Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gltnhzr

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen gltnhzr » Sal Ara 08, 2020 2:39 pm

Arkadaşkar herkese merhabalar,
Biraz önce konsolosluktan aradılar seyahat yasağı kalktığı için şartlı kabul dosyaları incelemeye başlanmış.
Benim en son kayıtlı olduğum okul ve dil okulunda değişiklik olup olmadığını sordular.
Vize onaylanırsa eğer onaylanmaya yakın süreçte güncel evrakları isteyeceklermiş.

tspap

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen tspap » Sal Ara 08, 2020 3:12 pm

gltnhzr yazdı: Sal Ara 08, 2020 2:39 pm Arkadaşkar herkese merhabalar,
Biraz önce konsolosluktan aradılar seyahat yasağı kalktığı için şartlı kabul dosyaları incelemeye başlanmış.
Benim en son kayıtlı olduğum okul ve dil okulunda değişiklik olup olmadığını sordular.
Vize onaylanırsa eğer onaylanmaya yakın süreçte güncel evrakları isteyeceklermiş.
güzel haber. hangi konsolosluk bu?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Sal Ara 08, 2020 7:26 pm

tspap yazdı: Sal Ara 08, 2020 3:12 pm güzel haber. hangi konsolosluk bu?
İstanbul

taylanozgur

Mesaj gönderen taylanozgur » Çrş Ara 09, 2020 12:26 am

gltnhzr yazdı: Sal Ara 08, 2020 2:39 pm Arkadaşkar herkese merhabalar,
Selamlar acaba şartlı kabulünüzü aldığınız okulunuza dil kursundan sonra bir daha başvuru isteniyor muydu ben de aynı durumdayım ve bir daha başvuru istendiği için vizeye başvuramıyordum bundan soruyorum.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Ara 09, 2020 1:37 pm

taylanozgur yazdı: Çrş Ara 09, 2020 12:26 am Selamlar acaba şartlı kabulünüzü aldığınız okulunuza dil kursundan sonra bir daha başvuru isteniyor muydu ben de aynı durumdayım ve bir daha başvuru istendiği için vizeye başvuramıyordum bundan soruyorum.
Evet isteniyor. Ama ben başvurumu 21 şubatta yapmıştım çok uzun bir süredir bekliyordum.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Çrş Ara 09, 2020 10:15 pm

Arkadaşlar merhaba. Almanya da bir üniversitenin şartlı kabul ile öğrenci kabul edip etmediğini nasıl öğrenebilirim. Kabul ediyorsa bile hangi seviyeye kabul ettiğini belirtiyorlar mi. Yüksek Lisans için başvuracağım

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Ara 09, 2020 11:25 pm

Muhendis yazdı: Çrş Ara 09, 2020 10:15 pm Arkadaşlar merhaba. Almanya da bir üniversitenin şartlı kabul ile öğrenci kabul edip etmediğini nasıl öğrenebilirim. Kabul ediyorsa bile hangi seviyeye kabul ettiğini belirtiyorlar mi. Yüksek Lisans için başvuracağım
Sitede üni tanıtımları kısmı var ordan üniversitesilerin başvuru şartları ve kriterler yazıyor

falke

Mesaj gönderen falke » Cum Ara 11, 2020 12:20 am

Üniversite tanıtım kısmı güncel değil. Üniversitelere mail atarak öğrenebilirsin.
gltnhzr yazdı: Çrş Ara 09, 2020 11:25 pm Sitede üni tanıtımları kısmı var ordan üniversitesilerin başvuru şartları ve kriterler yazıyor

Tuqce

Mesaj gönderen Tuqce » Pzr Ara 20, 2020 10:25 am

tspap yazdı: Sal Ara 08, 2020 3:12 pm güzel haber. hangi konsolosluk bu?
Merhaba,banana da aynı mesajı atmışlardı,vizem dün yanı 19 aralık tarihinde geldi.4 marttan beri bekliyordum.Umarım siz de alabilmişsinizdir.Yalnız benim sıkıntım şu vizenin sprach-studienvisum olması gerekiyor.Ama vize studienvisum olarak basılmış,bu durum nedeniyle almanya da oturum islemleriyle ilgili bir sıkıntı yasar mıyım sizce?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzr Ara 20, 2020 7:14 pm

Tuqce yazdı: Pzr Ara 20, 2020 10:25 am Merhaba,banana da aynı mesajı atmışlardı,vizem dün yanı 19 aralık tarihinde geldi.4 marttan beri bekliyordum.Umarım siz de alabilmişsinizdir.Yalnız benim sıkıntım şu vizenin sprach-studienvisum olması gerekiyor.Ama vize studienvisum olarak basılmış,bu durum nedeniyle almanya da oturum islemleriyle ilgili bir sıkıntı yasar mıyım sizce?
Ayyy çok sevindim sizin adınıza. Tarih belirtmiş miydiniz acaba? Vizeniz hangi tarihten itibaren başlıyor?
Bu durum içinde bence sizin hatanız değil durumu konsolosluğa ifade edecek şekilde mail atmanızı öneririm

Tuqce

Mesaj gönderen Tuqce » Pzr Ara 20, 2020 10:01 pm

gltnhzr yazdı: Pzr Ara 20, 2020 7:14 pm Ayyy çok sevindim sizin adınıza. Tarih belirtmiş miydiniz acaba? Vizeniz hangi tarihten itibaren başlıyor?
Bu durum içinde bence sizin hatanız değil durumu konsolosluğa ifade edecek şekilde mail atmanızı öneririm
Çok teşekkür ederim,belirttiğim tarih geceli çok oldu.18 ocak 'ta başlıyor vizem.
Yarın mail atmayı düşünüyorum,umarım bu yoğunluk içinde cevaplarlar.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzt Ara 21, 2020 11:09 am

Tuqce yazdı: Pzr Ara 20, 2020 10:01 pm Çok teşekkür ederim,belirttiğim tarih geceli çok oldu.18 ocak 'ta başlıyor vizem.
Yarın mail atmayı düşünüyorum,umarım bu yoğunluk içinde cevaplarlar.
Bir şey daha sormak istiyorum, eğitim Nisan ayında başlıyor değil mi?
Ve sağlık sigortanın süresi bitmiş miydi?

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Ara 21, 2020 2:58 pm

Tuqce yazdı: Pzr Ara 20, 2020 10:25 am Merhaba,banana da aynı mesajı atmışlardı,vizem dün yanı 19 aralık tarihinde geldi.4 marttan beri bekliyordum.Umarım siz de alabilmişsinizdir.Yalnız benim sıkıntım şu vizenin sprach-studienvisum olması gerekiyor.Ama vize studienvisum olarak basılmış,bu durum nedeniyle almanya da oturum islemleriyle ilgili bir sıkıntı yasar mıyım sizce?
Tebrik ederim. Guncel belgeleri ne zaman istemislerdi. Yani gonderdikten kac gun sonra gonderildi pasaportunu

Tuqce

Mesaj gönderen Tuqce » Pzt Ara 21, 2020 4:15 pm

gltnhzr yazdı: Pzt Ara 21, 2020 11:09 am Bir şey daha sormak istiyorum, eğitim Nisan ayında başlıyor değil mi?
Ve sağlık sigortanın süresi bitmiş miydi?
Öncesinde şubat ayında dil kursum var,hayır,yakin zamanda
sigorta süremi yenileyip konsolosluğa tekrar gönderdim.

Tuqce

Mesaj gönderen Tuqce » Pzt Ara 21, 2020 4:18 pm

cool yazdı: Pzt Ara 21, 2020 2:58 pm Tebrik ederim. Guncel belgeleri ne zaman istemislerdi. Yani gonderdikten kac gun sonra gonderildi pasaportunu
Teşekkür ederim.8 inde istendi,ne zaman gönderildiği bilgisini almadım,19 unda elimdeydi

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Ara 21, 2020 4:56 pm

Tuqce yazdı: Pzt Ara 21, 2020 4:18 pm Teşekkür ederim.8 inde istendi,ne zaman gönderildiği bilgisini almadım,19 unda elimdeydi
Benden de 11nde istendi. Bugun guncel belgeleri yolladim. Bakalim ne zaman gelecek. Subat ayindan beri bekliyorum

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt Ara 21, 2020 5:27 pm

Ben de eylülden beri bekliyorum. 20 kasımda büyükelçiliğe güncel kaydımı yolladım ve 18 inde basmışlar vizeyi, bugün de kargodan aldım. 3 aylık basılmış

Tuqce

Mesaj gönderen Tuqce » Pzt Ara 21, 2020 6:14 pm

cool yazdı: Pzt Ara 21, 2020 4:56 pm Benden de 11nde istendi. Bugun guncel belgeleri yolladim. Bakalim ne zaman gelecek. Subat ayindan beri bekliyorum

Umarım yakın zamanda vizenize ulaşırsınız,lütfen buraya da yazın.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Pzt Ara 21, 2020 8:19 pm

Arkadaşlar Merhaba,
Wuppertal, Duisburg-Essen ve Dortmund üniversitelerinden şartlı kabulüm var. Vize randevumu aldım randevu tarihi vermelerini bekliyorum. Bütün belgeler her şeyim tamam. Fakat ekstra istenilen belgelerde Presence Letter istiyorlar. Fiziken Almanya'da bulunması gerektiği. Wuppertal üniversitesiyle iletişime geçtiğimde 'Eğitimler online olacaktır, presence letter veremiyoruz' diye mail attılar.
Konsolosluk dil kursu için neye göre kabul veriyor? Presence letter olmadan bütün istenilen belgelerle başvurmalı mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt Ara 21, 2020 9:40 pm

maintenanceengineer yazdı: Pzt Ara 21, 2020 8:19 pm Arkadaşlar Merhaba,
Wuppertal, Duisburg-Essen ve Dortmund üniversitelerinden şartlı kabulüm var. Vize randevumu aldım randevu tarihi vermelerini bekliyorum. Bütün belgeler her şeyim tamam. Fakat ekstra istenilen belgelerde Presence Letter istiyorlar. Fiziken Almanya'da bulunması gerektiği. Wuppertal üniversitesiyle iletişime geçtiğimde 'Eğitimler online olacaktır, presence letter veremiyoruz' diye mail attılar.
Konsolosluk dil kursu için neye göre kabul veriyor? Presence letter olmadan bütün istenilen belgelerle başvurmalı mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.
Sorun çıkartırlar çünkü özellikle söylediler gerektiğini. Belki özel bi dil kursuna gitmeyi düşünebilirsiniz