Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
NachDeutsch

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen NachDeutsch » Prş Ara 31, 2020 1:32 pm

maintenanceengineer yazdı: Prş Ara 31, 2020 12:10 am Ben daha vize almadım vize başvuracağım randevu aldım.
Bende senin gibi sanıyordum fakat üniversiteden herhangi bir labul, yeterlilik yada mailleşme belgen bile olsa (yeterliliğine dair) onu istiyorlar. Yani o dedikleri şey sadece okul başvurusuz dil kursunu kabul etmiyorlar. Şartlı kabul içinde presence letter istiyorlar şu anda en güncel hal olarak belgelerde o var.
Nasil yani? Zaten sartli kabulleri universite yolluyor. Okula basvurmadan nasil sartli kabul alabilirler ki? Benim okulumdan sartli kabul geldi ve 01.04 kurs SS2022 doneminde okula baslayacak vs diyor. Dsh sinavina girecek vs. Bu simdi dogru mu konsolosluk icin? Baska nerden anlayabilirim ki konsoloslugun istedigi sey olmasi icin?

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Oca 01, 2021 1:30 pm

NachDeutsch yazdı: Prş Ara 31, 2020 1:32 pm Nasil yani? Zaten sartli kabulleri universite yolluyor. Okula basvurmadan nasil sartli kabul alabilirler ki? Benim okulumdan sartli kabul geldi ve 01.04 kurs SS2022 doneminde okula baslayacak vs diyor. Dsh sinavina girecek vs. Bu simdi dogru mu konsolosluk icin? Baska nerden anlayabilirim ki konsoloslugun istedigi sey olmasi icin?
Dostum sen hiç konsoloslukta gerekli evraklara baktın mı şartlı kabul için? Okul şartlı kabul belgen, dil kursu kayıt ya da ön kayıt sözleşmesi ve dil kursunun orada bulunmanı gerektirdiği yazılı onayı gerekli sana. Senin tam olarak sorunu anlayamadım.
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

sertas

Mesaj gönderen sertas » Sal Oca 05, 2021 6:38 pm

maintenanceengineer yazdı: Pzt Ara 21, 2020 8:19 pm Arkadaşlar Merhaba,
Wuppertal, Duisburg-Essen ve Dortmund üniversitelerinden şartlı kabulüm var. Vize randevumu aldım randevu tarihi vermelerini bekliyorum. Bütün belgeler her şeyim tamam. Fakat ekstra istenilen belgelerde Presence Letter istiyorlar. Fiziken Almanya'da bulunması gerektiği. Wuppertal üniversitesiyle iletişime geçtiğimde 'Eğitimler online olacaktır, presence letter veremiyoruz' diye mail attılar.
Konsolosluk dil kursu için neye göre kabul veriyor? Presence letter olmadan bütün istenilen belgelerle başvurmalı mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.
Hocam ne yaptın? Nedir durumun?

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Sal Oca 05, 2021 8:59 pm

sertas yazdı: Sal Oca 05, 2021 6:38 pm Hocam ne yaptın? Nedir durumun?
Randevuyu bekliyorum hocam. Vize görüşmemin detaylarını anı defteri2021 de yazacağım

sertas

Mesaj gönderen sertas » Sal Oca 05, 2021 10:02 pm

Ne zaman randevun? Hangi konsolosluk? Tecrübelerini bekliyoruz :)

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Sal Oca 05, 2021 11:58 pm

13 Ocak'ta, İstanbul Konsolosluğu'nda randevum. Bakalım bende merak ediyorum mülakata hazırlanıyorum şimdiden, gergin ve stresli bir durum 😀

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Oca 06, 2021 4:12 pm

Arkadaşkar herkese merhabalar,
21.02.2020 de İstanbul Konsolosluğundan başvurduğum master şartlı kabulüm için vizeö bugün elime ulaştı arkadaşlar 5 ocakta başlatılmış.
Dilerim herkes en kısa sürede vizesine kavuşur.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Çrş Oca 06, 2021 8:27 pm

gltnhzr yazdı: Çrş Oca 06, 2021 4:12 pm Arkadaşkar herkese merhabalar,
21.02.2020 de İstanbul Konsolosluğundan başvurduğum master şartlı kabulüm için vizeö bugün elime ulaştı arkadaşlar 5 ocakta başlatılmış.
Dilerim herkes en kısa sürede vizesine kavuşur.
Merhaba, dil kursu işini nasıl hallettiniz? Okulunuz online mi yoksa birebir dil eğitimi mi verecek? Yoksa özel bir dil kursuna mı kayıt oldunuz?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Oca 06, 2021 8:47 pm

maintenanceengineer yazdı: Çrş Oca 06, 2021 8:27 pm Merhaba, dil kursu işini nasıl hallettiniz? Okulunuz online mi yoksa birebir dil eğitimi mi verecek? Yoksa özel bir dil kursuna mı kayıt oldunuz?
Ben okulun hazırlık eğitimine kayıt yaptırıp ücreti şubat ayında ödemiştim zaten. Güncel belgeleri alıp yeniden konsolosluğa yollamıştım istemişlerdi 2 hafta önce

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Oca 06, 2021 8:49 pm

gltnhzr yazdı: Çrş Oca 06, 2021 8:47 pm Ben okulun hazırlık eğitimine kayıt yaptırıp ücreti şubat ayında ödemiştim zaten. Güncel belgeleri alıp yeniden konsolosluğa yollamıştım istemişlerdi 2 hafta önce
Hazırlık eğitimi 2020 boyunca birebir yüz yüze eğitimdi, şuan son durum nedir yeni Bir bilgi gelmedi açıkcası

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Çrş Oca 06, 2021 10:31 pm

gltnhzr yazdı: Çrş Oca 06, 2021 8:49 pm Hazırlık eğitimi 2020 boyunca birebir yüz yüze eğitimdi, şuan son durum nedir yeni Bir bilgi gelmedi açıkcası
Senden birebir eğitim göreceğini kanıtlar belge istemediler mi? Hangi üniversite ve hangi bölüm sizin? Dil seviyeniz nedir? Benim üniversite online olacak dersler dediği için oradan presence letter alamadım. Özel bir dil kursuna kayıt oldum.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Prş Oca 07, 2021 1:21 am

maintenanceengineer yazdı: Çrş Oca 06, 2021 10:31 pm Senden birebir eğitim göreceğini kanıtlar belge istemediler mi? Hangi üniversite ve hangi bölüm sizin? Dil seviyeniz nedir? Benim üniversite online olacak dersler dediği için oradan presence letter alamadım. Özel bir dil kursuna kayıt oldum.
Okul kabul belgemi istediler zaten gönderdim. Fizyoterapistim ben Sport und Bewegung bölümünden kabul aldım. Vizeye Telc B1 sertifikam ile başvurdum.
Üni online olacak diye bir şey belirtmemişti bende.

Sabiha

Mesaj gönderen Sabiha » Prş Oca 07, 2021 5:20 pm

Merhaba hocam Bielefeld üniversitesi Sport und Bewegung Master programı göremedim. Siz nerden başvurdunuz? Teşekkürler
En son Sabiha tarafından Prş Oca 07, 2021 5:29 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Sabiha

Mesaj gönderen Sabiha » Prş Oca 07, 2021 5:28 pm

gltnhzr yazdı: Prş Oca 07, 2021 1:21 am Okul kabul belgemi istediler zaten gönderdim. Fizyoterapistim ben Sport und Bewegung bölümünden kabul aldım. Vizeye Telc B1 sertifikam ile başvurdum.
Üni online olacak diye bir şey belirtmemişti bende.
Merhaba Bielfeld üniversite Master programında sport und bewebung göremedim, siz nasıl başvurdunuz ?teşekkürler

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Prş Oca 07, 2021 6:59 pm

Sabiha yazdı: Prş Oca 07, 2021 5:28 pm Merhaba Bielfeld üniversite Master programında sport und bewebung göremedim, siz nasıl başvurdunuz ?teşekkürler
Yüksek Lisans bölümlerinde var ama biraz alt başlıklarda tekrar bir bakın

Sabiha

Mesaj gönderen Sabiha » Prş Oca 07, 2021 7:06 pm

gltnhzr yazdı: Prş Oca 07, 2021 6:59 pm Yüksek Lisans bölümlerinde var ama biraz alt başlıklarda tekrar bir bakın
Cevap verdiğiniz için teşekkürler, tekrar baktım fakat bulamdım.Intelligenz und Bewegung bulabildim.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Oca 08, 2021 9:01 pm

Merhaba arkadaşlar, durumlar nedir? 10 - 11 ay önce başvurup hala vizesini alamayan, bir cevap alan veya alamayan var mı?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Prş Oca 14, 2021 2:59 pm

Herkese tekrardan merhaba.

Bugün Konsolosluk (İstanbul) benden TestDaf sınavı başvurusu istediğini belirten bir mail attı. Ben geçen Aralık ayının başında kendilerine en geç 12 Ocak tarihine kadar bu sınava başvuru yapmam gerektiğini, ama vize alamazsam başvuru paramın yanacağını, hemen bir sonuç almaya ihtiyacım olduğunu belirten bir mail atmıştım ve bana taa bugün döndüler. Ben de umudu kesmiştim uzun süre cevap almayınca ve bu sayede sınavın son başvuru tarihini kaçırdım. Zaten sınava hazır da değilim mental olarak ama şimdi bu belgeyi acil istiyorlar ve diğer merkezlerin sınav tarihlerine baktığım zaman şubat ortasından önce başvurusu açık olan sınav bulamadım. TestDaf'ta değil bu arada, DSH - Telc C1 Hochschule sınavları. Kafam da iyicene karıştı, ne yapacağımı şaşırdım. Zaten bu belgeyi gönderir göndermez aşağı yukarı en az 4 haftalık bir sürecin olacağını da belirtmişler ayrıca. Tarihler ve sınav seçimi konusunda kararsız kaldım. fikri olan, benzer durumda olan birileri ile mailleşebilir miyiz?
meltemm@tutanota.de mail adresim. Şimdiden teşekkür ederim herkese.
melo23 yazdı: Cum Oca 08, 2021 9:01 pm Merhaba arkadaşlar, durumlar nedir? 10 - 11 ay önce başvurup hala vizesini alamayan, bir cevap alan veya alamayan var mı?

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Prş Oca 14, 2021 3:17 pm

Merhaba arkadaşlar, 11 ocak pazartesi günü şartlı kabul görüşmesine girmiştim bugün konsolosluktan aradılar tekrar konsolosluğa çağırdılar bi şey demediler daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Eksik herhangi bir evrakımda yoktu, arayan kişi sadece gelmemi istedi
Mit Freundlichen Grüßen

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzr Oca 31, 2021 7:18 pm

2020 randevulu bekleyen arkadaşlar sonuçlar geldi mi her şey yolunda mı?