Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SIFIR ALMANCA ILE SARTLI KABUL VEREN UNIVERSITELER

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bskan

Mesaj gönderen bskan » Prş Mar 10, 2016 1:03 pm

[quote]francis tarafindan yazilan metin:

[quote]syrex tarafindan yazilan metin:

Ornegin TU Braunschweig\'den sartli kabul aldik, ilk sene Almanya\'da dil kursundan sonra dsh2 vey testdaf4 aldiktan sonra baska universitelere ( munih, karlshure, aachen\'a) basvuru yapabilir miyiz?[/quote]

Tabi, sinavi verdikten sonra istedigin universiteye basvuru yapabilirsin.[/quote]

TU Braunschweig garanti oluyor yani acikta kalma gibi bi durumumuz yok[/quote]

Zaten sartli kabul aldiysan dil yeterliligini verince girme hakkin oluyor demek. Yanlissam duzeltin lutfen

francis

Mesaj gönderen francis » Prş Mar 10, 2016 1:13 pm

[quote]bskan tarafindan yazilan metin:

[quote]syrex tarafindan yazilan metin:

Ornegin TU Braunschweig\'den sartli kabul aldik, ilk sene Almanya\'da dil kursundan sonra dsh2 vey testdaf4 aldiktan sonra baska universitelere ( munih, karlshure, aachen\'a) basvuru yapabilir miyiz?[/quote]

Tabi, sinavi verdikten sonra istedigin universiteye basvuru yapabilirsin.[/quote]

TU Braunschweig garanti oluyor yani acikta kalma gibi bi durumumuz yok[/quote]

Zaten sartli kabul aldiysan dil yeterliligini verince girme hakkin oluyor demek. Yanlissam duzeltin lutfen[/quote]

Anladim peki makina veya elektrik icin minimum osym yerlestirme kac olmasi gerekir KIT yada RWTH icin

Elif_Emine

Mesaj gönderen Elif_Emine » Cmt Mar 26, 2016 1:35 am

Herkese Merhabalar,
Ben MYO Cocuk gelisimi mezunuyum.(2 yil)
Almanya ama olabiliyorsa ozellikle Berlin ve civarlarinda sifir almanca ile kabul alabilecegim okul ariyorum.
Sorularim sunlar;

1).Turkiye\'deki gibi lisans tamamlama yapilabiliniyor mu? Tamamlana biliniyorsa hangi asamalari takip etmek gerekiyor? Almanca karsiligi nedir?

Ornegin; TR\'de cocuk gelisimi okuyanlar, okul oncesi ogretmenligi ile lisans tamamlayabiliyorlar.

2).Okudugum on lisans dusunulurse alan icerisinde okuyabilecegim bolumler nelerdir?

3).Hangi Universitelerden sartli kabul alabilirim?

4).Lisans tamamlama ile herhangi bir bolum arasinda fark olabilecegini dusunuyor musunuz? direkt bolum olarak mi sartli kabul aramaliyim?

Simdiden herkese tesekkurler...

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Sal Mar 29, 2016 9:05 am

Selam Arkadaslar,

Ben MYO mezunuyum. Almanya sifir almanca ile kabul alabilecegim okul ariyorum. Koln, Bremen, Hannover, Frankfurt ve Dusseldorf olabilir.

ykpbrc

Mesaj gönderen ykpbrc » Cmt Eyl 24, 2016 9:38 pm

Almanya\'da guncel olarak sifir Almancayla alan universiteler hangileri yardimci olurmusunuz