Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Halle uni mi Kiel uni mi başvurayım ? Kararsızım bilgisi olan var mı ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ege123

Halle uni mi Kiel uni mi başvurayım ? Kararsızım bilgisi olan var mı ?

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Ara 09, 2020 3:33 pm

Merhaba. Ya halle yada Kiel uniye başvuracağım. Açıkçası iki yere de nötrüm bilgisi olanların yardım etmesini diliyorum. Sadece almanca kursu için gideceğim yani 6 ay için. Halle doğu almanya'da olduğu için biraz tedirginim. Kiel ise almanya'nın en kuzeyinde çok uzak gibi geliyor. Stuttgart'ta tanıdıklarım vs var onları baz alırsak iki yerde oraya uzak.
Oralarda okuyan veya tanıdığı olan var mı ?
Şartlı kabulle gelebilirsem çalışma izni konusunda hangi yer daha avantajlı bilen var mı ?

catay1

Re: Halle uni mi Kiel uni mi başvurayım ? Kararsızım bilgisi olan var mı ?

Mesaj gönderen catay1 » Çrş Ara 09, 2020 4:56 pm

ege123 yazdı: Çrş Ara 09, 2020 3:33 pm Merhaba. Ya halle yada Kiel uniye başvuracağım. Açıkçası iki yere de nötrüm bilgisi olanların yardım etmesini diliyorum. Sadece almanca kursu için gideceğim yani 6 ay için. Halle doğu almanya'da olduğu için biraz tedirginim. Kiel ise almanya'nın en kuzeyinde çok uzak gibi geliyor. Stuttgart'ta tanıdıklarım vs var onları baz alırsak iki yerde oraya uzak.
Oralarda okuyan veya tanıdığı olan var mı ?
Şartlı kabulle gelebilirsem çalışma izni konusunda hangi yer daha avantajlı bilen var mı ?
merhaba yardımcı olamadığım ve bilgisizliğimden ötürü beni mazur görün doğu almanya ya karşı neden tedirginsiniz bilmediğim için soruyorum bende araştırıyorum da ne gibi eksileri var acaba ?

ege123

Re: Halle uni mi Kiel uni mi başvurayım ? Kararsızım bilgisi olan var mı ?

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Ara 09, 2020 5:03 pm

catay1 yazdı: Çrş Ara 09, 2020 4:56 pm merhaba yardımcı olamadığım ve bilgisizliğimden ötürü beni mazur görün doğu almanya ya karşı neden tedirginsiniz bilmediğim için soruyorum bende araştırıyorum da ne gibi eksileri var acaba ?
Çok fazla yabancı olmadığı için sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Batıya göre dışa biraz kapalı bir toplum. Ama emin değilim sadece varsayım. Bilen arkadaşlardan duymak lazım.