Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Özel saglik sigortasinda vizede kullanmak icin kac aylik Yapmamiz gerek?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Özel saglik sigortasinda vizede kullanmak icin kac aylik Yapmamiz gerek?

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Kas 21, 2020 12:48 am

Merhaba,
Ilk ögrenci adayi vizezine basvururken yapilan ozel saglik sigortasini. Oturum almaya giderken tarihlerin cakismamasi icin 12 aylikmi 6 aylikmi yapmamiz gerekir ? Türkiyedeyken?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Özel saglik sigortasinda vizede kullanmak icin kac aylik Yapmamiz gerek?

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Kas 21, 2020 11:39 am

Neden ayda 200 verip aok yapmiyorsun? Pisman olursun. Özelden normale geçiş çok zor. Ve 40€ lik sigortadan aok kalitesinde birşey bekleme. Yok sigortadan muaf olmak istiyorsan türkiyeden sigortalayım diye belge al. Sigortadan muaf olmak için tonla yöntem var. Yada AOK yaoiyorsun AT-7 miydi unuttum 11 degil. Onu yapiyorsun 7-8 ay para ödemiyorsun ama sadece acile gidebiliyorsun. Biraz arastir. Ama Gesetzliche Versicherung hakkini riske sokma. Pisman olursun. Ögrenci olunca zaten 200 degil 90 ödeyeceksin belki buna sartli kabulde dahildir.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Kas 21, 2020 5:22 pm

dabadee yazdı: Cmt Kas 21, 2020 11:39 am Neden ayda 200 verip aok yapmiyorsun? Pisman olursun. Özelden normale geçiş çok zor. Ve 40€ lik sigortadan aok kalitesinde birşey bekleme. Yok sigortadan muaf olmak istiyorsan türkiyeden sigortalayım diye belge al. Sigortadan muaf olmak için tonla yöntem var. Yada AOK yaoiyorsun AT-7 miydi unuttum 11 degil. Onu yapiyorsun 7-8 ay para ödemiyorsun ama sadece acile gidebiliyorsun. Biraz arastir. Ama Gesetzliche Versicherung hakkini riske sokma. Pisman olursun. Ögrenci olunca zaten 200 degil 90 ödeyeceksin belki buna sartli kabulde dahildir.
Part time ise girdiginde özelden normale geçiş hakkın doguyor 450 euro üstü olduğu için.Yani at 11 le ugrasmak yerinr 30 euro vermem daha mantikli geliyor.merak ettigim tr deyken vizeye basvurunca en az kac aylik saglik sigortasi gerekli?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Kas 21, 2020 7:06 pm

sametbasli yazdı: Cmt Kas 21, 2020 5:22 pm Part time ise girdiginde özelden normale geçiş hakkın doguyor 450 euro üstü olduğu için.Yani at 11 le ugrasmak yerinr 30 euro vermem daha mantikli geliyor.merak ettigim tr deyken vizeye basvurunca en az kac aylik saglik sigortasi gerekli?
Ben 6 aylık Axa dan seyahat sigortası yaptırmıştım. 3 ayda yaptıran da gördüm.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Kas 21, 2020 9:49 pm

Rigwald yazdı: Cmt Kas 21, 2020 7:06 pm Ben 6 aylık Axa dan seyahat sigortası yaptırmıştım. 3 ayda yaptıran da gördüm.
Almanyada oturum alınırken bu süreye göre baz alınmıyor mu ? Yani normalde 1 yıl oturum vermesi gerekirken sigortan 3 aylık diye 3 ay verir diye biliyorum.

reall

Mesaj gönderen reall » Cmt Kas 21, 2020 10:21 pm

Yanlız oturum alınırken istenilen sigorta o değil diye biliyorum.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 22, 2020 10:49 am

reall yazdı: Cmt Kas 21, 2020 10:21 pm Yanlız oturum alınırken istenilen sigorta o değil diye biliyorum.
Özellikle bu sigortalardan istiyorlar zaten. At_11 de sorun cikiyormus

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzr Kas 22, 2020 11:39 am

sametbasli yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:49 am Özellikle bu sigortalardan istiyorlar zaten. At_11 de sorun cikiyormus
Benim tanıdığım herkes At-11 ile oturumu rahatça aldı.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Kas 22, 2020 12:19 pm

Sen bayağı karıştırmışsın mevzuyu... Oturum başka, vize başka. Vizede seyahat sigortası yeterli 6 aylık. Önce oraya gideceksin ki öyle sigortanı yapabilesin. Bunun içinde seyahat sigortası. Sonrasında, Almanya'ya geldiğinde de yasal sigorta yapacaksın okula kaydolurken, TK, AOK, DAK vs. Onunla da oturumunu sıkıntısız alabilirsin. Aylık ücreti 105 euro. Hiç bir işyerinde de sıkıntı yaşamadım ben şahsen (gerek mini, gerek teilzeit). TK'dan sigortalıyım. Teilzeit işe girdiğin zaman sigortanı işverenin ödüyor.

reall

Mesaj gönderen reall » Pzr Kas 22, 2020 2:51 pm

Rigwald yazdı: Pzr Kas 22, 2020 12:19 pm Sen bayağı karıştırmışsın mevzuyu... Oturum başka, vize başka. Vizede seyahat sigortası yeterli 6 aylık. Önce oraya gideceksin ki öyle sigortanı yapabilesin. Bunun içinde seyahat sigortası. Sonrasında, Almanya'ya geldiğinde de yasal sigorta yapacaksın okula kaydolurken, TK, AOK, DAK vs. Onunla da oturumunu sıkıntısız alabilirsin. Aylık ücreti 105 euro. Hiç bir işyerinde de sıkıntı yaşamadım ben şahsen (gerek mini, gerek teilzeit). TK'dan sigortalıyım. Teilzeit işe girdiğin zaman sigortanı işverenin ödüyor.
Tam olarak bunu diyordum.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 22, 2020 8:30 pm

Rigwald yazdı: Pzr Kas 22, 2020 12:19 pm Sen bayağı karıştırmışsın mevzuyu... Oturum başka, vize başka. Vizede seyahat sigortası yeterli 6 aylık. Önce oraya gideceksin ki öyle sigortanı yapabilesin. Bunun içinde seyahat sigortası. Sonrasında, Almanya'ya geldiğinde de yasal sigorta yapacaksın okula kaydolurken, TK, AOK, DAK vs. Onunla da oturumunu sıkıntısız alabilirsin. Aylık ücreti 105 euro. Hiç bir işyerinde de sıkıntı yaşamadım ben şahsen (gerek mini, gerek teilzeit). TK'dan sigortalıyım. Teilzeit işe girdiğin zaman sigortanı işverenin ödüyor.
Ben şartlı kabul aldım AT-11 .ilk basta dil kursuna gidecegim. Bunun icinde vizeye başvururken benden saglik sigortasi istedikleri için care concept den yapicam. Şimdi vizemi aldiktan sonra oturum almaya giderkende ayrı bir sigortamı yaptırmam lazim anlamadim.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Kas 22, 2020 8:58 pm

Care concept mevzusunu bilmiyorum ama özel sigortadan uzak dur, çünkü ilerde başına iş açabilir çalışacağın zaman. Ya AT-11 ini kullan, ya da yasal sigorta kullan. Vizeni almaya ise AXA, Allianz gibi firmalardan (tavsiyem AXA) seyahat sigortası yaptıracaksın 6 aylık, fiyatı 20-30 euro felan tek seferlik ödediğin bir şey. Daha sonra vizeni alıp Almanya'ya geldiğinde ise, eğer AT-11 varsa sıkıntı yok onunla gideceksin oturuma. Tek farkı oturumu 1 yıl 1 yıl değil de 6 ay 6 ay verirler at-11 in geçerli olduğu için. Bir problem yok burada.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 22, 2020 10:05 pm

Rigwald yazdı: Pzr Kas 22, 2020 8:58 pm Care concept mevzusunu bilmiyorum ama özel sigortadan uzak dur, çünkü ilerde başına iş açabilir çalışacağın zaman. Ya AT-11 ini kullan, ya da yasal sigorta kullan. Vizeni almaya ise AXA, Allianz gibi firmalardan (tavsiyem AXA) seyahat sigortası yaptıracaksın 6 aylık, fiyatı 20-30 euro felan tek seferlik ödediğin bir şey. Daha sonra vizeni alıp Almanya'ya geldiğinde ise, eğer AT-11 varsa sıkıntı yok onunla gideceksin oturuma. Tek farkı oturumu 1 yıl 1 yıl değil de 6 ay 6 ay verirler at-11 in geçerli olduğu için. Bir problem yok burada.
Dil kursuna gideceğim için AT-11 VERMİYORLAR.burada o yüzden mecburum burada özel sigorta yaptırmaya. Tabiki AT-11 olsa daha iyi ama. Ben açıkcası 6 ay 6 ay oturum ile uğraşmaktansa 30 euro verip 1 yıl kafam rahat olmak istiyorum.Ama söylediğin iyi oldu en azından vizeyi atlatana kadar seyehat sağlık sigortası yaptırayım sgk dan para ödemiyim ona. Almanyaya varıncada özel sigorta yaptırırım.

reall

Mesaj gönderen reall » Pzr Kas 22, 2020 10:06 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:05 pm Dil kursuna gideceğim için AT-11 VERMİYORLAR.burada o yüzden mecburum burada özel sigorta yaptırmaya. Tabiki AT-11 olsa daha iyi ama. Ben açıkcası 6 ay 6 ay oturum ile uğraşmaktansa 30 euro verip 1 yıl kafam rahat olmak istiyorum.Ama söylediğin iyi oldu en azından vizeyi atlatana kadar seyehat sağlık sigortası yaptırayım sgk dan para ödemiyim ona. Almanyaya varıncada özel sigorta yaptırırım.
Her ay 30 euro yanlız

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzr Kas 22, 2020 10:18 pm

Rigwald yazdı: Pzr Kas 22, 2020 8:58 pm Care concept mevzusunu bilmiyorum ama özel sigortadan uzak dur, çünkü ilerde başına iş açabilir çalışacağın zaman. Ya AT-11 ini kullan, ya da yasal sigorta kullan. Vizeni almaya ise AXA, Allianz gibi firmalardan (tavsiyem AXA) seyahat sigortası yaptıracaksın 6 aylık, fiyatı 20-30 euro felan tek seferlik ödediğin bir şey. Daha sonra vizeni alıp Almanya'ya geldiğinde ise, eğer AT-11 varsa sıkıntı yok onunla gideceksin oturuma. Tek farkı oturumu 1 yıl 1 yıl değil de 6 ay 6 ay verirler at-11 in geçerli olduğu için. Bir problem yok burada.
AT-11 ile oturum alan arkadaşlarım 1.5 senelik aldı.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 22, 2020 10:22 pm

hanzas yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:18 pm AT-11 ile oturum alan arkadaşlarım 1.5 senelik aldı.
Allah allah o zaman ben yanlış biliyorum. peki bir yöntemin varmı ne yapabilirim ? özele bulaşmamak için ? üniversite kabulümde var .. Fakat sgk ya gittim bana dil kursuna gidiceksin diye vermiyoruz dedi ?

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 22, 2020 10:23 pm

reall yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:06 pm Her ay 30 euro yanlız
Evet malesef ama başka çarem yok ? Varsa bir önerin uygulayayım.. Şartlı kabulümde var.ama dil kursuna gideceğim için sgk daki kadın vermiyoruz dedi ?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzr Kas 22, 2020 10:41 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:22 pm Allah allah o zaman ben yanlış biliyorum. peki bir yöntemin varmı ne yapabilirim ? özele bulaşmamak için ? üniversite kabulümde var .. Fakat sgk ya gittim bana dil kursuna gidiceksin diye vermiyoruz dedi ?
Başka SGK'ya gidebiliyor musun bilmiyorum ama ben şartlı kabul belgemle AT-11 aldım.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 22, 2020 10:45 pm

hanzas yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:41 pm Başka SGK'ya gidebiliyor musun bilmiyorum ama ben şartlı kabul belgemle AT-11 aldım.
Dil kursuna gideceğini söylemişmiydin ? Ve kaç ay vermişti.şartlı kabul belgende derslerin ve ne zaman başlayıp biteceği yazıyormuydu ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Kas 22, 2020 11:00 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 22, 2020 10:23 pm Evet malesef ama başka çarem yok ? Varsa bir önerin uygulayayım.. Şartlı kabulümde var.ama dil kursuna gideceğim için sgk daki kadın vermiyoruz dedi ?
Türkiye de yaptıracağın seyahat sigortası bir kerelik 30 Euro
..