Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ptt kargo 15 gün oldu hala teslim edilmedi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Heyt

Ptt kargo 15 gün oldu hala teslim edilmedi

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 11:13 am

26 kasımdan beri almanya'da alıp verme merkezinde alındı olarak gözüküyor. Receive item at office of exchange (Inb)
Ptt müşteri hizmetlerini aradım, almanyada olduğu için oradan sorgulama yapın bizden çıktı bir şey yapanayız diyor.

Ne yapmalıyım ? Uni assiste deadlinedan 5 6 hafta önce gitmesi gerekiyor. Bu hafta gitmesi gerekiyor.

Computer_Berkay

Re: Ptt kargo 15 gün oldu hala teslim edilmedi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 02, 2020 11:37 am

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:13 am 26 kasımdan beri almanya'da alıp verme merkezinde alındı olarak gözüküyor. Receive item at office of exchange (Inb)
Ptt müşteri hizmetlerini aradım, almanyada olduğu için oradan sorgulama yapın bizden çıktı bir şey yapanayız diyor.

Ne yapmalıyım ? Uni assiste deadlinedan 5 6 hafta önce gitmesi gerekiyor. Bu hafta gitmesi gerekiyor.
Turpex degilse daha da surebilir insallah kisa surede cozulur su an nerde gozukuyor adres olarak?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 11:51 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:37 am Turpex degilse daha da surebilir insallah kisa surede cozulur su an nerde gozukuyor adres olarak?
Almanya'da alıp verme merkezinde yazıyor. 10-15 günde gider dedi görevli. İnternette de öyle yazıyor.

type

Mesaj gönderen type » Çrş Ara 02, 2020 11:52 am

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:13 am 26 kasımdan beri almanya'da alıp verme merkezinde alındı olarak gözüküyor. Receive item at office of exchange (Inb)

Ben bir iki ay önce ptt ile belgelerimi göndermek istediğimde oradaki çalışan turpexte de normal postada da coronadan dolayı sorunların olduğunu ve bazı kargoların kaybolduğunu geri geldiğini falan söylemişti. Eğer çok önemliyse başka bi firmayla göndermemi tavsiye etmişti. Peşini bırakma bence. Eğer turpexle gönderdiysen kargonu dhlye veriyolar diye biliyorum. Dhlyi arayıp sorabilirsin.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 11:55 am

type yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:52 am Ben bir iki ay önce ptt ile belgelerimi göndermek istediğimde oradaki çalışan turpexte de normal postada da coronadan dolayı sorunların olduğunu ve bazı kargoların kaybolduğunu geri geldiğini falan söylemişti. Eğer çok önemliyse başka bi firmayla göndermemi tavsiye etmişti. Peşini bırakma bence. Eğer turpexle gönderdiysen kargonu dhlye veriyolar diye biliyorum. Dhlyi arayıp sorabilirsin.
Turpexle göndermedim. Ne yapabilirim ki ? Almanyada kime soracağım postayı ? İptal etsem geri getirirler mi dosyaları ? Başka hızlı bir kargoya veririm belki.

type

Mesaj gönderen type » Çrş Ara 02, 2020 12:04 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:55 am Turpexle göndermedim. Ne yapabilirim ki ? Almanyada kime soracağım postayı ? İptal etsem geri getirirler mi dosyaları ? Başka hızlı bir kargoya veririm belki.
İptal ettirirsen sürecin içinden çıkamazsın bence önemi iyice azalır belki bir aya getirirler bilemezsin. Başka bilgiler almaya çalış. Mesela almanyada hangi posta firmasına vermişler onu öğrenmeye çalış. O firmadan direkt öğrenebilirsin belki. Çok da evham yapma zamanında da götürebilirler hatta belki daha erken de götürebilirler şansa bağlı biraz.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 02, 2020 12:06 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:51 am Almanya'da alıp verme merkezinde yazıyor. 10-15 günde gider dedi görevli. İnternette de öyle yazıyor.
Konum olarak yaziyor mu ptt kargo takipte sadece Almanya mi yaziyor yoksa Berlin vs falan yaziyor mu ve islem ne diyor?

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 12:14 pm

type yazdı: Çrş Ara 02, 2020 12:04 pm İptal ettirirsen sürecin içinden çıkamazsın bence önemi iyice azalır belki bir aya getirirler bilemezsin. Başka bilgiler almaya çalış. Mesela almanyada hangi posta firmasına vermişler onu öğrenmeye çalış. O firmadan direkt öğrenebilirsin belki. Çok da evham yapma zamanında da götürebilirler hatta belki daha erken de götürebilirler şansa bağlı biraz.
Yok iptal ettirip ikinci kopyalarım var elimde onları göndereyim diyorum. Dosyalar boşa gitmesin hiç değilse iadesi olsun. İade mümkün mü ?
Uni assistin saçma sapan 5 6 hafta kuralı olmasa bir problem yok zaten ama maalesef bu hafta veya en geç haftaya gitmezse boşa gidecek.
Kime sorabilirim orada diye sordum net bir şey söylemedi gümrüğe sorun falan mı ne dedi.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 12:15 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 02, 2020 12:06 pm Konum olarak yaziyor mu ptt kargo takipte sadece Almanya mi yaziyor yoksa Berlin vs falan yaziyor mu ve islem ne diyor?
Sadece almanya
Receive item at office of exchange (Inb).
Bu kadar.

type

Mesaj gönderen type » Çrş Ara 02, 2020 12:22 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 12:14 pm Yok iptal ettirip ikinci kopyalarım var elimde onları göndereyim diyorum. Dosyalar boşa gitmesin hiç değilse iadesi olsun. İade mümkün mü ?
Uni assistin saçma sapan 5 6 hafta kuralı olmasa bir problem yok zaten ama maalesef bu hafta veya en geç haftaya gitmezse boşa gidecek.
Kime sorabilirim orada diye sordum net bir şey söylemedi gümrüğe sorun falan mı ne dedi.
Kargoyu iadeli verdiysen olur herhalde tam bi bilgim yok arayıp bi pttye sorabilirsin. Ama ben ups ile vermiştim iki güne okula vermişlerdi. Tabi fiyatı da ona göre tuzlu ama bu konularda işi garantiye almaktan yanayım ben. Tercih senin istersen bekleyebilirsin istersen de yeni bi kargo verebilirisin.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 02, 2020 12:31 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 12:15 pm Sadece almanya
Receive item at office of exchange (Inb).
Bu kadar.
Beklemekten baska care yok bugun de bekleyin olmasa kopya varsa onlari dhl veya turpexle gonderin derim garanti acisindan.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Çrş Ara 02, 2020 1:05 pm

Özel kargolardan en uygunu mngydi ben kullanmıştım haziran ayında ve 3-4 gün içinde gitmişti düşünürseniz

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 1:14 pm

yagmurozdemir yazdı: Çrş Ara 02, 2020 1:05 pm Özel kargolardan en uygunu mngydi ben kullanmıştım haziran ayında ve 3-4 gün içinde gitmişti düşünürseniz
Ne kadar ödemiştiniz ?

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Çrş Ara 02, 2020 2:02 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 1:14 pm Ne kadar ödemiştiniz ?
243 tl vermiştim. Dhl sürat vs 300 tl üstü fiyat vermişti. Tabi turpex 3’te biri kadar neredeyse ama ptt dışında bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 2:23 pm

yagmurozdemir yazdı: Çrş Ara 02, 2020 2:02 pm 243 tl vermiştim. Dhl sürat vs 300 tl üstü fiyat vermişti. Tabi turpex 3’te biri kadar neredeyse ama ptt dışında bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.
Mngyi aradım dediğiniz gibi 4-5 günde gider dedi ama gümrükte bekletebilirler dedi. E benim pttde sanırım gümrükte bekliyor. Bu durumda neyle gönderirsem göndereyim bekleyecek sanırım.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 2:28 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 02, 2020 11:37 am Turpex degilse daha da surebilir insallah kisa surede cozulur su an nerde gozukuyor adres olarak?
Hocam benim dosyam sanırım gümrükte bekliyor. Mngyi aradım o da bana gümrükte ne kadar beklenir bilmem dedi. Yani başka firma da göndersem bekleyecek gibi görünüyor.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 02, 2020 2:31 pm

Simdi ben ptt turpex ile gonderdim 3 gunde gitti araya pazar girmesine ragmen sanirim turpex Almanya ya gittikten sonra dhl ye veriyor kargoyu o yuzden ama ptt ile gonderdiginiz icin o konuda tecrübem yok yanlis bilgi vermektense sizin icin sadece umarim tez zamanda yetisir dileklerimi iletmem :)

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 2:35 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 02, 2020 2:31 pm Simdi ben ptt turpex ile gonderdim 3 gunde gitti araya pazar girmesine ragmen sanirim turpex Almanya ya gittikten sonra dhl ye veriyor kargoyu o yuzden ama ptt ile gonderdiginiz icin o konuda tecrübem yok yanlis bilgi vermektense sizin icin sadece umarim tez zamanda yetisir dileklerimi iletmem :)
Şimdi dhli aradim bizimki beklemez gümrükte dedi. Ptt bekler dedi. Sen dhl ile mi gönderdin ? Hafta sonu gider mi acaba cuma versem ?

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 02, 2020 3:05 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 02, 2020 12:06 pm Konum olarak yaziyor mu ptt kargo takipte sadece Almanya mi yaziyor yoksa Berlin vs falan yaziyor mu ve islem ne diyor?
Bu arada şartlı kabul vize konusunda bir değişiklik var mı bildiğiniz ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 02, 2020 3:09 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 02, 2020 2:35 pm Şimdi dhli aradim bizimki beklemez gümrükte dedi. Ptt bekler dedi. Sen dhl ile mi gönderdin ? Hafta sonu gider mi acaba cuma versem ?
Cevabimda ptt turpex ile gonderdigimi acikca yazmistim.