Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fachhochschuleye geçen ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kartal34

Fachhochschuleye geçen ?

Mesaj gönderen Kartal34 » Pzt Oca 04, 2021 8:03 pm

Merhaba,
Fachhochschule yi gerek siteden gerek youtubeden araştırdım fakat birkaç soru kaldı aklımda daha önceden buna geçen varsa bilgi verirse sevinirim ?

1) Normal üniversiteye nazaran dahamı kolaydır ?
2) Yerleştirildiğimiz üniversiteden yatay geçiş imkanı varmı ?
3)En belirgin farkı nedir ?
Danke im Voraus :)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Fachhochschuleye geçen ?

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Oca 04, 2021 8:53 pm

Kartal34 yazdı: Pzt Oca 04, 2021 8:03 pm Merhaba,
Fachhochschule yi gerek siteden gerek youtubeden araştırdım fakat birkaç soru kaldı aklımda daha önceden buna geçen varsa bilgi verirse sevinirim ?

1) Normal üniversiteye nazaran dahamı kolaydır ?
2) Yerleştirildiğimiz üniversiteden yatay geçiş imkanı varmı ?
3)En belirgin farkı nedir ?
Danke im Voraus :)
1)Eğer üniversiteye çalıştığın kadar fachhochschule'a çalışırsan çok daha iyi sonuçlar çıkarırsın.
2)Normal üniversiteden fh'a geçebilirsin fakat fh'dan normal üniversiteye geçilmiyor.
3)En belirgin farkı fachhochschule'da daha pratik odaklı bir eğitim verilmesi.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Pzt Oca 04, 2021 9:48 pm

Alarech yazdı: Pzt Oca 04, 2021 8:53 pm 1)Eğer üniversiteye çalıştığın kadar fachhochschule'a çalışırsan çok daha iyi sonuçlar çıkarırsın.
2)Normal üniversiteden fh'a geçebilirsin fakat fh'dan normal üniversiteye geçilmiyor.
3)En belirgin farkı fachhochschule'da daha pratik odaklı bir eğitim verilmesi.
Peki pratige dayalı olmasi, biz türkiyeden gelen sonradan almanca ögrenmiş biri olarak dan bir adım daha avantajlımıdır 🙃 birde çok daha iyi sonuç alırsın derken biraz daha açarsan sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Oca 04, 2021 10:10 pm

Kartal34 yazdı: Pzt Oca 04, 2021 9:48 pm Peki pratige dayalı olmasi, biz türkiyeden gelen sonradan almanca ögrenmiş biri olarak dan bir adım daha avantajlımıdır 🙃 birde çok daha iyi sonuç alırsın derken biraz daha açarsan sevinirim :)
İşte tam da bu dediğin ilk maddede Alman eğitim sistemine ilk kez adım atanlar için çok avantajlıdır.Hele lisans'a başlayacaksan.Çok daha iyi sonuç alırsından kastım fazla teorik yapıda olmadığı için sınavlarda ona göre normal üni ya da teknik üniversitelere göre çalışınca daha iyi notlar alabilirsin.Ama sonradan ah ben daha teorik eğitim almak istiyorum dersen üniversiteye geçemiyorsun.Fakat fh'da da teorik eğitim mevcuttur.

deniz06

Mesaj gönderen deniz06 » Pzt Oca 04, 2021 10:42 pm

Alarech yazdı: Pzt Oca 04, 2021 10:10 pm İşte tam da bu dediğin ilk maddede Alman eğitim sistemine ilk kez adım atanlar için çok avantajlıdır.Hele lisans'a başlayacaksan.Çok daha iyi sonuç alırsından kastım fazla teorik yapıda olmadığı için sınavlarda ona göre normal üni ya da teknik üniversitelere göre çalışınca daha iyi notlar alabilirsin.Ama sonradan ah ben daha teorik eğitim almak istiyorum dersen üniversiteye geçemiyorsun.Fakat fh'da da teorik eğitim mevcuttur.
Hocam acaba teorik derken tam olarak nasıl? Yani evet staja ağırlık gösteriliyor, projeler yapılıyor, ezberden uzak vs. anlıyorum ancak peki ya matematik gibi, accounting gibi sayılara dayalı dersler? Daha kolay midir sizce, matematik dışında her dersim çok iyi ama onu bir türlü yapamıyorum. Bu da beni çok strese sokuyor.
(Arkadaşın başlığı ancak alakalı bir soru olduğu için sordum, eğer bu bir sorunsa hemen silebilirim. Forumda yeniyim)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Oca 04, 2021 10:45 pm

deniz06 yazdı: Pzt Oca 04, 2021 10:42 pm Hocam acaba teorik derken tam olarak nasıl? Yani evet staja ağırlık gösteriliyor, projeler yapılıyor, ezberden uzak vs. anlıyorum ancak peki ya matematik gibi, accounting gibi sayılara dayalı dersler? Daha kolay midir sizce, matematik dışında her dersim çok iyi ama onu bir türlü yapamıyorum. (Arkadaşın başlığı ancak alakalı bir soru olduğu için sordum, eğer sorunsa hemen silebilirim. Forumda yeniyim)
Hocam saydığın derslerde tabii ki de teori olmazsa olmaz.Ama sistem gereği daha çok iş hayatında kullanabileceğin şeyleri vererek fazla teorik bilgiye boğmuyor.Ayıpsın bu arada hocam lafı mı olur.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Oca 05, 2021 1:19 am

Alarech yazdı: Pzt Oca 04, 2021 10:45 pm Hocam saydığın derslerde tabii ki de teori olmazsa olmaz.Ama sistem gereği daha çok iş hayatında kullanabileceğin şeyleri vererek fazla teorik bilgiye boğmuyor.Ayıpsın bu arada hocam lafı mı olur.
Eyvallah teşekkürler değerli tavsiyelerin için 😊

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 1:26 am

Kartal34 yazdı: Sal Oca 05, 2021 1:19 am Eyvallah teşekkürler değerli tavsiyelerin için 😊
Rica ederim.