Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Tamamlamak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kapt

Lisans Tamamlamak

Mesaj gönderen kapt » Cum Ara 11, 2020 3:37 pm

Türkiye de Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Önlisans) bölümünden mezun oldum. Almanyada lisans tamamlamak istiyorum fakat danışmanlık şirketleri okuduğum bölümün almanyada karşılığı olmadığını bu yüzden gidemeyeceğimi söyledi. Bölüm biraz yeni ve kapsamlı olduğu için orada tam ismini bulamadılar sanırım bu yüzden böyle dediler anlamadım. Bilgisi olan var mı? Bende tam karşılığını bulamadım bölümün.

sametbasli

Re: Lisans Tamamlamak

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Ara 11, 2020 4:52 pm

kapt yazdı: Cum Ara 11, 2020 3:37 pm Türkiye de Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Önlisans) bölümünden mezun oldum. Almanyada lisans tamamlamak istiyorum fakat danışmanlık şirketleri okuduğum bölümün almanyada karşılığı olmadığını bu yüzden gidemeyeceğimi söyledi. Bölüm biraz yeni ve kapsamlı olduğu için orada tam ismini bulamadılar sanırım bu yüzden böyle dediler anlamadım. Bilgisi olan var mı? Bende tam karşılığını bulamadım bölümün.
Umudunu kırmış gibi olmayayım ama sağlık bölümleri ile almanyada lisans tamamlamak zor en azından ben öyle biliyorum,alternatif olarak türkiyede lisansa tamamlayıp yüksek lisansı almanyada yapabilirsin.

kapt

Mesaj gönderen kapt » Cum Ara 11, 2020 5:08 pm

sametbasli yazdı: Cum Ara 11, 2020 4:52 pm Umudunu kırmış gibi olmayayım ama sağlık bölümleri ile almanyada lisans tamamlamak zor en azından ben öyle biliyorum,alternatif olarak türkiyede lisansa tamamlayıp yüksek lisansı almanyada yapabilirsin.
Peki buradan lise diplomamla (hiç üniversite okumamış gibi) nc istemeyen bölümlere başvurabilir miyim?
Birde sağlıkta neden lisans tamamlamak zor bilgilendirirsen sevinirim

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Ara 12, 2020 12:55 am

kapt yazdı: Cum Ara 11, 2020 5:08 pm Peki buradan lise diplomamla (hiç üniversite okumamış gibi) nc istemeyen bölümlere başvurabilir miyim?
Birde sağlıkta neden lisans tamamlamak zor bilgilendirirsen sevinirim
Yaş kac ve ne zaman mezun oldun?

kapt

Mesaj gönderen kapt » Cmt Ara 12, 2020 2:12 pm

sametbasli yazdı: Cmt Ara 12, 2020 12:55 am Yaş kac ve ne zaman mezun oldun?
21 üniversiteden bu sene mezun oldum.