Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans zorluğu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karbonaterol

Lisans zorluğu

Mesaj gönderen karbonaterol » Pzr Ara 13, 2020 10:40 pm

Merhaba arkaşlar şartlı kabul başvuruları yapma evresinde olan biriyim ancak içimi yiyip bitiren bir sıkıntı var almanyada ya başarısız olup dönersem... Ben kendimi size şöyle özetleyeyim en kötü gunde dahi okul dışında 3 saat çalışabilen biriyim yks sırasında gunde 8 9 saatleri görebiliyordum ancak bazı yaşadığım ailevi, psikolojik sıkıntılardan dolayı yksden istediğim sonucu ne yazık ki alamadım (hedefim 40k altıydı) hatta çok daha kötü bir sonuç aldim ne yazik ki bunun üzerine kendimin mezuna kalacak gücü olmadığımı önceden kendime tanımlamam tuzu biberi oldu. bunun üzerine zaten son birkac yıldır her ne kadar sürekli dil eğitimi almasam da düşündüğüm almanya üzerine yoğunlaştık neyse kendi eğitim kapasitemi size anlatmaya çalıştım konudan sapmayayım sizce yil boyunca benim gibi gunde ortalama 4 saat ders çalışabilen (bakin tüm sene için diyorum 1 ay çalışıp 1 ay çalışmamak degil) almanyada başarabilir mi? Dipnot: forumda ne yazik ki bilgisi olmayan arkadaşlara çok sert ithamlı cümleler kuruluyor rica ediyorum cahilsem de böyle bilgilendirecekseniz bilgilendirmeyin iyi akşamlar...

koloo

Re: Lisans zorluğu

Mesaj gönderen koloo » Pzt Ara 14, 2020 1:12 am

Lisansın zorluğu üzerine henüz bir şey diyemem ama kaç saat çalıştığın açıkçası asıl fark yaratan şey değil. Bizim üniversite sınavı hiç iyi bir örnek değil ama sınava günde 7-8 saat çalışan arkadaşlar vardı çoğu benden kötü yaptı. Ben daha zeki olduğum için falan değil daha verimli çalıştığım için. İkinci diyeceğim şey de, belki bilmeden konuşmam ağır olabilir ama sıkıntıların arkasına sığınmak bana biraz bahane gibi geliyor. Orada da çok zor zamanlar geçireceğin herkes tarafından ortak söylenen bir şey. O yüzden bunları aşmaya çalış derim. Bence gerçekten disiplinli ve verimli çalışırsan, sevdiğin bölümde okursan ve zorlukların altında en az ezilecek şekilde bir psikolojiye sahip olursan her şey mümkün

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Pzt Ara 14, 2020 1:38 am

Hocam babamı hastaneye kaldırmıştık çok uzun süre yoğun bakımda kaldı ne olacağı da meçhuldü doktora ne olacak dediğimizde cevap vermeyişi bile hala daha geceleri aklıma gelir

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt Ara 14, 2020 1:55 am

karbonaterol yazdı: Pzt Ara 14, 2020 1:38 am Hocam babamı hastaneye kaldırmıştık çok uzun süre yoğun bakımda kaldı ne olacağı da meçhuldü doktora ne olacak dediğimizde cevap vermeyişi bile hala daha geceleri aklıma gelir
Geçmiş olsun. Dediğim gibi benim için burdan konuşmak kolay ama zorluklarla mücadele edebilenlerimiz başarılı oluyor. Ne olursa olsun pes etmemek gerek. Belki bazı insanların hayatı ilham verebilir bu konuda mesela Marie curie, max born

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Pzt Ara 14, 2020 2:01 am

Aynen hocam dediginiz gibi güçlü durmak gerek her zaman cevap için teşekkürler

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Çrş Ara 23, 2020 5:34 pm

karbonaterol yazdı: Pzr Ara 13, 2020 10:40 pm Merhaba arkaşlar şartlı kabul başvuruları yapma evresinde olan biriyim ancak içimi yiyip bitiren bir sıkıntı var almanyada ya başarısız olup dönersem... Ben kendimi size şöyle özetleyeyim en kötü gunde dahi okul dışında 3 saat çalışabilen biriyim yks sırasında gunde 8 9 saatleri görebiliyordum ancak bazı yaşadığım ailevi, psikolojik sıkıntılardan dolayı yksden istediğim sonucu ne yazık ki alamadım (hedefim 40k altıydı) hatta çok daha kötü bir sonuç aldim ne yazik ki bunun üzerine kendimin mezuna kalacak gücü olmadığımı önceden kendime tanımlamam tuzu biberi oldu. bunun üzerine zaten son birkac yıldır her ne kadar sürekli dil eğitimi almasam da düşündüğüm almanya üzerine yoğunlaştık neyse kendi eğitim kapasitemi size anlatmaya çalıştım konudan sapmayayım sizce yil boyunca benim gibi gunde ortalama 4 saat ders çalışabilen (bakin tüm sene için diyorum 1 ay çalışıp 1 ay çalışmamak degil) almanyada başarabilir mi? Dipnot: forumda ne yazik ki bilgisi olmayan arkadaşlara çok sert ithamlı cümleler kuruluyor rica ediyorum cahilsem de böyle bilgilendirecekseniz bilgilendirmeyin iyi akşamlar...
bence bu durum hangi bölümü okuyacağına da çok bağlı. çalışkan birine benziyorsun, bence almanya diye çok gözünde büyütmemen lazım, kimler kimler yapıyor

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Çrş Ara 23, 2020 5:35 pm

karbonaterol yazdı: Pzr Ara 13, 2020 10:40 pm Merhaba arkaşlar şartlı kabul başvuruları yapma evresinde olan biriyim ancak içimi yiyip bitiren bir sıkıntı var almanyada ya başarısız olup dönersem... Ben kendimi size şöyle özetleyeyim en kötü gunde dahi okul dışında 3 saat çalışabilen biriyim yks sırasında gunde 8 9 saatleri görebiliyordum ancak bazı yaşadığım ailevi, psikolojik sıkıntılardan dolayı yksden istediğim sonucu ne yazık ki alamadım (hedefim 40k altıydı) hatta çok daha kötü bir sonuç aldim ne yazik ki bunun üzerine kendimin mezuna kalacak gücü olmadığımı önceden kendime tanımlamam tuzu biberi oldu. bunun üzerine zaten son birkac yıldır her ne kadar sürekli dil eğitimi almasam da düşündüğüm almanya üzerine yoğunlaştık neyse kendi eğitim kapasitemi size anlatmaya çalıştım konudan sapmayayım sizce yil boyunca benim gibi gunde ortalama 4 saat ders çalışabilen (bakin tüm sene için diyorum 1 ay çalışıp 1 ay çalışmamak degil) almanyada başarabilir mi? Dipnot: forumda ne yazik ki bilgisi olmayan arkadaşlara çok sert ithamlı cümleler kuruluyor rica ediyorum cahilsem de böyle bilgilendirecekseniz bilgilendirmeyin iyi akşamlar...
almanyada başarısız olup dönenlerin çoğu bölümün zorluğundan değil de yeni bir ortama, ülkeye alışamama yüzünden dönüyor diye düşünüyorum. ya da almancaları bölümü okumaya yetmeyebiliyor

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Ara 23, 2020 9:36 pm

spookykiwi74 yazdı: Çrş Ara 23, 2020 5:35 pm almanyada başarısız olup dönenlerin çoğu bölümün zorluğundan değil de yeni bir ortama, ülkeye alışamama yüzünden dönüyor diye düşünüyorum. ya da almancaları bölümü okumaya yetmeyebiliyor
benim de birkaç giden tanıdık aynısını söylüyor her ne kadar yksden pek birşey yapamamış olsam da onlar da beni az çok tanır. Dersleri sen halledersin de yalnızlık ve kültür şoku çok yıpratıyor diyorlar bunun dışında benim endişem şurada oldu anne tarafından "Alamancı" beni yılda bir kere kurbanda gören akraba gelmiş kendi kızının başarısızlığından ötürü kendisine alman üniversitelerini sadece üstün kişiler bitiriyor diye inandırmış beni de vazgeçirmeye çalışıyor pek inanmadım ama insanoğlu işte bir endişeleniyorsun sonuçta harcanacak paralar piyangodan çıkmadı babamın anamın alın teri var neyse sağolun hocam