Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lisansı almanca okumak ve Ingilizce okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
itsallgoodman

lisansı almanca okumak ve Ingilizce okumak

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cum Ara 25, 2020 2:27 am

Arkadaşlar merhaba, işletme lisansını almanca yerine Ingilizcem okumayı tercih etsem iş imkanlarını v.s olumsuz etkiler mi, eğer hiç bir farkı yoksa almanca okuyanlar neden Ingilizce okumayı tercih etmedi? iyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: lisansı almanca okumak ve Ingilizce okumak

Mesaj gönderen Alarech » Cum Ara 25, 2020 6:01 pm

Ben,eğer o şehirde bir şeyler gerçekleştirmek isteniyorsa Almanca öğrenilmesi taraftarıyım.İnformatik mezunlarının bir şansı olabilir fakat işletme mezunlarının hem almanca hem ingilizce bilmesi gerekli olacaktır.Zaten çoğu Almanca işletme programlarında da ingilizce dersler mevcuttur(Bu arada sırf Almanca bilerek de işletme bölümünde iş bulabilmen mümkün fakat böyle bir bölümü okuyorsan ingilizce de sana daha iyi şeyler katacaktır.)

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Cum Ara 25, 2020 6:19 pm

itsallgoodman yazdı: Cum Ara 25, 2020 2:27 am Arkadaşlar merhaba, işletme lisansını almanca yerine Ingilizcem okumayı tercih etsem iş imkanlarını v.s olumsuz etkiler mi, eğer hiç bir farkı yoksa almanca okuyanlar neden Ingilizce okumayı tercih etmedi? iyi forumlar.
belgenin uluslararası kabulü artsın istiyorsan, yani ben ileride hollandada amerikada kariyer yaparım diyorsan ingilizce okumak daha mantıklı bence. almancan iyiyse, ben almanyada yaşayacağım ingilizceyle uğraşmam diyorsan, veya almanca okumam benim X alman şirketinde işe girmemi kolaylaştırır diyorsan da almanca mantıklı. türkiyeden gelip almanca okuyanların önemli bir kısmı bence kendilerine uygun ingilizce bölüm bulamıyorlar

ben de uluslararası işletme okumayı düşünüyorum, ingilizce

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cum Ara 25, 2020 6:31 pm

spookykiwi74 yazdı: Cum Ara 25, 2020 6:19 pm belgenin uluslararası kabulü artsın istiyorsan, yani ben ileride hollandada amerikada kariyer yaparım diyorsan ingilizce okumak daha mantıklı bence. almancan iyiyse, ben almanyada yaşayacağım ingilizceyle uğraşmam diyorsan, veya almanca okumam benim X alman şirketinde işe girmemi kolaylaştırır diyorsan da almanca mantıklı. türkiyeden gelip almanca okuyanların önemli bir kısmı bence kendilerine uygun ingilizce bölüm bulamıyorlar

ben de uluslararası işletme okumayı düşünüyorum, ingilizce
Bu dediğin Amerika,Kanada gibi ülkelerde ana dilin genel olarak İngilizce kabul edildiği yerlerde kariyer yapmak istiyorsan evet mantıklı.Fakat Hollanda,Almanya,Fransa olsun bu ülkelerde kariyer istersen,bu ülkelerin ana dilini bilmeden yaşamak bana göre her zaman kendinde yaşayabileceğin bir eksiklik olarak geri dönecektir.(Zaten Almanya'da işletme lisans+master yapan insan Almanca'nın yanında İngilizceyi de öğrenerek iyi bir donanıma sahip olacaktır.)

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Cum Ara 25, 2020 8:01 pm

Alarech yazdı: Cum Ara 25, 2020 6:31 pm Bu dediğin Amerika,Kanada gibi ülkelerde ana dilin genel olarak İngilizce kabul edildiği yerlerde kariyer yapmak istiyorsan evet mantıklı.Fakat Hollanda,Almanya,Fransa olsun bu ülkelerde kariyer istersen,bu ülkelerin ana dilini bilmeden yaşamak bana göre her zaman kendinde yaşayabileceğin bir eksiklik olarak geri dönecektir.(Zaten Almanya'da işletme lisans+master yapan insan Almanca'nın yanında İngilizceyi de öğrenerek iyi bir donanıma sahip olacaktır.)
evet ben de bundan bahsettim. hollanda örneğini vermemin sebebi hollandada sadece ingilizce bilerek işe alınabileceğiniz çok fazla international şirket olması, ve hollandada ingilizce konuşma oranının çok yüksek olması, ama hollandaca bilmemek elbette bir eksiklik olur.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cmt Ara 26, 2020 5:10 am

dediğiniz mantıklı da zaten almanca okumadan da almanca öğrenebiliriz orada bulunduğumuz sürede, anladığım kadarıyla şirketler bölümü hangi dilde okuduğumuza değil hangi dillere hakim olduğumuza bakıyor, yanlış mıyım?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cmt Ara 26, 2020 11:18 am

itsallgoodman yazdı: Cmt Ara 26, 2020 5:10 am dediğiniz mantıklı da zaten almanca okumadan da almanca öğrenebiliriz orada bulunduğumuz sürede, anladığım kadarıyla şirketler bölümü hangi dilde okuduğumuza değil hangi dillere hakim olduğumuza bakıyor, yanlış mıyım?
Şirketler zaten bölümü hangi dilde okuduğuna bakmaz.Ama genel olarak Almanca'nın pekiştirilmesi İngilizceye göre daha meşakatli olduğu için bana göre üniversite sürecinde Almanca eğitim alıp bir yandan da ingilizceyi geliştirmek daha mantıklı geliyor.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzr Ara 27, 2020 6:08 am

Peki sosyal anlamda Ingilizce okumak nasıl etkiler hocam, Ingilizce okuyunca almanlardan ziyade daha uluslararası bir ortamda buluruz kendimizi diye düşünüyorum ben.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Ara 27, 2020 10:36 am

itsallgoodman yazdı: Pzr Ara 27, 2020 6:08 am Peki sosyal anlamda Ingilizce okumak nasıl etkiler hocam, Ingilizce okuyunca almanlardan ziyade daha uluslararası bir ortamda buluruz kendimizi diye düşünüyorum ben.
Evet dediğin doğru.Almanca olan bölüme göre daha fazla yabancı öğrenci olabilir.Fakat işletme,ekonomi,informatik gibi bölümlerde genel olarak yabancı kitlesi fazla olur.Tabii ki de okuduğun okula göre de değişebilir.Daha çok Alman çoğunluğun olduğu bölümler politika,hukuk gibi sözel bölümler aslında.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzr Ara 27, 2020 4:02 pm

Teşekkürler yorumların için. İşletme için ücretsiz üniversite yok denecek kadar az olduğundan almanca okumaya karar verdim ama normalde Ingilizce daha mantıklı olabilirdi.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzr Ara 27, 2020 4:03 pm

Almcana B.A lisans eğitimi aşırı zor mudur acaba bi tanıdığın oldu mu anlatan

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Ara 27, 2020 5:30 pm

itsallgoodman yazdı: Pzr Ara 27, 2020 4:03 pm Almcana B.A lisans eğitimi aşırı zor mudur acaba bi tanıdığın oldu mu anlatan
Dostum wiwi-treff diye genellikle Almanların takıldığı bir site var.Burada bölümlerin zorlukları,kariyer potansiyelleri vs olsun sürekli tartışıyorlar.Almanca bilmesen de translate ederek ne dediğini anlayabilirsin.Mesela wiwi-treff betriebswirtschaftslehre diye arattığın zaman işletme bölümündeki başlıklara bakabilirsin.Genel olarak zorluktan kastın İnformatik kadar uğraştırıcı diyemem fakat matematiksiz yapamazsın.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Ara 27, 2020 6:06 pm

Bu arada bölümün Almanca olduğundan dolayı zorluğuna takılma bence.Eğer tabi bölümün hukuk ya da siyasi bilimler gibi aşırı sözel bölümler değilse.

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Cum Oca 08, 2021 6:13 pm

itsallgoodman yazdı: Pzr Ara 27, 2020 4:03 pm Almcana B.A lisans eğitimi aşırı zor mudur acaba bi tanıdığın oldu mu anlatan
Merhaba karar verdin mi? Hala gitmeyi düşünüyor musun

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Cum Oca 08, 2021 6:14 pm

itsallgoodman yazdı: Pzr Ara 27, 2020 4:02 pm Teşekkürler yorumların için. İşletme için ücretsiz üniversite yok denecek kadar az olduğundan almanca okumaya karar verdim ama normalde Ingilizce daha mantıklı olabilirdi.
Bu arada işletme için ücretsiz üniversite yok denecek kadar az değil bence, benim listemde şuan tam 13 okul var mesela

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cum Oca 08, 2021 7:16 pm

spookykiwi74 yazdı: Cum Oca 08, 2021 6:13 pm Merhaba karar verdin mi? Hala gitmeyi düşünüyor musun
Evet, Almanca okuyacağım lisansı. Hazırlık eğitimine + dil öğrenme becerime güvenerek verdim bu kararı umarım taklaya gelmeyiz:D

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cum Oca 08, 2021 7:16 pm

spookykiwi74 yazdı: Cum Oca 08, 2021 6:14 pm Bu arada işletme için ücretsiz üniversite yok denecek kadar az değil bence, benim listemde şuan tam 13 okul var mesela
Almanya'da Ingilizce işletmeyi kastetmiştim hocam genelde özel oluyor

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cum Oca 08, 2021 7:17 pm

sen almanca mı okumayı planlıyorsun

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Cum Oca 08, 2021 8:21 pm

itsallgoodman yazdı: Cum Oca 08, 2021 7:16 pm Evet, Almanca okuyacağım lisansı. Hazırlık eğitimine + dil öğrenme becerime güvenerek verdim bu kararı umarım taklaya gelmeyiz:D
yok kanka ya yaparsin merak etme.
bu arada evet ben de ingilizce ve ücretsiz kast etmiştim. ama direkt işletme değil de, uluslararasi işletme ingilizce oluyor. ben bachelorsportal sitesinden buldum okulları

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Cmt Oca 09, 2021 1:29 am

spookykiwi74 yazdı: Cum Oca 08, 2021 8:21 pm yok kanka ya yaparsin merak etme.
bu arada evet ben de ingilizce ve ücretsiz kast etmiştim. ama direkt işletme değil de, uluslararasi işletme ingilizce oluyor. ben bachelorsportal sitesinden buldum okulları
Ha ben de diyorum neden Ingilizce işletme seçince hiç bir devlet üniversitesi çıkmıyor, hem uluslararası olunca da bachelor of science vardı sanırım. Ulan aklıma soktun şimdi bak uyuyamam bu gece:d