Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zoom üzerinden röportaj yapıcak Almanya'da yaşayan Türklere ihtiyacım var.

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
okan tarakcı

Zoom üzerinden röportaj yapıcak Almanya'da yaşayan Türklere ihtiyacım var.

Mesaj gönderen okan tarakcı » Sal Ara 08, 2020 5:04 pm

İyi günler, ben üniversite öğrencisiyim ve bir ders için proje hazırlamam lazım. Projemin konusu ise Almanya'da ki Türklere yapılan ırkçılık hakkında, bu dediğim yanlış anlaşılmasın asıl amacım ırkçılık var mı, yok mu bunu araştırmak. Bu konu hakkında benim ile röportaj yapabilecek, bu konu hakkında sesini duyurmak isteyen, doğru diye bilinen yanlışları söylemek isteyen bir kaç kişiye ihtiyacım var. Eğer ilgilenirseniz, mesaj yazın veya bu gönderi altına yorum yazın, detayları konuşuruz. Röportajlar zoom üzerinden yapılacaktır.
İyi günler, sevgiler.

bawbaw

Re: Zoom üzerinden röportaj yapıcak Almanya'da yaşayan Türklere ihtiyacım var.

Mesaj gönderen bawbaw » Çrş Ara 09, 2020 4:11 pm

Hocam bence buradaki derneklere falan ulaşın. Burada uzun süredir yaşayan insanlara ulaşırsanız onların deneyimleri daha fazladır. Burada öğrenci olan kişiler genellikle yaşam ve entegrasyon derdinde olduğu için size anlatabileceği çok şey olmaz. Dille uğraşmak, maddi geçimi kolaylaştırma, ülkeye yabancı olmak, kolay kolay sosyal cevre edinememek derken neyin ırkçılık olup olmadiği konusunda size cevap verebileceğimizi düşünmüyorum. Çevremizdeki insanlarda genelde bizim gibi yabancı uyruklu. Tabi yine de tekil örnekler olabilir. Kimse ırkçılık yaşamamış diyemem.

okan tarakcı

Mesaj gönderen okan tarakcı » Cum Ara 11, 2020 12:06 am

Öncelikle cevap verip yol gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Ancak ''buradaki dernekler'' derken dediğinizi anlayamadım. Hangi derneklere ulaşmam gerek ?

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Mesaj gönderen Orangensaft » Cum Ara 11, 2020 12:10 pm

https://de.wikipedia.org/wiki/Kategorie ... eutschland

Açıkçası ben de sadece 3 haftadır Almanya'dayım. Dolayısıyla size yardımcı olabileceğimi zannetmiyorum.
Malesef hangi derneğin ne ile uğraştığı ile ilgili bir bilgim de yok; sadece yukarıdaki linkin size yardımcı olabileceğini düşündüm.

Seçeceğiniz derneğin iletişim bilgilerini internet üzerinde bulabileceğinizi düşünüyorum.

İyi şanslar

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ara 11, 2020 8:11 pm

Irkçılık felan yok. Eğer sen buraya adapte olmaz isen, insanlara saygı göstermezsen evet ırkçılık yaparlar. Daha kimseye gözü mavi değil, kanı türk diye ırkçılık yapıldığını görmedim. Herkes konuştuğu, yaptığı şeyler yüzünden ırkçılığa uğruyor. Bana ulaş vaktim olursa zoom ile anlatabilirim. Artık önemli olan kanın değil iş gücün. Bir ülkeye kalkındaracak şey halkın üretimiyle eşit derecededir. Almanya bunu biliyor. Bu yüzden yahudiler öldürüldü diye hitleri kınıyor. Burada ortalama bir almandan çook daha lüks yaşayan türk, kürt tanıdıklarım var "adapte olan, burayı vatanı olarak gören kişi" ırkçılığa maruz kalmıyorken vatanım türkiye, ben burada kazanır türkiyede yerim, türkiyeyi kalkındaryim mantığında olan kişileri evet biraz sevmiyorlar. Haklılar. Bende sevmiyorum. Buranın vatandaşı olup buraya ihanet etmek gibi birşey oluyor çünkü. Bir türk vatandaşıda türkiyede yaşayıp oranın tüm imkanlarını kullanıp bunlari dese nasıl gıcık olursanız aynı olay.
Mail:
verdanefarul@gmail.com

okan tarakcı

Mesaj gönderen okan tarakcı » Prş Ara 17, 2020 2:45 pm

İyi günler dabadee, yazdığınız için teşekkür ederim, mail yolu ile size ulaştım, müsait olduğunuz bir zaman geri dönerseniz sevinirim

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Ara 17, 2020 6:35 pm

Almanyada irkcilik tabiki var yok degil. Adapte olmakla falan alakasi yok. Irkciligi en cok hissettiginiz konular özellikle ev kiralama, is arama vs gibi durumlarda oluyor.
irkcilik yok diye kesin bir dille konusan arkadaslara gelsin
https://www.sueddeutsche.de/leben/gesel ... -99-952689
https://www.deutschlandfunknova.de/nach ... nungssuche
https://www.faz.net/aktuell/politik/inl ... 65379.html

Sizin basiniza gelmemis olmasi irkciligin olmadigi anlamina gelmez.