Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

8 Kasım sonrası Almanya'ya Gitmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
holdenscofiedl

8 Kasım sonrası Almanya'ya Gitmek

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Çrş Kas 18, 2020 11:05 pm

8 kasım sonrası zorunlu karantina sürecini yaşayan var mı acaba? Seyahatini 8 kasım'dan sonra gerceklestiren uyeler varsa tecrubelerini paylasabilirler mi acaba ? otel de mi kaldılar nasıl ilerliyor süreç? Yurt çıkmış olanlar yurtta kalabiliyorlar mı?

reall

Re: 8 Kasım sonrası Almanya'ya Gitmek

Mesaj gönderen reall » Prş Kas 19, 2020 10:16 am

Merhabalar bende daha Almanyaya gitmedim ancak bugün yurttan mail geldi, 10 günlük karantinayı öğrenci yurtlarında yapamıyoruz.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Kas 19, 2020 10:58 am

reall yazdı: Prş Kas 19, 2020 10:16 am Merhabalar bende daha Almanyaya gitmedim ancak bugün yurttan mail geldi, 10 günlük karantinayı öğrenci yurtlarında yapamıyoruz.
Kaldığımız evde başkaları varsa, onların da karantina yapması gerekli mi? Bilgisi olan var mı? Araştırdım ama bu konuda bir bilgi bulamadım.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Kas 19, 2020 11:01 am

holdenscofiedl yazdı: Çrş Kas 18, 2020 11:05 pm 8 kasım sonrası zorunlu karantina sürecini yaşayan var mı acaba? Seyahatini 8 kasım'dan sonra gerceklestiren uyeler varsa tecrubelerini paylasabilirler mi acaba ? otel de mi kaldılar nasıl ilerliyor süreç? Yurt çıkmış olanlar yurtta kalabiliyorlar mı?
Ben 17 Kasım'da ülkeye giriş yaptım. Uçuştan önce online bir belge doldurmanız isteniyor, konsolosluğun sitesinde linki var. Online yapmadıysanız havaalanına gittiğinizde formu veriyorlar vardığınızda da gümrük memuru soruyor. 10 günlük zorunlu karantina var şuan, Türkiye'de yapılan testi dikkate almıyorlar. Eğer karantinadan erken çıkmak istiyorsanız, geldiğinizden sonraki 5. gün test yaptırıp sonucunun negatif çıkması lazım. Ben dün kaldığım şehirdeki sağlık bakanlığına mail atarak sormuştum 22 Kasım'da test yaptırıp karantinadan çıkabileceğimi söylediler. Türkiye'de yaptırdığım testi de maile eklemiştim bu arada. Eğer karantinada olmadığınız ortaya çıkarsa 25 bin euroya kadar ceza verilebiliyormuş.

reall

Mesaj gönderen reall » Prş Kas 19, 2020 11:50 am

redwayyy yazdı: Prş Kas 19, 2020 11:01 am Ben 17 Kasım'da ülkeye giriş yaptım. Uçuştan önce online bir belge doldurmanız isteniyor, konsolosluğun sitesinde linki var. Online yapmadıysanız havaalanına gittiğinizde formu veriyorlar vardığınızda da gümrük memuru soruyor. 10 günlük zorunlu karantina var şuan, Türkiye'de yapılan testi dikkate almıyorlar. Eğer karantinadan erken çıkmak istiyorsanız, geldiğinizden sonraki 5. gün test yaptırıp sonucunun negatif çıkması lazım. Ben dün kaldığım şehirdeki sağlık bakanlığına mail atarak sormuştum 22 Kasım'da test yaptırıp karantinadan çıkabileceğimi söylediler. Türkiye'de yaptırdığım testi de maile eklemiştim bu arada. Eğer karantinada olmadığınız ortaya çıkarsa 25 bin euroya kadar ceza verilebiliyormuş.
Peki şuanda nerede karantinadasın otelde falan mı ?

koloo

Mesaj gönderen koloo » Prş Kas 19, 2020 12:02 pm

redwayyy yazdı: Prş Kas 19, 2020 11:01 am Ben 17 Kasım'da ülkeye giriş yaptım. Uçuştan önce online bir belge doldurmanız isteniyor, konsolosluğun sitesinde linki var. Online yapmadıysanız havaalanına gittiğinizde formu veriyorlar vardığınızda da gümrük memuru soruyor. 10 günlük zorunlu karantina var şuan, Türkiye'de yapılan testi dikkate almıyorlar. Eğer karantinadan erken çıkmak istiyorsanız, geldiğinizden sonraki 5. gün test yaptırıp sonucunun negatif çıkması lazım. Ben dün kaldığım şehirdeki sağlık bakanlığına mail atarak sormuştum 22 Kasım'da test yaptırıp karantinadan çıkabileceğimi söylediler. Türkiye'de yaptırdığım testi de maile eklemiştim bu arada. Eğer karantinada olmadığınız ortaya çıkarsa 25 bin euroya kadar ceza verilebiliyormuş.
hocam ne yiyip içtin peki karantinada. Geldiğinde markete uğramak için izin var mı?

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Kas 19, 2020 1:28 pm

hanzas yazdı: Prş Kas 19, 2020 10:58 am Kaldığımız evde başkaları varsa, onların da karantina yapması gerekli mi? Bilgisi olan var mı? Araştırdım ama bu konuda bir bilgi bulamadım.
ben akrabay sordum. biz calistigimiz icin olmuyor dedi. senle beraber bizim de karantinaya girmemiz gerekiyor diye söyledi. %100 kesin bilgi diyemem :)

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Mesaj gönderen Orangensaft » Prş Kas 19, 2020 2:55 pm

22'sinde Stuttgart'a uçuyorum.
10 gün karantina yapabilmek için havaalanına yakın; özel banyosu, özel mutfağı ve online dersler için interneti olan bir Airbnb tuttum. Bu yere Uber/Taxi ile ulaşmayı planlıyorum.
İlk 1-2 gün yanımda getirdiğim erzakla idare edeceğim, Airbnb'imde temel unsurlar (tuvalet kağıdı vs.) var. Ancak giriş yapar yapmaz bir online-supermarket'ten kapıya sipariş vereceğim. (Örneğin REWE)
01.11'de Studierendenwerkin bir yurdunda Untermiete'm başlayacak olmasına rağmen ben Airbnb'den 03.11'de ayrılıp yurda giriş yapmayı planlıyorum.
Yurtta kullanacağım malzemelerimi de (Tabak, Çanak, Nevresim vs.) Airbnb'de kalırken internetten sipariş edeceğim.

22'sinde bulunduğum şehirden Sabiha Gökçen'e gidebilmek için E-Devletten (sabaha karşı) geçerli olacak bir seyahat izini aldım.

Herşey nasıl gitti, ne oldu ne bitti, işlem tamamlanınca buraya yazacağım tekrardan :)

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Kas 19, 2020 3:31 pm

Orangensaft yazdı: Prş Kas 19, 2020 2:55 pm 22'sinde Stuttgart'a uçuyorum.
10 gün karantina yapabilmek için havaalanına yakın; özel banyosu, özel mutfağı ve online dersler için interneti olan bir Airbnb tuttum. Bu yere Uber/Taxi ile ulaşmayı planlıyorum.
İlk 1-2 gün yanımda getirdiğim erzakla idare edeceğim, Airbnb'imde temel unsurlar (tuvalet kağıdı vs.) var. Ancak giriş yapar yapmaz bir online-supermarket'ten kapıya sipariş vereceğim. (Örneğin REWE)
01.11'de Studierendenwerkin bir yurdunda Untermiete'm başlayacak olmasına rağmen ben Airbnb'den 03.11'de ayrılıp yurda giriş yapmayı planlıyorum.
Yurtta kullanacağım malzemelerimi de (Tabak, Çanak, Nevresim vs.) Airbnb'de kalırken internetten sipariş edeceğim.

22'sinde bulunduğum şehirden Sabiha Gökçen'e gidebilmek için E-Devletten (sabaha karşı) geçerli olacak bir seyahat izini aldım.

Herşey nasıl gitti, ne oldu ne bitti, işlem tamamlanınca buraya yazacağım tekrardan :)

hocam detayli cevapliniz icin tesekkurler. airbnb kabul ediliyor mu? yurdun sitesinde otel secenegini gordum sadece o bi soru isareti olusturdu bende. Rezervasyonu 10 gunluk mu yaptiniz oyle mi olmasi gerekiyor? 5. gunun sonunda negatif alirsak karantinadan cikabiliyoruz, o yuzden ekstra masraf yapmamak icin 6gunluk rezervasyon yapip, olumsuz bir durum olursa 10 uzatmak mantikli degil mi? bir de kalacagimiz yer illa ayni eyalette mi olmasi gerekiyor? daha ucuz bi lokasyon secebiliyo muyuz bir bilginiz var mi acaba?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Kas 19, 2020 10:32 pm

reall yazdı: Prş Kas 19, 2020 11:50 am Peki şuanda nerede karantinadasın otelde falan mı ?
Açıkçası benim başka bir yer bulma gibi bir seçeneğim yoktu tanıdıklarımın yanında kalıyorum. Çok sıkı bir kontrol de görmedim ama tabii kalcağınız bölgeye göre değişebilir.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Kas 19, 2020 10:34 pm

koloo yazdı: Prş Kas 19, 2020 12:02 pm hocam ne yiyip içtin peki karantinada. Geldiğinde markete uğramak için izin var mı?
Ülkeye girdiğinizde kimse size bir şey demiyor. Gümrükte de karantinayla ilgili bişey söylenmedi. Sadece 10 gün karantina olması gerektiği o doldurulan formlarda yazıyor ama şuana kadar bir kontrol görmedim bununla ilgili. Ben tanıdıklarımın evinde karantinadayım test yaptıracağım günü bekliyorum.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Cum Kas 20, 2020 12:21 am

redwayyy yazdı: Prş Kas 19, 2020 10:32 pm Açıkçası benim başka bir yer bulma gibi bir seçeneğim yoktu tanıdıklarımın yanında kalıyorum. Çok sıkı bir kontrol de görmedim ama tabii kalcağınız bölgeye göre değişebilir.
tanıdıkların çalışması sıkıntı olabiliyormuş hocam dikkat edin. sonuçta aynı yerdesiniz. aslında saçma bi durum. yurt hazır yurtta kalamıyosun akraba var kalamıyosun otele yönlendiriyorlar ama havaya 300-500€ saçmamız gerekiyor sadece karantina için.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Kas 20, 2020 2:26 pm

holdenscofiedl yazdı: Cum Kas 20, 2020 12:21 am tanıdıkların çalışması sıkıntı olabiliyormuş hocam dikkat edin. sonuçta aynı yerdesiniz. aslında saçma bi durum. yurt hazır yurtta kalamıyosun akraba var kalamıyosun otele yönlendiriyorlar ama havaya 300-500€ saçmamız gerekiyor sadece karantina için.
evet o durum biraz kötü maalesef önceden ayarlayıp gelmenizde fayda var ve bence 5 günden sonra direkt test yaptırın

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Cum Kas 20, 2020 3:19 pm

redwayyy yazdı: Cum Kas 20, 2020 2:26 pm evet o durum biraz kötü maalesef önceden ayarlayıp gelmenizde fayda var ve bence 5 günden sonra direkt test yaptırın
yurtla konustum. kalinabilir gibi yazmis ama net konusmamiş. biraz daha arastiriyorum. aynen 5 gun sonra test yapip direk cikmak lazim

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Mesaj gönderen Orangensaft » Pzt Kas 23, 2020 8:44 pm

Merhaba,

Pazar günü yaşadığım şehir - Istanbul arasını gece saat 03-07 arası gittik. E-Devlet'ten izin almış olmamıza rağmen hiç durdurulmadık.

Havaalanına 09'da girdim, yurtdışı çıkış harcını aldım ve bagaj teslime gittim. Bagaj teslim alanında sanırım 3-4 uçuş arka arkaya gelmişti ve inanılmaz bir sıra vardı. Uçuşuma daha 1.5 saat olmasına rağmen 'Stuttgart uçuşu acil öne geçsin' diye anons yapıp bizi öne aldılar. Bagaj teslim sırasında söylediklerine göre virüs zamanında bagaj teslime 1.5 saat önce gelmemiz gerekiyormuş. Sonrasında ise standart bagaj teslimi prosedürü gerçekleti ve onun dışında 8kg'lık çantamızı uçak altına aldılar, ''einreiseanmeldung.de''ye giriş yapıp yapmadığımızı sordular, virüs testimizi kontrol ettiler ve işlem tamamlandı.

Havaalanında virüs önlemleri vs. kesinlikle düzgün uygulanmıyor arkadaşlar. Yolcular umursamaz ve çalışanlar da bıkmış. FFP3 maskenizi, koruyucu ekipmanınızı takın.

Son güvenlik kontrolünden uçuşa 45dk kala geçtim ve kapıya kadar koştum. İyi ki de koşmuşum ulaştığımda uçuşum için son çağrı yazıyordu. Benden sonra birkaç kişi daha geldi.

Uçuşum THY bileti ama servis AnadoluJet'e aitti. Tüm uçuş boyunca ne maskemi çıkardım, ne koruyucu gözlüğümü çıkardım, ne de bir şey yedim. Buna rağmen yanımda oturan kişi tüm seyahat boyunca kabak çekirdeği çıtlattı. Uçakta virüse karşı korunmanız tamamen size kalmış. Bütçeniz yetiyorsa Luthansa vs. tercih etmenizi öneririm. Uçuşta kabin bagajı bölmelerine boyu yetmediği için koltuğun üstüne ayakkabı ile çıkan bir amcaya bile rastladım.

Online Check-In sırasında koltuğumu önden almıştım, uçak kapıları açılır açılmaz başladım sınır polisine doğru koşmaya. Hemen pasaportumu verdim, sınır polisi öğrenci belgemi ve dil kursu konfirmasyon belgeme baktı. Ancak ben belgeleri ararken AirbnB ve Yurt sözleşmesini de gördü. Hiçbir soru sorulmadı ve çok kolay geçtim. Hemen bagaj alanına koşum Wifi'a bağlandım ve sınır polisinin beni geri çevirme olasılığına karşı Sabiha Gökçen'de hala beni bekleyen aileme haber verdim ve Airbnb Hostuma geldiğimi ve sınırdan geçtiğimi bildirdim.

Şansıma bagajım en son çıkan bagajlardan biriydi, biraz beklemek zorunda kaldım.

Havaalanında Edeka vardı. 10 gün boyunca dışarı çıkamayacağımdan dolayı alışveriş yaptım. 25 €'luk bir alışveriş ve yanımda getirdiklerim ile 10 gün boyunca geçinebileceğimi düşünüyorum.

Havaalanından çıkıp Airbnb'ye taxi ile ulaştım ve 13€'luk taxi yolculuğuna 35 euro verdim :? Rotamız üzerinde kaza vardı, zorunlu olarak rotamız uzadı (Kendi çevrimdışı haritamdan da gidişatı takip ediyordum, yapılabilecek bir şey yoktu malesef)

Şu anda Airbnb'deyim ve keyfim yerinde. Herkese iyi şanlar diliyorum.

Daha önce sorulan sorulara istinaden;

-Airbnb kabul ediliyor mu?
+Airbnb'nin kabul edilmediği ile alakalı hiçbir bilgi görmedim. Sadece tek başınıza dışarı çıkmadan izole olmanız gerektiği düşünüyorum. Buna uygun bir konaklama bulduğunuzda bir problem olmayacağını düşünüyorum.

-Rezervasyonu 10 gunluk mu yaptiniz oyle mi olmasi gerekiyor? 5. gunun sonunda negatif alirsak karantinadan cikabiliyoruz, o yuzden ekstra masraf yapmamak icin 6gunluk rezervasyon yapip, olumsuz bir durum olursa 10 uzatmak mantikli degil mi?
+Kendi düşünce sistemim tamamen sınır polisini yumuşatmak üzerineydi. Bütçeniz el veriyorsa 10 gün rezervasyonunuzun olması pozitif bir nokta olur diye düşünüyorum. Ancak ekonomik gitmek isterseniz sizin dediğinizin yapılamayacak olduğunu belirten hiçbir bilgi yok. Yani o da bir olasılık.

-Bir de kalacagimiz yer illa ayni eyalette mi olmasi gerekiyor? daha ucuz bi lokasyon secebiliyo muyuz bir bilginiz var mi acaba?
+Yukarıda da dediğim gibi, garipliği en aza indirip sınır polisini en yumuşak hale getirmek önemli olan :lol: Eğer ekonominize öyle uyuyorsa öylesi de yapılabilir. Tabi ki ulaşım ücretini de, ulaşım sırasında kendinizi virüs açısından sokacağınız riski de unutmamanız lazım.

reall

Mesaj gönderen reall » Pzt Kas 23, 2020 11:21 pm

Orangensaft yazdı: Pzt Kas 23, 2020 8:44 pm Merhaba,

Pazar günü yaşadığım şehir - Istanbul arasını gece saat 03-07 arası gittik. E-Devlet'ten izin almış olmamıza rağmen hiç durdurulmadık.

Havaalanına 09'da girdim, yurtdışı çıkış harcını aldım ve bagaj teslime gittim. Bagaj teslim alanında sanırım 3-4 uçuş arka arkaya gelmişti ve inanılmaz bir sıra vardı. Uçuşuma daha 1.5 saat olmasına rağmen 'Stuttgart uçuşu acil öne geçsin' diye anons yapıp bizi öne aldılar. Bagaj teslim sırasında söylediklerine göre virüs zamanında bagaj teslime 1.5 saat önce gelmemiz gerekiyormuş. Sonrasında ise standart bagaj teslimi prosedürü gerçekleti ve onun dışında 8kg'lık çantamızı uçak altına aldılar, ''einreiseanmeldung.de''ye giriş yapıp yapmadığımızı sordular, virüs testimizi kontrol ettiler ve işlem tamamlandı.

Havaalanında virüs önlemleri vs. kesinlikle düzgün uygulanmıyor arkadaşlar. Yolcular umursamaz ve çalışanlar da bıkmış. FFP3 maskenizi, koruyucu ekipmanınızı takın.

Son güvenlik kontrolünden uçuşa 45dk kala geçtim ve kapıya kadar koştum. İyi ki de koşmuşum ulaştığımda uçuşum için son çağrı yazıyordu. Benden sonra birkaç kişi daha geldi.

Uçuşum THY bileti ama servis AnadoluJet'e aitti. Tüm uçuş boyunca ne maskemi çıkardım, ne koruyucu gözlüğümü çıkardım, ne de bir şey yedim. Buna rağmen yanımda oturan kişi tüm seyahat boyunca kabak çekirdeği çıtlattı. Uçakta virüse karşı korunmanız tamamen size kalmış. Bütçeniz yetiyorsa Luthansa vs. tercih etmenizi öneririm. Uçuşta kabin bagajı bölmelerine boyu yetmediği için koltuğun üstüne ayakkabı ile çıkan bir amcaya bile rastladım.

Online Check-In sırasında koltuğumu önden almıştım, uçak kapıları açılır açılmaz başladım sınır polisine doğru koşmaya. Hemen pasaportumu verdim, sınır polisi öğrenci belgemi ve dil kursu konfirmasyon belgeme baktı. Ancak ben belgeleri ararken AirbnB ve Yurt sözleşmesini de gördü. Hiçbir soru sorulmadı ve çok kolay geçtim. Hemen bagaj alanına koşum Wifi'a bağlandım ve sınır polisinin beni geri çevirme olasılığına karşı Sabiha Gökçen'de hala beni bekleyen aileme haber verdim ve Airbnb Hostuma geldiğimi ve sınırdan geçtiğimi bildirdim.

Şansıma bagajım en son çıkan bagajlardan biriydi, biraz beklemek zorunda kaldım.

Havaalanında Edeka vardı. 10 gün boyunca dışarı çıkamayacağımdan dolayı alışveriş yaptım. 25 €'luk bir alışveriş ve yanımda getirdiklerim ile 10 gün boyunca geçinebileceğimi düşünüyorum.

Havaalanından çıkıp Airbnb'ye taxi ile ulaştım ve 13€'luk taxi yolculuğuna 35 euro verdim :? Rotamız üzerinde kaza vardı, zorunlu olarak rotamız uzadı (Kendi çevrimdışı haritamdan da gidişatı takip ediyordum, yapılabilecek bir şey yoktu malesef)

+Airbnb'nin kabul edilmediği ile alakalı hiçbir bilgi görmedim. Sadece tek başınıza dışarı çıkmadan izole olmanız gerektiği düşünüyorum. Buna uygun bir konaklama bulduğunuzda bir problem olmayacağını düşünüyorum.

-Rezervasyonu 10 gunluk mu yaptiniz oyle mi olmasi gerekiyor? 5. gunun sonunda negatif alirsak karantinadan cikabiliyoruz, o yuzden ekstra masraf yapmamak icin 6gunluk rezervasyon yapip, olumsuz bir durum olursa 10 uzatmak mantikli degil mi?
+Kendi düşünce sistemim tamamen sınır polisini yumuşatmak üzerineydi. Bütçeniz el veriyorsa 10 gün rezervasyonunuzun olması pozitif bir nokta olur diye düşünüyorum. Ancak ekonomik gitmek isterseniz sizin dediğinizin yapılamayacak olduğunu belirten hiçbir bilgi yok. Yani o da bir olasılık.

-Bir de kalacagimiz yer illa ayni eyalette mi olmasi gerekiyor? daha ucuz bi lokasyon secebiliyo muyuz bir bilginiz var mi acaba?
+Yukarıda da dediğim gibi, garipliği en aza indirip sınır polisini en yumuşak hale getirmek önemli olan :lol: Eğer ekonominize öyle uyuyorsa öylesi de yapılabilir. Tabi ki ulaşım ücretini de, ulaşım sırasında kendinizi virüs açısından sokacağınız riski de unutmamanız lazım.
Adınıza çok sevindim, yazdıklarınızı okurken ilk gidişimdeki heycanı tekrar yaşadım. Umarım herşey gönlünüze göre olur :)

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Kas 24, 2020 11:03 am

Ben buraya geçen günlerde de karantinada olduğumu yazmıştım. Pazar günü karantinadan çıkacaktım test yaptırıp ama cumartesi günü yaşadığım eyalette risk bölgesinden gelenlerin zorunlu karantinası kalkmış diye duydum.(NRW) Birisi bu konu hakkında dava açıp kazanmış sanırım ama resmi kaynaklara baktığımda henüz bişey yoktu ben de o yüzden yine de pazar günü test yaptırayım diye düşündüm ve gittim test yaptırdım. Ordaki çalışanlara sorduğumda beni doğruladılar zorunlu karantina olayı kalkmış. Ben yine de test yaptırdım negatif çıktım ama aynı eyalete gidecek arkadaşlar varsa ve almancanız varsa internette bu haberi biraz araştırın derim. Benim almancam yok o yüzden kaynak da bulup belirtemiyorum ama bana söyledikleri için böyle yapabildim haberiniz olsun

ahduman

Mesaj gönderen ahduman » Prş Kas 26, 2020 9:32 pm

Merhaba, 2 Aralık'da Almanya'ya (NRW) gideceğim master eğitimim için. Studierendenwerk yurda girmeden test yaptırmanız lazım ama belki test ücreti ödemeyebilirsiniz dedi. Yakın zamanda karantina'dan çıkmak için test yaptıran arkadaşlar bu konuyu aydınlatabilir mi? AT-11 sigortam var, Almanya'da ekstra bir sigortam yok.

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Mesaj gönderen Orangensaft » Cum Kas 27, 2020 11:15 pm

ahduman yazdı: Prş Kas 26, 2020 9:32 pm Merhaba, 2 Aralık'da Almanya'ya (NRW) gideceğim master eğitimim için. Studierendenwerk yurda girmeden test yaptırmanız lazım ama belki test ücreti ödemeyebilirsiniz dedi. Yakın zamanda karantina'dan çıkmak için test yaptıran arkadaşlar bu konuyu aydınlatabilir mi? AT-11 sigortam var, Almanya'da ekstra bir sigortam yok.
Şu anda Almanya'ya risk bölgesinden gelenlerin karantinada 5 gün geçirdikten sonra Test yaptırması ücretsiz diye biliyorum. Ben şu anda karantinamın 6. günündeyim, aslında kira başlangıç günümün gelmesini bekliyorum. Normalde 5. günde test yaptırmak isteseydim aşağıdaki linkte olan bilgileri dikkate alacaktım. Örnek olması için kontrol edebilirsiniz. NRW için spesifik bir bilgim yok ne yazık ki. İyi şanlar.

https://www.flughafen-stuttgart.de/reis ... stzentrum/

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cmt Kas 28, 2020 7:21 pm

Merhaba. size sormak istediğim bir bilgi var, yakın zamanda gitmiş olduğunuz için. mail adresimi versem bana ulaşabilir misiniz müsaitliğinizde?
meltemm@tutanota.de

Teşekkür ederim.

Orangensaft yazdı: Pzt Kas 23, 2020 8:44 pm Merhaba,