Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B2 seviyesi için tavsiyeler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
time

B2 seviyesi için tavsiyeler

Mesaj gönderen time » Pzr Ara 20, 2020 9:15 pm

Merhaba arkadaşlar, internette çok rahat bir şekilde a1, a2, b1 seviyesi altında belirli kaynaklara bol bol ulaşabiliyoruz ama malesef ben özellikle b2 seviyesi için kitaplar harici pek bir kaynağa ulaşamadım. Kendimce alt yazılı filmler, okuma parçaları vb şeylerden yararlanıyorum ancak tam kapasitemle öğrendiğimi hissetmiyorum. Sizin b2 seviyesi için önerdiğiniz belirli şeyler var mı? Bu arada b2 seviyesinde olan arkadaşlarla sınav taktikleri, kaynak paylaşımı vb konular için whatsapp grubu oluşturabiliriz.

umudxx

Re: B2 seviyesi için tavsiyeler

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Ara 20, 2020 11:19 pm

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt Ara 21, 2020 2:35 pm

Bol ileri seviye gramatik calisman gerekiyor. Dreyer Schmitt diye bir kitap var tavsiye ederim. Yine bu sayfayi da tavsiye ederim:

https://mein-deutschbuch.de/startseite.html

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ara 22, 2020 1:35 am

time yazdı: Pzr Ara 20, 2020 9:15 pm Merhaba arkadaşlar, internette çok rahat bir şekilde a1, a2, b1 seviyesi altında belirli kaynaklara bol bol ulaşabiliyoruz ama malesef ben özellikle b2 seviyesi için kitaplar harici pek bir kaynağa ulaşamadım. Kendimce alt yazılı filmler, okuma parçaları vb şeylerden yararlanıyorum ancak tam kapasitemle öğrendiğimi hissetmiyorum. Sizin b2 seviyesi için önerdiğiniz belirli şeyler var mı? Bu arada b2 seviyesinde olan arkadaşlarla sınav taktikleri, kaynak paylaşımı vb konular için whatsapp grubu oluşturabiliriz.