Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telc c1 sınavına daha önce girmiş olan

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
time

Telc c1 sınavına daha önce girmiş olan

Mesaj gönderen time » Prş Ara 24, 2020 6:08 pm

Merhaba daha önceden telc1 tecrübesi olan birisi varsa bana mail den yardımcı olabilir mi? Olabilecek birisi varsa mail adresimi paylaşmak çok isterim.

hallihallo

Re: Telc c1 sınavına daha önce girmiş olan

Mesaj gönderen hallihallo » Cmt Ara 26, 2020 4:19 pm

ben girdim ve belgemi aldım
buradan yardımcı olabilirim

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Cmt Ara 26, 2020 5:18 pm

hallihallo yazdı: Cmt Ara 26, 2020 4:19 pm ben girdim ve belgemi aldım
Özellikle schreiben kısmı için önerileriniz nelerdir ? Sprechen aldım ama diğer kısımları yapmış olmama rağmen schreiben'dan rezalet puan aldığım için ucundan kaldım sınavda. Gerçekten çok sinir bozucuydu. Nasıl bir taktik önerirsiniz ?

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Cmt Ara 26, 2020 5:41 pm

tabii paylaşayım. ben de bir çoğunu hocalardan öğrendim. 48 üzerinden 28 almışım bana yetti.
schreibendeki taktik aslında, karşıdaki senin schreiben i okuyan kişi şu kanıya varmalı:
bu öğrenci konuyu anlamış, kendi açıklamış, artı ve eksileriyle değerlendirmiş ve bir sonuca varmış.
Schreibende olması gereken 3 kısım var. Einleitung, Hauptteil, Schluss
şimdi bir konu üzerinden detaylı anlatmak istiyorum.
konumuz, öğrencilerin eğitim hayatlarını belirli bir süre ile yurt dışında sürdürmeleri olsun (rastgele seçtim)
einleitung: bu konu seni neden ilgilendiriyor? neden bu yazıyı ele alıyorsun?
örnek cevap: bu konu beni çok ilgilendiriyor çünkü ben 26 yaşında almanyada mimarlık master öğrencisiyim. İstanbulda lisans eğitimimi tamamladıktan sonra yurt dışında okumaya karar verdim. Şimdi bu konu ile ilgili düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. >> konu net, hikayen var,
hauptteil: bu kısma geçmeden önce kağıtın bir tarafında + ve - tablosu oluştur. Konu hakkında argüman toplamaya başla:
+ ları, international tecrübe, aileden ayrı yaşayıp kendi ayaklar üstünde durma, yabancı dil ilerletme (kelime sayısı için 2 tane yeterli oluyor genelde)
- , aile ve memleket özlemi, maddi problemler..
bu listeyi yaptıktan sonrası almanca kalıplar:
*vorteil, nachteil, auf der einen Seite & auf der anderen Seit, einerseits vs cümleler yapmalısın
Schluss: bu kısımda da senin için doğru kısmı aktarmalısın.
umarım yardımcı olabildim

bu videoya da bak: https://www.youtube.com/watch?v=gujfMqE ... ichDeutsch

selamlar

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzr Ara 27, 2020 10:52 am

hallihallo yazdı: Cmt Ara 26, 2020 5:41 pm tabii paylaşayım. ben de bir çoğunu hocalardan öğrendim. 48 üzerinden 28 almışım bana yetti.
schreibendeki taktik aslında, karşıdaki senin schreiben i okuyan kişi şu kanıya varmalı:
bu öğrenci konuyu anlamış, kendi açıklamış, artı ve eksileriyle değerlendirmiş ve bir sonuca varmış.
Schreibende olması gereken 3 kısım var. Einleitung, Hauptteil, Schluss
şimdi bir konu üzerinden detaylı anlatmak istiyorum.
konumuz, öğrencilerin eğitim hayatlarını belirli bir süre ile yurt dışında sürdürmeleri olsun (rastgele seçtim)
einleitung: bu konu seni neden ilgilendiriyor? neden bu yazıyı ele alıyorsun?
örnek cevap: bu konu beni çok ilgilendiriyor çünkü ben 26 yaşında almanyada mimarlık master öğrencisiyim. İstanbulda lisans eğitimimi tamamladıktan sonra yurt dışında okumaya karar verdim. Şimdi bu konu ile ilgili düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. >> konu net, hikayen var,
hauptteil: bu kısma geçmeden önce kağıtın bir tarafında + ve - tablosu oluştur. Konu hakkında argüman toplamaya başla:
+ ları, international tecrübe, aileden ayrı yaşayıp kendi ayaklar üstünde durma, yabancı dil ilerletme (kelime sayısı için 2 tane yeterli oluyor genelde)
- , aile ve memleket özlemi, maddi problemler..
bu listeyi yaptıktan sonrası almanca kalıplar:
*vorteil, nachteil, auf der einen Seite & auf der anderen Seit, einerseits vs cümleler yapmalısın
Schluss: bu kısımda da senin için doğru kısmı aktarmalısın.
umarım yardımcı olabildim

bu videoya da bak: https://www.youtube.com/watch?v=gujfMqE ... ichDeutsch

selamlar
fröhlich kanalının çoğu videosunu izlemiştim zaten sizden de duymak güzel oldu :). Teşekkür ederim bilgiler için. Umarım Atlatabilirim yakın zamanda bu sınavı.

time

Mesaj gönderen time » Pzr Ara 27, 2020 10:09 pm

hallihallo yazdı: Cmt Ara 26, 2020 4:19 pm ben girdim ve belgemi aldım
Merhaba, birkaç spru yöneltmek istiyorum:

1-kaçıncı denemenizde sınavı geçebildiniz? Süreç çok yorucu muydu?
2-TesDaf veya diğer C1 sınavlarına göre tercih etmenizin sebebi neydi?
3-Sizce sınava hazırlık kursu alınmalı mı yoksa kursta c1 kurunu alırken kendi kendine çalışıp kazanmak mümkün mü?

Teşekkür ederim.

time

Mesaj gönderen time » Pzr Ara 27, 2020 10:10 pm

droyeed yazdı: Cmt Ara 26, 2020 5:18 pm Özellikle schreiben kısmı için önerileriniz nelerdir ? Sprechen aldım ama diğer kısımları yapmış olmama rağmen schreiben'dan rezalet puan aldığım için ucundan kaldım sınavda. Gerçekten çok sinir bozucuydu. Nasıl bir taktik önerirsiniz ?
Merhaba, telc için kaldığınız kısımı tekrar alabiliyorsunuz diye biliyorum. Hatalı mıyım? Böyle bir şey yapma şansınız var mıydı?

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Ara 28, 2020 11:51 am

merhaba,
1:telc i ilk denememde aldım çok şükür. süreç şu açıdan zordu. Ben pandemiden önce goethe ye kaydolmuştum onu almak istiyordum fakat iptal oldu. testdaf düşündüm sınavlar yapılmadı bildiğim kadarıyla. en sonda telc i öğrendim ve daha önce hiç düşünmediğim için, telc formatına alışmak biraz zordu o kadar
2: sebep üstte dediğim gibi, girebileceğim tek sınav vardı o da telc ti. ben de girdim. iyiki girmişim çünkü şimdi sınavlar gene ertelendi :(
3: c1 almancanız varsa, extra hazırlık kursuna gerek olduğunu düşünmüyorum. sınav formatıyla alıştırma yapmanız, video izlemeniz yeterli olur

rica ederim
time yazdı: Pzr Ara 27, 2020 10:09 pm Merhaba, birkaç spru yöneltmek istiyorum:

1-kaçıncı denemenizde sınavı geçebildiniz? Süreç çok yorucu muydu?
2-TesDaf veya diğer C1 sınavlarına göre tercih etmenizin sebebi neydi?
3-Sizce sınava hazırlık kursu alınmalı mı yoksa kursta c1 kurunu alırken kendi kendine çalışıp kazanmak mümkün mü?

Teşekkür ederim.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Ara 28, 2020 11:51 am

evet var, fakat her seferinde sınav ücreti tekrar isteniyor.
diyelim konuşmadan geçtiniz ama yazma kısımları kaldı. yazma kısımını tekrar edebilirsin.
time yazdı: Pzr Ara 27, 2020 10:10 pm Merhaba, telc için kaldığınız kısımı tekrar alabiliyorsunuz diye biliyorum. Hatalı mıyım? Böyle bir şey yapma şansınız var mıydı?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 28, 2020 10:57 pm

hocam bende hazirlaniyorum telc c1 icin. Bir sefer sinava girdim sprechen kismi iyi gecti gibi bir kac hata yaptim ama gececegimi dusunuyorum. fakat yazili kisim bayagi zorladi beni. Schreiben konum Vollzeitarbeit idi.

9 aydir su sinava hazirlaniyorum yemin ediyorum hayatim en sikintili donemi suan , hic bu kadar zorlayacagini dusunmuyordum gelmeden önce.

Ben schreiben kismi icin Telc Prüferin bir hoca dan destek aliyorum textlerimi kontrol ediyor nasil olmasi gerektigini falan soyluyor. eger isterseniz mail uzerinden konusabiliriz.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Pzt Ara 28, 2020 11:19 pm

erenahmet95 yazdı: Pzt Ara 28, 2020 10:57 pm hocam bende hazirlaniyorum telc c1 icin. Bir sefer sinava girdim sprechen kismi iyi gecti gibi bir kac hata yaptim ama gececegimi dusunuyorum. fakat yazili kisim bayagi zorladi beni. Schreiben konum Vollzeitarbeit idi.

9 aydir su sinava hazirlaniyorum yemin ediyorum hayatim en sikintili donemi suan , hic bu kadar zorlayacagini dusunmuyordum gelmeden önce.

Ben schreiben kismi icin Telc Prüferin bir hoca dan destek aliyorum textlerimi kontrol ediyor nasil olmasi gerektigini falan soyluyor. eger isterseniz mail uzerinden konusabiliriz.
9 ay önce seviyeniz ne durumdaydı ? 0 dan mı 9 aydır hazırlandınız yoksa bir seviyeniz var mıydı ?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 28, 2020 11:25 pm

catay1 yazdı: Pzt Ara 28, 2020 11:19 pm 9 ay önce seviyeniz ne durumdaydı ? 0 dan mı 9 aydır hazırlandınız yoksa bir seviyeniz var mıydı ?
a2.2 den basladim kursa sonra c1.1 aldim bitirdim. korona yuzunden telc kursu acilmadi hic bir yerde. 1-1.5 aydir da kendim calisiyorum .

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Sal Ara 29, 2020 10:39 am

time yazdı: Pzr Ara 27, 2020 10:10 pm Merhaba, telc için kaldığınız kısımı tekrar alabiliyorsunuz diye biliyorum. Hatalı mıyım? Böyle bir şey yapma şansınız var mıydı?
evet ben de yazılı kısma tekrar girmiştim zaten. fiyat olarak değişiklik olmuyor tam para ödüyorsunuz ama geçtiğiniz kısma girmeyebiliyorsunuz. Açıkçası schreiben kısmı gerçekten çok etkiliyor beni. Efektif bir şekilde nasıl çalışabilirim onu düşünüyorum hala.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Sal Ara 29, 2020 10:40 am

hallihallo yazdı: Pzt Ara 28, 2020 11:51 am merhaba,
1:telc i ilk denememde aldım çok şükür. süreç şu açıdan zordu. Ben pandemiden önce goethe ye kaydolmuştum onu almak istiyordum fakat iptal oldu. testdaf düşündüm sınavlar yapılmadı bildiğim kadarıyla. en sonda telc i öğrendim ve daha önce hiç düşünmediğim için, telc formatına alışmak biraz zordu o kadar
2: sebep üstte dediğim gibi, girebileceğim tek sınav vardı o da telc ti. ben de girdim. iyiki girmişim çünkü şimdi sınavlar gene ertelendi :(
3: c1 almancanız varsa, extra hazırlık kursuna gerek olduğunu düşünmüyorum. sınav formatıyla alıştırma yapmanız, video izlemeniz yeterli olur

rica ederim
ilk denemenizde almış olmanız çok büyük başarı bence tebrikler. açıkçası hören kısmı da goethe'den sonra bi tık zorluyor. kelime seçebilmek ne söylediğini anlamak açısından çok pratik gerektiriyor. umarım aynı şekilde biz de alabiliriz sertifikayı.

Mehmetrodi

Mesaj gönderen Mehmetrodi » Sal Ara 29, 2020 7:34 pm

Arkadaşlar telc c1 sınavına daha önce girmiş olanlar mailden ulaşabilir mi? Birkaç sorum olacaktı.
Mail adresim- mehmetrodi@outlook.com iletişime geçerseniz çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

Mehmetrodi

Mesaj gönderen Mehmetrodi » Sal Ara 29, 2020 7:40 pm

erenahmet95 yazdı: Pzt Ara 28, 2020 10:57 pm hocam bende hazirlaniyorum telc c1 icin. Bir sefer sinava girdim sprechen kismi iyi gecti gibi bir kac hata yaptim ama gececegimi dusunuyorum. fakat yazili kisim bayagi zorladi beni. Schreiben konum Vollzeitarbeit idi.

Hocam bana mailden ulaşabilir misiniz acaba size birkaç sorum olacaktı.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal Ara 29, 2020 7:54 pm

Mehmetrodi yazdı: Sal Ara 29, 2020 7:40 pm Hocam bana mailden ulaşabilir misiniz acaba size birkaç sorum olacaktı.
yazdim .