Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize ve Eksik Evrak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umudxx

Vize ve Eksik Evrak

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Ara 06, 2020 1:08 pm

Merhaba arkadaşlar 03.12.2020 tarihinde vize başvurumu yaptım. Ancak 1 tane eksik evrak olduğunu fark ettim, daha Ankara konsolosluktan mail gelmedi eksik evrağımın olduğuna dair fakat şu an ben fark ettim. Acaba eksik evrak çok problem olur mu? yani Konsolosluk benden bir kaç gün sonra mail olarak talep edebilir mi?

umudxx

Re: Vize ve Eksik Evrak

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Ara 06, 2020 5:57 pm

fikri olan yok mu ?

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Pzt Ara 07, 2020 5:37 pm

Bu soru icin net cevap vermek zor.Ben de vize basvurumu 1 ekimde yaptim hala bekliyorum.Basvurumda gerekli kabul belgesini vermistim daha sonrasinda net kayit olduguma dair belge maille istendi 3 gun sonra.Su anda konsolosluklar ve yabanci daireler kisitli sayida basvuru aldiklari icin islem sureleri bi hayli uzuyor.Zaten gerekli oldugunda seninle iletisime gecerler. :)

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Ara 07, 2020 6:01 pm

cyclops1 yazdı: Pzt Ara 07, 2020 5:37 pm Bu soru icin net cevap vermek zor.Ben de vize basvurumu 1 ekimde yaptim hala bekliyorum.Basvurumda gerekli kabul belgesini vermistim daha sonrasinda net kayit olduguma dair belge maille istendi 3 gun sonra.Su anda konsolosluklar ve yabanci daireler kisitli sayida basvuru aldiklari icin islem sureleri bi hayli uzuyor.Zaten gerekli oldugunda seninle iletisime gecerler. :)
Teşekkürler. Koca forum da o kadar kisi bakmış sadece sen bir fikir söyledin.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Ara 07, 2020 7:38 pm

cyclops1 yazdı: Pzt Ara 07, 2020 5:37 pm Bu soru icin net cevap vermek zor.Ben de vize basvurumu 1 ekimde yaptim hala bekliyorum.Basvurumda gerekli kabul belgesini vermistim daha sonrasinda net kayit olduguma dair belge maille istendi 3 gun sonra.Su anda konsolosluklar ve yabanci daireler kisitli sayida basvuru aldiklari icin islem sureleri bi hayli uzuyor.Zaten gerekli oldugunda seninle iletisime gecerler. :)
Kabul belgesi dediğiniz şartlı kabulmü ? böyle birşey olması mümkün değil çünkü şartlı kabulde özellikle belirtiyor ; posta ile gönderemiyoruz mail ile gönderdiğimiz kabul belgesini konsolosluğa sunabilirsiniz diye ?

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Sal Ara 08, 2020 6:33 pm

Yok sartli kabul degil normal kabul belgesi.Telc c1 Hochschule belgem de mevcuttu elimde.Yani okulun aradigi sartlarin hepsi saglaniyordu ancak kesin kayit yapip ogrenci olduguma dair belge istendi.

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Sal Ara 08, 2020 6:35 pm

Studienbescheinigung yani :)