazdı: Pzr Oca 10, 2021 7:10 pm İşte ben de bunu anlatıyorum.Hele Almanya'daki normal üniversiteler harbi bilim odaklı yetiştirdiği için insanları fh'a göre çok daha fazla teorik bilgi içeriyor.Tanıdığım tanıdıklar da var bitirmiş sıkıntıları yok.Belki bu dediğin ayrım bu okulların ilk çıktığı zamanlarda olabilir fakat artık gittikçe aradaki ayrık düşünce farkı kapanıyor.Araştırdığın okulun mezun olmuş tanınmış kişiler listesine de bakabilirsin.Fh bitirip Amerika'da ilk 40 ranklı okullarda yüksek yapanlar ya da RWTH Aachen,KIT gibi yerlerde aynı şekilde uzmanlığını tamamlayanlar var.
Kimse anlamiyor ama tekrarlamana ragmen onlarca kez degil mi :)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Oca 10, 2021 7:42 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Oca 10, 2021 7:37 pm Kimse anlamiyor ama tekrarlamana ragmen onlarca kez degil mi :)
Hocam bir musibet bin nasihatten iyidir.O konuda ısrarlıysa fikrinin değişmesi için bizzat yaşaması gerekiyor :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 10, 2021 8:34 pm

Alarech yazdı: Pzr Oca 10, 2021 7:42 pm Hocam bir musibet bin nasihatten iyidir.O konuda ısrarlıysa fikrinin değişmesi için bizzat yaşaması gerekiyor :)
Kesinlikle

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Pzr Oca 10, 2021 8:37 pm

Peki bu Fachschuleye nasıl başvuruluyor, neler istiyor detaylı bir yer varmı

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Oca 10, 2021 8:49 pm

AliEren33 yazdı: Pzr Oca 10, 2021 8:37 pm Peki bu Fachschuleye nasıl başvuruluyor, neler istiyor detaylı bir yer varmı
Hocam fachhochschule için üniversiteye başvururken ne yapıyorsan aynısını yapıyorsun.Çoğu uni-assist üzerinden kabul ediyor.

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Pzr Oca 10, 2021 8:54 pm

Aslında hiç bilmiyordum, ama günlerdir yazınca ya dedim bu ne merak ettim. Çünkü bende Informatik okuyacağım özellikle de onu belirtmişsin :).