Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio Monese ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Expatrio Monese ?

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Kas 26, 2020 11:16 pm

Bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim :)
1) Monese nedir ne gibi yararı var ,Türkiyedeyken hesabı açıp almanyaya gittiğimizde vize belgesiyle açıp otomotikmen aktarılacağı söylüyor ? Ama nasıl yapılcak anlatmıyor
2),Monesede oluşan İbanı mı girmemiz gerek siteye ve Almanyaya geldiğimizde moneseden parayı nasıl çekeceğiz ? Kart yok birşey yok .OLduki oteldeyiz kart verseler bile ev bulmadan nasıl alacağız
Öğrenemedim bir türlü kusura bakmayın

Bremer

Re: Expatrio Monese ?

Mesaj gönderen Bremer » Cum Kas 27, 2020 1:53 am

1) Expatrio+ Monese olarak açarsan hesabını, monese kartın standart değil klasik üyelik olarak geliyor 900€ ya kadar istediğin atm'den para çekimi yapabiliyorsun. Açılış işlemleri 2 hafta kadar sürer yanında biraz parayla almanyaya gitmeni tavsiye derim. Monese hesabını açmak için talimatlar yine expatrio üzerinden oluyor. Almanyaya girş damgası ev adresi belgesi gibi belgeleri istiyorlar.
2) Bloke hesap aktivasyon durumu şu sırayla oluyor. Önce bir almanyada geçerli bir hesap açman ve Iban alman lazım daha sonra bu ıbanı expatrioya girip diğer gerekli belgeleride hallettiğin zaman bloke aktif oluyor. Moneseyle devam edersen işlem expatrio uzerınden yurudugu ıcın hesap acılınca expatrio otomatık alıyor ıbanı vs. Moneseden kartının gelmesi için zaten önce bir adresinin yani kaldıgın yerın olması lazım oradan belge olmadan monese hesabını aktif edemezsin. Yani gelir gelmez hesbın aktif olmaz hatta 2 hafta kadar sürebilir. Monese yerine daha hızlı acılıs yapan n26 düşünebilirsin

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Kas 27, 2020 10:30 am

Bremer yazdı: Cum Kas 27, 2020 1:53 am 1) Expatrio+ Monese olarak açarsan hesabını, monese kartın standart değil klasik üyelik olarak geliyor 900€ ya kadar istediğin atm'den para çekimi yapabiliyorsun. Açılış işlemleri 2 hafta kadar sürer yanında biraz parayla almanyaya gitmeni tavsiye derim. Monese hesabını açmak için talimatlar yine expatrio üzerinden oluyor. Almanyaya girş damgası ev adresi belgesi gibi belgeleri istiyorlar.
2) Bloke hesap aktivasyon durumu şu sırayla oluyor. Önce bir almanyada geçerli bir hesap açman ve Iban alman lazım daha sonra bu ıbanı expatrioya girip diğer gerekli belgeleride hallettiğin zaman bloke aktif oluyor. Moneseyle devam edersen işlem expatrio uzerınden yurudugu ıcın hesap acılınca expatrio otomatık alıyor ıbanı vs. Moneseden kartının gelmesi için zaten önce bir adresinin yani kaldıgın yerın olması lazım oradan belge olmadan monese hesabını aktif edemezsin. Yani gelir gelmez hesbın aktif olmaz hatta 2 hafta kadar sürebilir. Monese yerine daha hızlı acılıs yapan n26 düşünebilirsin
N26 yi turkiyedeyken acıp ve aktif edebiliyor muyuz ?

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Cum Kas 27, 2020 9:49 pm

Sanirsam oluyor. Grupta aratirsan n26 kullanan arkadaslarin entrylerinde kesin yapan birileri vardir yazmışlardir

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Kas 28, 2020 8:40 pm

Bremer yazdı: Cum Kas 27, 2020 1:53 am 1) Expatrio+ Monese olarak açarsan hesabını, monese kartın standart değil klasik üyelik olarak geliyor 900€ ya kadar istediğin atm'den para çekimi yapabiliyorsun. Açılış işlemleri 2 hafta kadar sürer yanında biraz parayla almanyaya gitmeni tavsiye derim. Monese hesabını açmak için talimatlar yine expatrio üzerinden oluyor. Almanyaya girş damgası ev adresi belgesi gibi belgeleri istiyorlar.
Birde acilis islemleri. 2 hafta demissiniz. Almanyaya vardigimizda 2 gün icinde hesabı acılcak deniliyor ? Yani ibani attigimiz gibi parayi aktariyorlar? Yoksa benmi yanlış biliyorum

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Pzr Kas 29, 2020 12:40 pm

Monese acilisi biraz uzun surebiliyor. Exp+monese olunca. Expatrio aktif olmak icin once monese bekleniyor monese aktif olduktan sonra bir kac gun icinde para hesaba geciyor orasi dogru. Eger almanyadan bi iban verirseniz dogrudur bir kac gun icinde expatrio aktif olur ve paranizi alirsiniz

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 29, 2020 1:31 pm

Bremer yazdı: Pzr Kas 29, 2020 12:40 pm Monese acilisi biraz uzun surebiliyor. Exp+monese olunca. Expatrio aktif olmak icin once monese bekleniyor monese aktif olduktan sonra bir kac gun icinde para hesaba geciyor orasi dogru. Eger almanyadan bi iban verirseniz dogrudur bir kac gun icinde expatrio aktif olur ve paranizi alirsiniz
Kusura bakmayın tam olarak anlamadım. Simdi ben türkiyedeyim expatrio da bloke hesap actım.monese acmayıp almanyaya varınca bir bankadan hesap cıkartıp ibani orayamı yollayayım ? Yoksa buradayken N26 hesabi açıp . Direk ibani verip. Daha Türkiyedeyken parayı hesabamızamî atalım? Sonrada Aktif olan isbankası yapi kredi gibi yurt disi hesabimiza parayimi aktaralim

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Pzr Kas 29, 2020 8:38 pm

N26 turkiyedeyken aciliyor mu bilmiyorum ama hizli bi sekilde acildigini biliyorum. Bununla ilgili bilgiyi forumda rahatca bulabilirsiniz. Expatrionun aktif olmasi icin almanyaya giris yapmaniz gerekiyor zaten. Giris damgasini yuklemenizi istiyorlar hesabi aktif etmek icin. Giris damgasi disinda bir iki belge daha istiyorlar ev, yurt yada anmeldung gibi bir adres kaniti ve iban numarasi. Bu iban numarasini monese acarak almak istiyorsaniz islemler yine expatrio uzerinden oluyor ve expatrio iban nosunu otomatik olarak aliyor ve bir kac gun icinde paraniz monese hesabina geciyor. Monese hesabinin acilmasi biraz uzun sürebilir cunku onlarda hesabi aktif etmek icin almanyada olmanizi isitiyorlar . Diyelimki monese acmadiniz ve n26 actiniz ve ibani expatrioya ilettikten sonra yine bir kac gun icinde ilk odemeniz hesabaniza gecer

Bremer

Mesaj gönderen Bremer » Pzr Kas 29, 2020 8:41 pm

Monese hesabinizi aktif ederseniz eger yine bir kac gun icinde hesap kartiniz verdiginiz adrese gelir

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Kas 30, 2020 4:53 pm

Bremer yazdı: Pzr Kas 29, 2020 8:38 pm N26 turkiyedeyken aciliyor mu bilmiyorum ama hizli bi sekilde acildigini biliyorum. Bununla ilgili bilgiyi forumda rahatca bulabilirsiniz. Expatrionun aktif olmasi icin almanyaya giris yapmaniz gerekiyor zaten. Giris damgasini yuklemenizi istiyorlar hesabi aktif etmek icin. Giris damgasi disinda bir iki belge daha istiyorlar ev, yurt yada anmeldung gibi bir adres kaniti ve iban numarasi. Bu iban numarasini monese acarak almak istiyorsaniz islemler yine expatrio uzerinden oluyor ve expatrio iban nosunu otomatik olarak aliyor ve bir kac gun icinde paraniz monese hesabina geciyor. Monese hesabinin acilmasi biraz uzun sürebilir cunku onlarda hesabi aktif etmek icin almanyada olmanizi isitiyorlar . Diyelimki monese acmadiniz ve n26 actiniz ve ibani expatrioya ilettikten sonra yine bir kac gun icinde ilk odemeniz hesabaniza gecer
Yalnız ben expatrio hesabimı daha türkiyedeyken aktif edeceğim. Vizem cikinca yani.oraya gelince sadece banka hesabi acip ibani atmak istiyorum. Ama almanyada uzunca ugrasmamak icin turkiyedeyken bir hesap acip ibani expatrio sitesine girmek istiyorum. Almanyaya varincada 2-3 gün icinde hemen cekmek istiyorum parayi. İste tek sorunum. Hesapi acip. Banka kartım olmadan o parayı nasıl cekecegim orada. Türkiye gibi Qr kodlu mobil şubeden parayı cekebilir miyiz acaba