Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bölüm sıkıntısı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Pablo12

Bölüm sıkıntısı

Mesaj gönderen Pablo12 » Pzr Ara 27, 2020 4:27 pm

Arkadaşlar merhaba ben Türkiye'de eczacılık kazandım ve okuyorum. Almanya'da kimya mühendisliği okumak istiyorum sizce başvuru yapsam çok mu mantıksız olur? Burada kimya mühendisliği kazanıp öyle ki gitmeliyim yoksa burada bu puanla kimya mühendisliğine yatay geçiş yapsam o belgeyi kullanabilir miyim başvurular için? Benzer durumda olan veya konuya vakıf olan var mı?

Pablo12

Re: Bölüm sıkıntısı

Mesaj gönderen Pablo12 » Pzr Ara 27, 2020 8:08 pm

Yok mu ya ışıklandıracak biri??

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Ara 27, 2020 8:30 pm

Hocam vallahi forumda da araştırayım dedim bir sonuca varamadım.Başka mühendisliklerden ya da kimya bölümünden geçme imkanının olduğunu biliyorum fakat eczacılık hakkında ufacık bir fikrim yok.

Pablo12

Mesaj gönderen Pablo12 » Pzr Ara 27, 2020 9:02 pm

Acaba dönem arası yatay geçiş yapsam kimya mühendisliği öğrencisi olsam başvuruyu yapabilir miyim? ÖSYM sonuç belgesi olarak yine eczacılık yazacak o sıkıntı puan yüksek ama bölüm sıkıntı işte.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Ara 27, 2020 9:11 pm

Pablo12 yazdı: Pzr Ara 27, 2020 9:02 pm Acaba dönem arası yatay geçiş yapsam kimya mühendisliği öğrencisi olsam başvuruyu yapabilir miyim? ÖSYM sonuç belgesi olarak yine eczacılık yazacak o sıkıntı puan yüksek ama bölüm sıkıntı işte.
Hocam benim bildiğim yerleşti belgesi ile başvuruluyor.Fakat hayalin kimya mühendisliği ise yatay geçiş yapıp bitirdikten sonra yüksek lisans için gelebilirsin.

Pablo12

Mesaj gönderen Pablo12 » Pzr Ara 27, 2020 9:15 pm

Hocam şu an kimya için başvurularımı tamamladım zaten. 1 yıl dil yapıp ardından tekrar başvuru yapmayı düşünüyorum mühendislik için.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Ara 27, 2020 9:27 pm

Pablo12 yazdı: Pzr Ara 27, 2020 9:15 pm Hocam şu an kimya için başvurularımı tamamladım zaten. 1 yıl dil yapıp ardından tekrar başvuru yapmayı düşünüyorum mühendislik için.
Anladım hocam kabul edildiğiniz taktirde evet yolunuz açık olsun.Fakat ben kabul olmadığı taktirde yedek plan anlamında söyledim.Yani olurda kabul alamazsan Türkiye'de de kimya mühendisliği bitirirsin Almanya'ya yüksek lisans için gelirsin.

Pablo12

Mesaj gönderen Pablo12 » Pzr Ara 27, 2020 9:32 pm

Aynen kabul gelmezse o şekilde düşünürüm hocam

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Ara 28, 2020 2:39 am

Pablo12 yazdı: Pzr Ara 27, 2020 4:27 pm Arkadaşlar merhaba ben Türkiye'de eczacılık kazandım ve okuyorum. Almanya'da kimya mühendisliği okumak istiyorum sizce başvuru yapsam çok mu mantıksız olur? Burada kimya mühendisliği kazanıp öyle ki gitmeliyim yoksa burada bu puanla kimya mühendisliğine yatay geçiş yapsam o belgeyi kullanabilir miyim başvurular için? Benzer durumda olan veya konuya vakıf olan var mı?
Studienkolleg kurs tiplerini belki duymuşsunuzdur T Kurs M Kurs W Kurs gibi kurslar var ve bunlar ana derslerle belirleniyor mesela M Kurs sağlıkla alakalı Matematik Biyoloji vs. dersler var. T Kurs mühendislikle alakalı Matematik, Fizik, Kimya, Bilgisayar gibi dersler var. Kabullerin bu alanlara göre de yapıldığını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam, bu durumda Eczacılık ve Kimya Müh. ters düşüyor ve kabul şansı çok çok düşük denemek sizin tercihiniz ama zor göründüğü için dönem kaybetmeyecek şekilde plan yapmalısınız.

Pablo12

Mesaj gönderen Pablo12 » Pzt Ara 28, 2020 11:51 am

Anladım hocam peki geçiş yapsam kimya mühendisliğine yatay olarak ve o belgeyi de sunsam nasıl olur acaba?

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Ara 28, 2020 11:07 pm

Pablo12 yazdı: Pzt Ara 28, 2020 11:51 am Anladım hocam peki geçiş yapsam kimya mühendisliğine yatay olarak ve o belgeyi de sunsam nasıl olur acaba?
Yerleşti belgesi isteniyor, sizin yerleşti belgenizde eczacılık bölümü yazıyor ve yatay geçiş yapmanız durumunda nasıl bir prosedür izlenir o konuda fikrim yok en doğrusu Gürkan hocaya sormak olacaktır.