Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Pzt Ara 21, 2020 10:23 pm

koloo yazdı: Pzt Ara 21, 2020 9:40 pm Sorun çıkartırlar çünkü özellikle söylediler gerektiğini. Belki özel bi dil kursuna gitmeyi düşünebilirsiniz
Peki özel bir dil kursundan ön kayıt yaptırıp presence lettet alarak vizeye başvurdum diyelim, vizem kabul edildi diyelim. Almanya'ya gittiğimde Wuppertal hazırlık kursuna kayıt olup oradan kursuma devam edebilir miyim?
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Çrş Ara 23, 2020 11:50 pm

koloo yazdı: Pzt Ara 21, 2020 9:40 pm Sorun çıkartırlar çünkü özellikle söylediler gerektiğini. Belki özel bi dil kursuna gitmeyi düşünebilirsiniz
Özel dil kursundan ön kayıt belgesi ve presence letter alsam ama gittiğimde özel dil kursuna değilde okulun online eğitimine kaydolsam? Sizce ne gibi durumlarla karşılaşırım?

hzor

Mesaj gönderen hzor » Prş Ara 24, 2020 8:50 pm

Arkadaslar konsolosluga präsenz kursa kayit belgesi ile birlikte bir mail atarsaniz vizeniz cikiyor. Bizim bu sekilde bir cok ögrencimiz vize aldi. Präsenz kurs kayit icin de bana yazabilirsiniz. NRW eyaletinde cok kaliteli präsenz egitimi veren bir kursumuz var. Fiyatlar da uygun . Kayit olmayi düsünen olursa bana yazabilirsiniz.

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Ara 24, 2020 11:17 pm

Tuqce yazdı: Pzt Ara 21, 2020 4:18 pm Teşekkür ederim.8 inde istendi,ne zaman gönderildiği bilgisini almadım,19 unda elimdeydi
Merhaba guncel evraklar sizden istendiginde sartli kabulunuzu de guncel halini mi verdiniz?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzt Ara 28, 2020 12:55 pm

Arkadaşkar merhabalar, var mı yeni gelişmeler umarım herkesin süreci iyi bir hal almıştır.
Benden en son geçen hafta güncel seyahat sağlık sigortamı mail yolu ile istediler.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Pzt Ara 28, 2020 1:15 pm

Resmen yıl bitiyor, hala net bir cevap yok. delireceğim artık. Mart ayında başvurmuştum ben de şartlı kabul olarak. Testdaf için zamanımın çok azaldığını, şartlı kabul belgemin süresinin bitmesine az kaldığını her arayışımda anlatmama rağmen hala bir sonuç alamıyoruz. her seferinde işleminiz olumsuz değil - yoğunuz - sabredin gibi cevaplar. ama biliyoruz görüyoruz bir sürü insan aldı şu son zamanda, hala neden beklettikleri hakkında hiç bir fikrim yok. En son geçen pazartesi durumu anlatan bir mail gönderin baksınlar dedi görüştüğüm kadın (İstanbul bu arada) ben de çeviriye takılmasın diye Almanca attım mail, artık sinirlerim kaldırmıyor. hala maile cevap yok, artık ulaşamıyorum da telefondan. belgelerimin geçerlilik süreleri bitti bitecek. en son dedim, gönderecekseniz gönderin yoksa başvurumu iptal edeceğim bu belirsizlikle daha ne kadar bekleyeceğim diye isyan ettim, şu aşamada başvurunuz hakkında bir işlem yapamayız falan dedi. başvurumu geri bile çekemiyorum, öyle duruyor process'te. Aradığımda gerekli olan - olacak bir belge var mı diye soruyorum, yok diyorlar. Bugün sabah 9dan beri arıyorum, ulaşamıyorum. ya hattan düşüyor ya da biri açıyor ve yüzüme kapatıyor telefonu. çıldırmama ramak kaldı.

gltnhzr yazdı: Pzt Ara 28, 2020 12:55 pm Arkadaşkar merhabalar, var mı yeni gelişmeler umarım herkesin süreci iyi bir hal almıştır.
Benden en son geçen hafta güncel seyahat sağlık sigortamı mail yolu ile istediler.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzt Ara 28, 2020 5:05 pm

melo23 yazdı: Pzt Ara 28, 2020 1:15 pm Resmen yıl bitiyor, hala net bir cevap yok. delireceğim artık. Mart ayında başvurmuştum ben de şartlı kabul olarak. Testdaf için zamanımın çok azaldığını, şartlı kabul belgemin süresinin bitmesine az kaldığını her arayışımda anlatmama rağmen hala bir sonuç alamıyoruz. her seferinde işleminiz olumsuz değil - yoğunuz - sabredin gibi cevaplar. ama biliyoruz görüyoruz bir sürü insan aldı şu son zamanda, hala neden beklettikleri hakkında hiç bir fikrim yok. En son geçen pazartesi durumu anlatan bir mail gönderin baksınlar dedi görüştüğüm kadın (İstanbul bu arada) ben de çeviriye takılmasın diye Almanca attım mail, artık sinirlerim kaldırmıyor. hala maile cevap yok, artık ulaşamıyorum da telefondan. belgelerimin geçerlilik süreleri bitti bitecek. en son dedim, gönderecekseniz gönderin yoksa başvurumu iptal edeceğim bu belirsizlikle daha ne kadar bekleyeceğim diye isyan ettim, şu aşamada başvurunuz hakkında bir işlem yapamayız falan dedi. başvurumu geri bile çekemiyorum, öyle duruyor process'te. Aradığımda gerekli olan - olacak bir belge var mı diye soruyorum, yok diyorlar. Bugün sabah 9dan beri arıyorum, ulaşamıyorum. ya hattan düşüyor ya da biri açıyor ve yüzüme kapatıyor telefonu. çıldırmama ramak kaldı.

Sizi çok iyi anlıyorum bende şubat ayından beri bekliyorum. Telefonlara ulaşmak mümkün değil mail ile evrak gönderince de 3 4 gün içinde ilgili birime ulaştı diye dönüş yapıyorlar. Sanırım ocak, şubat, mart olarak sıraladılar o şekilde dönüşüyor eski başvurulara sakin olmaya çalışın. Şartlı kabul belgeniz içinde üni ile iletişime geçip güncel halini isteyin elinizde bulunsun bem öyle yaptım güncel halini aldım.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Pzt Ara 28, 2020 7:20 pm

melo23 yazdı: Pzt Ara 28, 2020 1:15 pm Resmen yıl bitiyor, hala net bir cevap yok. delireceğim artık. Mart ayında başvurmuştum ben de şartlı kabul olarak. Testdaf için zamanımın çok azaldığını, şartlı kabul belgemin süresinin bitmesine az kaldığını her arayışımda anlatmama rağmen hala bir sonuç alamıyoruz. her seferinde işleminiz olumsuz değil - yoğunuz - sabredin gibi cevaplar. ama biliyoruz görüyoruz bir sürü insan aldı şu son zamanda, hala neden beklettikleri hakkında hiç bir fikrim yok. En son geçen pazartesi durumu anlatan bir mail gönderin baksınlar dedi görüştüğüm kadın (İstanbul bu arada) ben de çeviriye takılmasın diye Almanca attım mail, artık sinirlerim kaldırmıyor. hala maile cevap yok, artık ulaşamıyorum da telefondan. belgelerimin geçerlilik süreleri bitti bitecek. en son dedim, gönderecekseniz gönderin yoksa başvurumu iptal edeceğim bu belirsizlikle daha ne kadar bekleyeceğim diye isyan ettim, şu aşamada başvurunuz hakkında bir işlem yapamayız falan dedi. başvurumu geri bile çekemiyorum, öyle duruyor process'te. Aradığımda gerekli olan - olacak bir belge var mı diye soruyorum, yok diyorlar. Bugün sabah 9dan beri arıyorum, ulaşamıyorum. ya hattan düşüyor ya da biri açıyor ve yüzüme kapatıyor telefonu. çıldırmama ramak kaldı.
Dostum hiç sinirlenme, dosyana daha bakmamışlar demekki az daha sabır. Tarihi geçen evrakların güncellerini isteyeceklerdir. Eğer tarihi geçmeden bakarlarsada yüksel ihtimal tüm evrakların tamsa kabul edilir. Yani bana şartlı kabul için vize verdiklerine göre sizin başvurularınızda sonuçlanır diye düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Pzt Ara 28, 2020 7:22 pm

hzor yazdı: Prş Ara 24, 2020 8:50 pm Arkadaslar konsolosluga präsenz kursa kayit belgesi ile birlikte bir mail atarsaniz vizeniz cikiyor. Bizim bu sekilde bir cok ögrencimiz vize aldi. Präsenz kurs kayit icin de bana yazabilirsiniz. NRW eyaletinde cok kaliteli präsenz egitimi veren bir kursumuz var. Fiyatlar da uygun . Kayit olmayi düsünen olursa bana yazabilirsiniz.
Hzor merhaba,
Konsolosluğa ne sunacağız? Sözleşmeyi imzalayıp mı sunmam gerekecek kayıt olunca? Yani sizde kayıt işlemleri nasıl oluyor anlatır mısınız?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Pzt Ara 28, 2020 8:45 pm

durum şöyle; ben Aralık ayının ilk haftası hatta ilk pazartesi günü aramıştım konsolosluğu, o günden önce de belki 2 ay hiç arayıp sormadım. Aralık ayında aradığımda telefondaki kadın bana ''müjde, şartlı kabul işlemleri tekrar açıldı, eli kulağındadır bu ara gelir'' dedi, heyecanlandırdı. aradan 1 hafta geçti tekrar aradım, ''evet açıldı ama yoğunuz, bakarız'' gibi oyalamaya başladılar tekrar. Eylül ayında benden kabul mektubu istemişlerdi, ''dalga mı geçiyorsunuz şartlı kabulüm var nasıl yapacağım Testdaf olmadan'' dedim. Gittiğim kurstan derslere sınıfta katılmalıdır, sınava girecektir minvalindeki kağıdı istiyorlardı ya bi ara, onu da gönderdim hatta, dediler bu kağıt yeterli değil. yani şu mart ayından beri öyle saçma sapan konuşmalara maruz kaldım ki, artık ne sabredebiliyorum ne de katlanabiliyorum. Şartlı kabule geçtiğimiz Eylül ayında başvurup vizesini aralık ayında alan birilerine denk gelmiştim çevrede. bunları görünce nasıl sakin kalabilirim ki. bir kriter varsa, bir sıralama, en azından bilgi verebilirler, yoğunuz diye geçiştirerek değil.

Şartlı kabul belgem 13 şubatta geçerliliğini yitirecek, en azından pasaport elime yakın zamanda ulaşmazsa bu dediğinizi ben de yapayım, umarım verirler. ne tarz bir açıklamada bulundunuz üniversiteye?

gltnhzr yazdı: Pzt Ara 28, 2020 5:05 pm Sizi çok iyi anlıyorum bende şubat ayından beri bekliyorum. Telefonlara ulaşmak mümkün değil mail ile evrak gönderince de 3 4 gün içinde ilgili birime ulaştı diye dönüş yapıyorlar. Sanırım ocak, şubat, mart olarak sıraladılar o şekilde dönüşüyor eski başvurulara sakin olmaya çalışın. Şartlı kabul belgeniz içinde üni ile iletişime geçip güncel halini isteyin elinizde bulunsun bem öyle yaptım güncel halini aldım.
En son melo23 tarafından Pzt Ara 28, 2020 8:54 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Pzt Ara 28, 2020 8:48 pm

Teşekkür ederim cevabın için. şuan için tüm belgeler güncel ama ocak ayında da gelmezse tekrar belge güncellemeye çalışacağım. 2 kere AT/11 aldım güncel, bu gidişle yakında 3.cüsünü alacağım hiç kullanamadan. Garantör belgem de Mart ayına kadar geçerliydi, umarım onu da yenilemek zorunda kalmam. onun için bayağı sıkıntı yaşamıştık çünkü. randevu bulmanız imkansız oluyor.

maintenanceengineer yazdı: Pzt Ara 28, 2020 7:20 pm Dostum hiç sinirlenme, dosyana daha bakmamışlar demekki az daha sabır. Tarihi geçen evrakların güncellerini isteyeceklerdir. Eğer tarihi geçmeden bakarlarsada yüksel ihtimal tüm evrakların tamsa kabul edilir. Yani bana şartlı kabul için vize verdiklerine göre sizin başvurularınızda sonuçlanır diye düşünüyorum..

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Pzt Ara 28, 2020 8:52 pm

Ben bu kağıdı Eylül ayında sunmuştum, tam bu istendiği sıralar, yine de olmadı. kayıt belgem, presence letter, kursa dair ne varsa ellerinde. kursu bile dondurmak zorunda kaldım. sözde Almanya'da geçtiğimiz Mayıs ayında başlayacaktım ama tüm süreci online bitirince (a2-b1-b2) son kurum olan C1'i dondurdum. son kuru da online almak istemedim. bu belgeyle alanlar oldu evet, bir de kabul belgeleriyle, ama nedense bir türlü bize sıra gel(e)miyor.

hzor yazdı: Prş Ara 24, 2020 8:50 pm Arkadaslar konsolosluga präsenz kursa kayit belgesi ile birlikte bir mail atarsaniz vizeniz cikiyor. Bizim bu sekilde bir cok ögrencimiz vize aldi. Präsenz kurs kayit icin de bana yazabilirsiniz. NRW eyaletinde cok kaliteli präsenz egitimi veren bir kursumuz var. Fiyatlar da uygun . Kayit olmayi düsünen olursa bana yazabilirsiniz.

cool

Mesaj gönderen cool » Çrş Ara 30, 2020 12:07 pm

Merhaba Arkadaslar vize bolumuyle telefonla gorusebiliyor muyuz? Guncel evraklari talep ettikten sonra ilettim 10 gun once ama henuz bir geri donus almadim. Iletildigine dair vs

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Çrş Ara 30, 2020 12:14 pm

Eğer İstanbul ise, 0212 - 334 61 67 yi arayarak direkt bağlanıyorsunuz fakat genelde hep meşgul olur. düşürmek zor olur.
cool yazdı: Çrş Ara 30, 2020 12:07 pm Merhaba Arkadaslar vize bolumuyle telefonla gorusebiliyor muyuz? Guncel evraklari talep ettikten sonra ilettim 10 gun once ama henuz bir geri donus almadim. Iletildigine dair vs

cool

Mesaj gönderen cool » Çrş Ara 30, 2020 12:25 pm

melo23 yazdı: Çrş Ara 30, 2020 12:14 pm Eğer İstanbul ise, 0212 - 334 61 67 yi arayarak direkt bağlanıyorsunuz fakat genelde hep meşgul olur. düşürmek zor olur.
Evet her zaman mesgul caliyor malesef

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Çrş Ara 30, 2020 12:31 pm

Ben bu yüzden 6100 ile biteni arayıp, telesekreter konuşmaya başlar başlamaz direkt 212 yi tuşlayıp hoparlör'e verip beklemeye geçiyorum. bir süre sonra bir şekilde hattan düşüyor ama tekrarlıyorum işlemi. 3.de falan ulaşabiliyorum bu yöntemle.
cool yazdı: Çrş Ara 30, 2020 12:25 pm Evet her zaman mesgul caliyor malesef

cool

Mesaj gönderen cool » Çrş Ara 30, 2020 1:10 pm

melo23 yazdı: Çrş Ara 30, 2020 12:31 pm Ben bu yüzden 6100 ile biteni arayıp, telesekreter konuşmaya başlar başlamaz direkt 212 yi tuşlayıp hoparlör'e verip beklemeye geçiyorum. bir süre sonra bir şekilde hattan düşüyor ama tekrarlıyorum işlemi. 3.de falan ulaşabiliyorum bu yöntemle.
Sizden guncel evraklari istediler mi?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Çrş Ara 30, 2020 6:21 pm

Hayır. Aradığımda her seferinde sormama rağmen benden bi şey istemiyorlar. İşlemde diyip duruyorlar. En son Eylül ayında üniversiteden kabul kağıdı istemişlerdi, ben de şartlı kabul öğrencisiyim nasıl vereyim bu belgeyi aklınız alıyor mu demiştim. Sonrası da işte malum, beklemeye devam.
cool yazdı: Çrş Ara 30, 2020 1:10 pm Sizden guncel evraklari istediler mi?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Ara 30, 2020 9:06 pm

maintenanceengineer yazdı: Pzt Ara 28, 2020 7:20 pm Dostum hiç sinirlenme, dosyana daha bakmamışlar demekki az daha sabır. Tarihi geçen evrakların güncellerini isteyeceklerdir. Eğer tarihi geçmeden bakarlarsada yüksel ihtimal tüm evrakların tamsa kabul edilir. Yani bana şartlı kabul için vize verdiklerine göre sizin başvurularınızda sonuçlanır diye düşünüyorum..
Hocm peki hangi dil sertifikasi ve seviyesi ile vize aldin sartli kabulde? Sartli kabulun kursa gittikten sonra hemen yuksek lisansa baslayacagina dair bir ibare var miydi? Testdaf filan girmeden mi baslayacaksin yuksek lisansa? Ben anlamadim bizden daha ne istiyorlar.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Prş Ara 31, 2020 12:10 am

NachDeutsch yazdı: Çrş Ara 30, 2020 9:06 pm Hocm peki hangi dil sertifikasi ve seviyesi ile vize aldin sartli kabulde? Sartli kabulun kursa gittikten sonra hemen yuksek lisansa baslayacagina dair bir ibare var miydi? Testdaf filan girmeden mi baslayacaksin yuksek lisansa? Ben anlamadim bizden daha ne istiyorlar.
Ben daha vize almadım vize başvuracağım randevu aldım.
Bende senin gibi sanıyordum fakat üniversiteden herhangi bir labul, yeterlilik yada mailleşme belgen bile olsa (yeterliliğine dair) onu istiyorlar. Yani o dedikleri şey sadece okul başvurusuz dil kursunu kabul etmiyorlar. Şartlı kabul içinde presence letter istiyorlar şu anda en güncel hal olarak belgelerde o var.