Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Endüstri Mühendisliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alperenmertau

Endüstri Mühendisliği

Mesaj gönderen alperenmertau » Prş Ağu 27, 2020 2:58 pm

Merhaba arkadaşlar,
ben Türk Alman Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümünü kazandım ve ardın Almancayı Almanya'da öğrenip TestDaF belgesini aldım ve bu sene endüstri mühendisliği bölümüne başlıycam. Sorularım Almanya'da endüstri mühendisliği okuyan yada bilgi sahibi olan kişilere:
1) Ödev, sunum, sınav sistemi nasıl işliyor?
2) Nasıl bir ders çalışma sistemi önerirsiniz?
3) Tabiki üniversiteden üniversiteye değişiyordu fakat genel olarak zorluk derecesini nasıl görüyorsunuz?
4) Ve genel olarak tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Montesqui

Re: Endüstri Mühendisliği

Mesaj gönderen Montesqui » Prş Ağu 27, 2020 6:52 pm

Hocam branch var mı yoksa direkt endustri muhendisligi mi? Birde almanyada hangi seviyede dil öğrenmeye başladınız?

alperenmertau

Mesaj gönderen alperenmertau » Prş Ağu 27, 2020 7:02 pm

Almanya'da A2 seviyesinden başladım B2 kurunu tamamlayıp TestDaFa hazırlandım. Uzmanlık alanımı Makine yada Elektronik olarak seçicem.

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Cum Ağu 28, 2020 11:29 am

alperenmertau yazdı: Prş Ağu 27, 2020 7:02 pm Almanya'da A2 seviyesinden başladım B2 kurunu tamamlayıp TestDaFa hazırlandım. Uzmanlık alanımı Makine yada Elektronik olarak seçicem.

Süreç ne kadar sürdü hocam. Çok zorlandınız mı acaba?

alperenmertau

Mesaj gönderen alperenmertau » Cum Ağu 28, 2020 1:07 pm

Yaklaşık 1 yıl sürdü. Çok zorlanmadım ama hemen hemen bütün kaynakları çözmüştüm sınava girmeden önce.

elasticsocks

Mesaj gönderen elasticsocks » Pzr Ara 06, 2020 3:01 am

alperenmertau yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:07 pm Yaklaşık 1 yıl sürdü. Çok zorlanmadım ama hemen hemen bütün kaynakları çözmüştüm sınava girmeden önce.
Hocam başlığı açalı çok olmuş ama görmeniz umuduyla yazıyorum, siz şartlı kabul alarak mı gitmiştiniz Almanyaya? Eğer öyleyse hangi üniversiteden almıştınız kabulu? Aydınlatırsanız çok makbule geçer.

alperenmertau

Mesaj gönderen alperenmertau » Çrş Ara 09, 2020 8:09 pm

elasticsocks yazdı: Pzr Ara 06, 2020 3:01 am Hocam başlığı açalı çok olmuş ama görmeniz umuduyla yazıyorum, siz şartlı kabul alarak mı gitmiştiniz Almanyaya? Eğer öyleyse hangi üniversiteden almıştınız kabulu? Aydınlatırsanız çok makbule geçer.
Evet Bochum Üniversitesinden şartlı kabul alarak gelmiştim. Spesifik sorunuz varsa direkt onlara cevap vereyim.

elasticsocks

Mesaj gönderen elasticsocks » Cum Oca 01, 2021 8:13 pm

alperenmertau yazdı: Çrş Ara 09, 2020 8:09 pm Evet Bochum Üniversitesinden şartlı kabul alarak gelmiştim. Spesifik sorunuz varsa direkt onlara cevap vereyim.
Teşekkürler hocam. Sorum şu ki şartlı kabulu aldıktan sonra eğer 1 yıl içerisinde B2 sınavını veremezsek Türkiye'de kayıtlı olduğumuz üniye geri dönebiliyor muyuz? Yoksa tamamen buradaki üniversite de yanıyor mu?