Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÜNİVERSİTE DEĞİŞTİRME

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
İbrahimCengo

ÜNİVERSİTE DEĞİŞTİRME

Mesaj gönderen İbrahimCengo » Pzr Kas 29, 2020 11:51 am

Arkadaşlar merhaba, ben zamanında Türkiye'de ziraat mühendisliği kazanmıştım. Ama Clausthal'den Bilgisayar mühendisliği bölümüne şartlı kabul aldım. Sonra gittim Dsh 3 belgem felan var. Clausthal'de 2 yil okudum. Şimdi Üniversite değiştirmek istiyorum. TUM VEYA LEİBNİZ(hannover) geçmek istiyorum. Nasıl yapabilirim. Mümkün müdür?

catay1

Re: ÜNİVERSİTE DEĞİŞTİRME

Mesaj gönderen catay1 » Pzt Kas 30, 2020 5:18 am

İbrahimCengo yazdı: Pzr Kas 29, 2020 11:51 am Arkadaşlar merhaba, ben zamanında Türkiye'de ziraat mühendisliği kazanmıştım. Ama Clausthal'den Bilgisayar mühendisliği bölümüne şartlı kabul aldım. Sonra gittim Dsh 3 belgem felan var. Clausthal'de 2 yil okudum. Şimdi Üniversite değiştirmek istiyorum. TUM VEYA LEİBNİZ(hannover) geçmek istiyorum. Nasıl yapabilirim. Mümkün müdür?
merhaba yardımcı olmayı çok isterdim fakat bende deneyimsizim ve sizden bilgi almam gerekiyor bende clausthal üniversitesini düşünüyorum ve sizin 2 yıl okuyup bırakmak istemeniz biraz gözümü korkuttu bırakmak istemenizin sebebi nedir birde üniversite ve şehir hakkında bilgi verebilir misiniz kötü yanlarını vs bir de almanya da clausthal mezunlarına nasıl bakılıyor iş imkanlarında üniversite türkiyede ki gibi önemli mi çok yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Sal Ara 01, 2020 3:43 pm

İbrahimCengo yazdı: Pzr Kas 29, 2020 11:51 am Arkadaşlar merhaba, ben zamanında Türkiye'de ziraat mühendisliği kazanmıştım. Ama Clausthal'den Bilgisayar mühendisliği bölümüne şartlı kabul aldım. Sonra gittim Dsh 3 belgem felan var. Clausthal'de 2 yil okudum. Şimdi Üniversite değiştirmek istiyorum. TUM VEYA LEİBNİZ(hannover) geçmek istiyorum. Nasıl yapabilirim. Mümkün müdür?
yardımcı olabilir misiniz gerçekten deneyimleriniz benim için çok önemli

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Ara 01, 2020 5:52 pm

catay1 yazdı: Sal Ara 01, 2020 3:43 pm yardımcı olabilir misiniz gerçekten deneyimleriniz benim için çok önemli
Başka bir başlık açmanız ve sormanız daha uygun olur. Lütfen şu başlığı okuyun. Arkadaşın sorusundan bambaşka bir soru sormuşsunuz.
viewtopic.php?f=3&t=15303

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Sal Ara 08, 2020 3:01 pm

ÖSYM'de Ziraat Mühendisligi kazandiysaniz baska bir yerde okumaniz zor. TU Clausthal'da sorumlu arkadas zamaninda Türkiye'de teknik bölümü kazanan kisilere burada herhangi teknik bir bölüm okumasina izin vermis. Ama gördügümüz üzere bu calisandan calisana degisiyor. Eger isterseniz benim büronun cami önüne gelirseniz görüsebiliriz.

Almanya'da genellikle bitirdiginiz üniversitenin ismine hatta notunuza bile bakmazlar. Vasfiniza bakarlar. Gectigimiz yillarda yanimda calisan bir cok ögrenci mezuniyet sonrasi is bulup is hayattlarina baslasilar.

Saygilarla
Ugur