Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya da dil eğitiminden sonra direk kabul alan üniversiteler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Eftelyamcr

almanya da dil eğitiminden sonra direk kabul alan üniversiteler

Mesaj gönderen Eftelyamcr » Pzt Kas 16, 2020 12:41 pm

merhaba üniversiteyi almanya da okumak istiyorum şu an B1 seviyesindeyim fakat vizeden dolayı sorun yaşıyorum eğer dil eğitiminden sonra direk kabul alan üniversiteye gidersem vize alabiliyorum bu yüzden o üniversiteleri araştırıyorum ama şu ana kadar öyle bir bilgiye ulaşamadım bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi? :)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: almanya da dil eğitiminden sonra direk kabul alan üniversiteler

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Kas 16, 2020 3:36 pm

Sorunu anlamadım. Türkiyede DSH yapip basvurursan direk kabul alirsin zaten. Muhtemelen DSH + Direk üni kabulunu gören konsolosluk vizeyide kolay verir. Sartli kabulumu soruyorsun?

Eftelyamcr

Mesaj gönderen Eftelyamcr » Pzt Kas 16, 2020 3:57 pm

ben goethe sınavına girdim ve belgemi aldım fakat pandemi dolayısıyla konsolosluk dil okulundan sonra direk kabul alan kişilere öğrenci vizesi veriyormuş yani almanyaya gittiğimde tekrar başvuru yapmayacağım bir okul olması gerekiyormuş

Eftelyamcr

Mesaj gönderen Eftelyamcr » Pzt Kas 16, 2020 3:59 pm

dabadee yazdı: Pzt Kas 16, 2020 3:36 pm Sorunu anlamadım. Türkiyede DSH yapip basvurursan direk kabul alirsin zaten. Muhtemelen DSH + Direk üni kabulunu gören konsolosluk vizeyide kolay verir. Sartli kabulumu soruyorsun?
ben goethe sınavına girdim ve belgemi aldım fakat pandemi dolayısıyla konsolosluk dil okulundan sonra direk kabul alan kişilere öğrenci vizesi veriyormuş yani almanyaya gittiğimde tekrar başvuru yapmayacağım bir okul olması gerekiyormuş

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Pzt Kas 16, 2020 4:07 pm

Eftelyamcr yazdı: Pzt Kas 16, 2020 12:41 pm merhaba üniversiteyi almanya da okumak istiyorum şu an B1 seviyesindeyim fakat vizeden dolayı sorun yaşıyorum eğer dil eğitiminden sonra direk kabul alan üniversiteye gidersem vize alabiliyorum bu yüzden o üniversiteleri araştırıyorum ama şu ana kadar öyle bir bilgiye ulaşamadım bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi? :)
Başvuracağın okulları çıkar ve tek tek bak. Yazmıyorsa maille sor.