Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lali02

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen lali02 » Sal Oca 05, 2021 11:43 am

Egemen13 yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:15 am Arkadaşlar Merhaba,
18 yaşındayım, nc puanım 1,5 , testdaf 5,4,3,4 sonucum var ve duisburg-essen fizik bölümü şartlı kabul aldım.
18 Aralıkta vize randevu talebim 28 Aralıkta sonuçlandı. 8 Şubatta Vize randevum var. Aslında dil kursum 15 Martta başlıyor ama bu randevu tarihiyle yetişir miyim pek emin değilim. Bu aralar ne kadar sürüyor vize onayları pandemi falan ? Ayrıca sizce bu şartlar altında onay gelme olasılığı ne kadar ? Biliyorum biraz şansa bağlı ama gerginliğimi biraz olsun azaltmak için yazmaya karar verdim. Herkese başarılar diliyorum bu yolda :)
Merhaba benim bir sorum olacak,acaba hangi şehirden randevu almıştınız? Ben de 28 Aralık’ta randevu oluşturdum ama hala randevu atanmadı :( Aynı şekilde benim de 1 Martta dil kursum başlıyor ve Şubat ayı biraz geç olmuş sanki randevu için :( 3-4 hafta bir işlem süresi olduğunu belirtmişler ama sanıyorum ki ucu ucuna yetişir vizeniz yani belki Mart’ın ilk haftası gelir çünkü siz zaten 1 ay 1 hafta önceden belgeleri vermiş oluyorsunuz 😄 umarım erkenden gelir.. Sanırım bana da Şubat ayı denk gelecek randevu için :( o nedenle sormuştum başvuru yaptığınız şehri 😄 Bir de ben red yiyeceğinizi sanmıyorum yaş ve bölümünüzden dolayı ayrıca puanınız da gayet iyiymiş.
En son lali02 tarafından Sal Oca 05, 2021 11:53 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

tspap

Mesaj gönderen tspap » Sal Oca 05, 2021 11:52 am

Egemen13 yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:15 am Arkadaşlar Merhaba,
18 yaşındayım, nc puanım 1,5 , testdaf 5,4,3,4 sonucum var ve duisburg-essen fizik bölümü şartlı kabul aldım.
18 Aralıkta vize randevu talebim 28 Aralıkta sonuçlandı. 8 Şubatta Vize randevum var. Aslında dil kursum 15 Martta başlıyor ama bu randevu tarihiyle yetişir miyim pek emin değilim. Bu aralar ne kadar sürüyor vize onayları pandemi falan ? Ayrıca sizce bu şartlar altında onay gelme olasılığı ne kadar ? Biliyorum biraz şansa bağlı ama gerginliğimi biraz olsun azaltmak için yazmaya karar verdim. Herkese başarılar diliyorum bu yolda :)
geçmiş konuşmalara bakarak görebilirsin çoğu kişinin ne kadar sürede vize aldığını. son alanlar sanırım 4 haftada aldı. 1 ay sonraya tandevu vermeleri bana biraz garip geldi.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Sal Oca 05, 2021 11:53 am

tspap yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:52 am geçmiş konuşmalara bakarak görebilirsin çoğu kişinin ne kadar sürede vize aldığını. son alanlar sanırım 4 haftada aldı. 1 ay sonraya tandevu vermeleri bana biraz garip geldi.
Evet ya o yüzden sordum bende acaba hangi şehirden randevu oluşturdu çünkü biraz geç olmuş

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Oca 05, 2021 11:57 am

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 05, 2021 6:47 am Ucak bileti mecburi degil diyorsun kurs parasi mecburi diyorsun. Ayrica kursta ilk kurun parasini yatirdin mi parayi geri alamazsin ben konustum sebebi de şu sana yer aciyorlar. Kisitli konjan var ve sen orayi dolduruyorsun. eger sen, vizen red edildiginde gelemezsen parani vermiyorlar cunku adam senin icin bir yer ayirtmis ve baskasini almamis.
Çok fazla biliyormuş gibi net kesin konuşuyorsun. 4 yer ile görüstüm 4 düde para iadesi olur dedi. Zaten genelide vize reddi durumunda iade yapıyor. Konsolisluğu arayabilirsin. Genellikle en az 1 kurun ücretini ödenmesini istiyorlar. Bazılarında istemeyebiliyorlar. En garantisi ücretini ödemek. Şu ana kadar vize reddi olduğunda kurs ücretinin iadesini vermeyende görmedim? Mail adresini gönder bir sürü link yollayayım red olduğunda iade yapan ? Buna istinaden dedigim gibi genellikle istiyorlar kur ücretini yatırılmasını. Sorun cikarmadiklarıda oluyor ama en garantisi kur ücretini yatırmak

Egemen13

Mesaj gönderen Egemen13 » Sal Oca 05, 2021 12:09 pm

lali02 yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:43 am Merhaba benim bir sorum olacak,acaba hangi şehirden randevu almıştınız? Ben de 28 Aralık’ta randevu oluşturdum ama hala randevu atanmadı :( Aynı şekilde benim de 1 Martta dil kursum başlıyor ve Şubat ayı biraz geç olmuş sanki randevu için :( 3-4 hafta bir işlem süresi olduğunu belirtmişler ama sanıyorum ki ucu ucuna yetişir vizeniz yani belki Mart’ın ilk haftası gelir çünkü siz zaten 1 ay 1 hafta önceden belgeleri vermiş oluyorsunuz 😄 umarım erkenden gelir.. Sanırım bana da Şubat ayı denk gelecek randevu için :( o nedenle sormuştum başvuru yaptığınız şehri 😄 Bir de ben red yiyeceğinizi sanmıyorum yaş ve bölümünüzden dolayı ayrıca puanınız da gayet iyiymiş.
İzmir Konsolosluğundan randevu aldım. Diğer şehirlerde belki daha erkene randevu veriliyordur umarım sizin daha yakın bir zamana verilir :) Umarım yetişir ucu ucuna uçak bileti de alamıyorum ucuzken belirsizlikten dolayı.

Egemen13

Mesaj gönderen Egemen13 » Sal Oca 05, 2021 12:14 pm

tspap yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:52 am geçmiş konuşmalara bakarak görebilirsin çoğu kişinin ne kadar sürede vize aldığını. son alanlar sanırım 4 haftada aldı. 1 ay sonraya tandevu vermeleri bana biraz garip geldi.
Evet ben de olabildiğince erken başladım işlemlere ama yine de böyle randevu gelmesi üzdü biraz açıkçası. Okudum bir çok geçmiş konuşmayı ama değişiyor sanırım teşekkürler

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Oca 05, 2021 12:34 pm

Egemen13 yazdı: Sal Oca 05, 2021 12:14 pm Evet ben de olabildiğince erken başladım işlemlere ama yine de böyle randevu gelmesi üzdü biraz açıkçası. Okudum bir çok geçmiş konuşmayı ama değişiyor sanırım teşekkürler
Yasaklara veya tatile denk gelmezse 4 hafta sürüyor fakat eksik evrak felan varsada uzayabiliyor. O yüzden en neti herşeyi götürmek olabildigince tam evrakla gitmek 🤚

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Sal Oca 05, 2021 12:34 pm

Egemen13 yazdı: Sal Oca 05, 2021 12:09 pm İzmir Konsolosluğundan randevu aldım. Diğer şehirlerde belki daha erkene randevu veriliyordur umarım sizin daha yakın bir zamana verilir :) Umarım yetişir ucu ucuna uçak bileti de alamıyorum ucuzken belirsizlikten dolayı.
İzmir konsolosluğunda yoğunluk olduğunu duymustum sanırım o yüzden biraz geç olmus ama geç olsun güç olmasın öyle düşünün ben yetisecegini düsünüyorum 😄

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 05, 2021 1:27 pm

Kartal34 yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:57 am Çok fazla biliyormuş gibi net kesin konuşuyorsun. 4 yer ile görüstüm 4 düde para iadesi olur dedi. Zaten genelide vize reddi durumunda iade yapıyor. Konsolisluğu arayabilirsin. Genellikle en az 1 kurun ücretini ödenmesini istiyorlar. Bazılarında istemeyebiliyorlar. En garantisi ücretini ödemek. Şu ana kadar vize reddi olduğunda kurs ücretinin iadesini vermeyende görmedim? Mail adresini gönder bir sürü link yollayayım red olduğunda iade yapan ? Buna istinaden dedigim gibi genellikle istiyorlar kur ücretini yatırılmasını. Sorun cikarmadiklarıda oluyor ama en garantisi kur ücretini yatırmak
Konsolosluga nasil ulastin pardon ama? Sen idatayla konuşmussundur. Idata bu konularda detayli bilgiye sahip degil. Idatayla konustuysan dediklerinin kesin bir sey degil. Ha yok sen konsolosluktaki birebir ilgilenen kisiden ogrendiysen o ayri, eğer oyleyse söyle hangi konsolosluksa millet ona gore onlem alsin... simdi aradim merak ettim ve aradim. Oyle bir sey yok dedi. "Evrak listenizde var olanlari ister konsolosluk onun harincindekileri istemez ekstra bir belge isteme hakki var ama ilk taksit odenecegine dair bizde bir bilgi yok" dediler. Simdi soruyorum hani vardi? Kesin biliyormus gibi konuşan sensin.

koloo

Mesaj gönderen koloo » Sal Oca 05, 2021 1:33 pm

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:27 pm Konsolosluga nasil ulastin pardon ama? Sen idatayla konuşmussundur. Idata bu konularda detayli bilgiye sahip degil. Idatayla konustuysan dediklerinin kesin bir sey degil. Ha yok sen konsolosluktaki birebir ilgilenen kisiden ogrendiysen o ayri, eğer oyleyse söyle hangi konsolosluksa millet ona gore onlem alsin... simdi aradim merak ettim ve aradim. Oyle bir sey yok dedi. "Evrak listenizde var olanlari ister konsolosluk onun harincindekileri istemez ekstra bir belge isteme hakki var ama ilk taksit odenecegine dair bizde bir bilgi yok" dediler. Simdi soruyorum hani vardi? Kesin biliyormus gibi konuşan sensin.
Kardeş ödemezsen geçerli bi sebep isterler. Şahsen ankarada bana sordular kurs ücretini ödedin mi diye

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 05, 2021 1:35 pm

koloo yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:10 am Tamamen yanlış. Okulun kursu ya da özel bi dil kursu hiç fark etmez ikisi de alabilir vize. Hatta inatla okulun kursunu tercih edenleri zerre anlayamıyorum ben
Peki anlamamaya devam et sen. Herkes bildigi gibi yapsin o zaman.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 05, 2021 1:38 pm

koloo yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:33 pm Kardeş ödemezsen geçerli bi sebep isterler. Şahsen ankarada bana sordular kurs ücretini ödedin mi diye
Gecerli bir sebep? Bak oraya yazmisim. Evrak listesinde yok. Evrak listesinde olmayan bir seyi benden isteyemezler ya da bu yuzden eleyemezler. Ekstra isterlerse oderim sorun degil vizeyi vereceklerse hic sorun degil. Ama ben nerden bilrbilirim evrak listesinde yok. Bunu soramaz bana niye odemedin diye.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Oca 05, 2021 1:41 pm

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:27 pm Konsolosluga nasil ulastin pardon ama? Sen idatayla konuşmussundur. Idata bu konularda detayli bilgiye sahip degil. Idatayla konustuysan dediklerinin kesin bir sey degil. Ha yok sen konsolosluktaki birebir ilgilenen kisiden ogrendiysen o ayri, eğer oyleyse söyle hangi konsolosluksa millet ona gore onlem alsin... simdi aradim merak ettim ve aradim. Oyle bir sey yok dedi. "Evrak listenizde var olanlari ister konsolosluk onun harincindekileri istemez ekstra bir belge isteme hakki var ama ilk taksit odenecegine dair bizde bir bilgi yok" dediler. Simdi soruyorum hani vardi? Kesin biliyormus gibi konuşan sensin.
Kardeş sen kurs ücreti felan ödeme bildiğinle devam et :)

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Oca 05, 2021 1:43 pm

koloo yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:33 pm Kardeş ödemezsen geçerli bi sebep isterler. Şahsen ankarada bana sordular kurs ücretini ödedin mi diye
Zaten mutlaka soruyorlar onu yani her türlü sorarlar.Arkadaş daha önce vizeye girmemiş belli isinede böyle geldigi icin kendini avutmaya çalısıyor bir nevi :) Bazı kişilerden istemeyebiliyorlarmiş tamamem şans eseri . Şartlı kabul ile gidenlerin çoğuna soruyorlar . Ama kesin konuşmak çok gereksiz.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 05, 2021 1:44 pm

Kartal34 yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:41 pm Kardeş sen kurs ücreti felan ödeme bildiğinle devam et :)
Ne oldu sordugum soruya niye cevap vermedin? Konustum dememis miydin? Ben de konuştum ama oyle bir sey yok dediler. Emoji koyunca bir sey olmuyor.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Oca 05, 2021 1:52 pm

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:44 pm Ne oldu sordugum soruya niye cevap vermedin? Konustum dememis miydin? Ben de konuştum ama oyle bir sey yok dediler. Emoji koyunca bir sey olmuyor.
Kardeşim senin gözlerde sorunmu var ? Dil kursu ile görüştüm diyorum 4 tane 4 düde red geldiğinde iade yapılıyor. Konsolosluğada sorabilirsin dedim? Bazı evraklar idata nın verdigi evraklqr listesinde yazmıyor. Sonradan arayıp istiyorlar ve gereksizce vize süren uzuyor. Konsolosluğu aradiginda sana diyecegi tek seye evrakta ne isteniyorsa onu getirmelisin detaya girmezler. Görüşme sırasında istersede şasırma sonra dersin evrak arasında yok diye.😁 bende vizeye girdimm herseyim tamdı .benden istediginiz belge evrakta yazmıyor demistim . Sonuç birşey degismedi. Ertesi gun bin bir ugrasla verebildim. Ve boşuna kendimi kastım. Yinede söylüyorum çoğunluktan istiyorlar ve kalıcak yeri bile sorun yapıyorlar bazen aynı kurs ile kalıcak yerin farklı olduğu zaman. Çünkü Oradaki amacın okuduğuna ikna etmen. Kurs ücretini ödemende en etkili ikna aracın.bak yine söyledim en bastada bazılarından istemeyebiliyorlar. Burada herkes gördüklerini bildiklerini anlatılır. Ben bizzat girdim vizeyem evraklarin bazilari yazmıyor evraklar listesinde anladın ?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 05, 2021 2:06 pm

Kartal34 yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:52 pm Kardeşim senin gözlerde sorunmu var ? Dil kursu ile görüştüm diyorum 4 tane 4 düde red geldiğinde iade yapılıyor. Konsolosluğada sorabilirsin dedim? Bazı evraklar idata nın verdigi evraklqr listesinde yazmıyor. Sonradan arayıp istiyorlar ve gereksizce vize süren uzuyor. Konsolosluğu aradiginda sana diyecegi tek seye evrakta ne isteniyorsa onu getirmelisin detaya girmezler. Görüşme sırasında istersede şasırma sonra dersin evrak arasında yok diye.😁 bende vizeye girdimm herseyim tamdı .benden istediginiz belge evrakta yazmıyor demistim . Sonuç birşey degismedi. Ertesi gun bin bir ugrasla verebildim. Ve boşuna kendimi kastım. Yinede söylüyorum çoğunluktan istiyorlar ve kalıcak yeri bile sorun yapıyorlar bazen aynı kurs ile kalıcak yerin farklı olduğu zaman. Çünkü Oradaki amacın okuduğuna ikna etmen. Kurs ücretini ödemende en etkili ikna aracın.bak yine söyledim en bastada bazılarından istemeyebiliyorlar. Burada herkes gördüklerini bildiklerini anlatılır. Ben bizzat girdim vizeyem evraklarin bazilari yazmıyor evraklar listesinde anladın ?
Evet anladım diger soylediklerini ben de biliyorum. Yurt ve kursum ayni yer. Bunu ozellikle sectim zaten. Dedigini de yapacam bunuda yapacam. Baska bir eksigim kalmasin. Benim icin sorun degil parayi iade ediyorlarsa. Mariaspring veriyor mu,konustun mu orayla?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 05, 2021 2:20 pm

Benim kabulumde "start of degree program after passing the german language test DSH." Böyle bir ibare var. Bu "precense letter" dediginiz ibareye giriyor mu?

reall

Mesaj gönderen reall » Sal Oca 05, 2021 2:31 pm

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 05, 2021 2:20 pm Benim kabulumde "start of degree program after passing the german language test DSH." Böyle bir ibare var. Bu "precense letter" dediginiz ibareye giriyor mu?
Presence letter fiziksel olarak bulunmanın gerektiğini gösteren belge. Yani kursun face-to-face olması lazım ve sana böyle bir belge vermeleri lazım. Eğer yoksa sanırım vize çıkmaz en son baktığımda istenen belgeler içindeydi.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Sal Oca 05, 2021 2:34 pm

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 05, 2021 2:20 pm Benim kabulumde "start of degree program after passing the german language test DSH." Böyle bir ibare var. Bu "precense letter" dediginiz ibareye giriyor mu?
Hayir bu sınavı geçtiği takdirde derslere başlayabilir demek. size lazım olan belge, dersler icin fiziken burada bulunmalı yazan bir mektup. bunu da dil kursunuz verecek

Kilitli