Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yurt ücreti tecrübesi olann

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Yurt ücreti tecrübesi olann

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Kas 10, 2020 6:03 pm

Merhaba,
Türkiyedeyken köln civarında bir yurt ayarlamam lazım fakat ödeme şekli nasıl oluyor bilmiyorum,Genellikle türkiyedeyken başvuru yapılıyor almanyaya varıncamı ücreti oluyor ? Genellikle snasıl işliyor ?

holdenscofiedl

Re: Yurt ücreti tecrübesi olann

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Sal Kas 10, 2020 7:54 pm

sametbasli yazdı: Sal Kas 10, 2020 6:03 pm Merhaba,
Türkiyedeyken köln civarında bir yurt ayarlamam lazım fakat ödeme şekli nasıl oluyor bilmiyorum,Genellikle türkiyedeyken başvuru yapılıyor almanyaya varıncamı ücreti oluyor ? Genellikle snasıl işliyor ?
imzalayacagin kontratin uzerinde baslangic tarihi var. gelecegin tarih olarak belirttigin tarih oluyor ya da her ayin 1 inden itibaren. kontrat gunu geldigi aydan itibaren odeme yapman gerekiyor. yurt bana 20 eylulde cikti. kontrat 1 ekimde basladi. ekim ve kasimi verdim. henuz almanyaya gidemedim. ben ekimde orda olmayi planliyordum ama uzadi.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Kas 10, 2020 11:18 pm

holdenscofiedl yazdı: Sal Kas 10, 2020 7:54 pm imzalayacagin kontratin uzerinde baslangic tarihi var. gelecegin tarih olarak belirttigin tarih oluyor ya da her ayin 1 inden itibaren. kontrat gunu geldigi aydan itibaren odeme yapman gerekiyor. yurt bana 20 eylulde cikti. kontrat 1 ekimde basladi. ekim ve kasimi verdim. henuz almanyaya gidemedim. ben ekimde orda olmayi planliyordum ama uzadi.
Peki nereden buldun yurdu ve kayıt yaptırdın . ben köln civarında bulmak istiyorum birkaç site baktım onun içinde köln üniversitesinde kayıtlı olman gerekiyor sanırım yada ben yanlış anladım veya baktım pek anlamadım ? clausthal üniversitesinde kaydım var kölnde ki yurtlara kayıt yapamıyor muyum ;?

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Çrş Kas 11, 2020 10:36 am

sametbasli yazdı: Sal Kas 10, 2020 11:18 pm Peki nereden buldun yurdu ve kayıt yaptırdın . ben köln civarında bulmak istiyorum birkaç site baktım onun içinde köln üniversitesinde kayıtlı olman gerekiyor sanırım yada ben yanlış anladım veya baktım pek anlamadım ? clausthal üniversitesinde kaydım var kölnde ki yurtlara kayıt yapamıyor muyum ;?
okulunun studentenwerk sayfasi vardir. o sayfayi oku maddi durumuna gore yurdu secip basvur. kendi okulunun disinda baska bi okulun yurduna kayit olamiyosun bildigim kadariyla. ozel yurtlari bilmiyorum tabiki. belki ozel wg lere bakarsan istedigin yeri secersin ama pahali olabilir

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Kas 11, 2020 1:30 pm

holdenscofiedl yazdı: Çrş Kas 11, 2020 10:36 am okulunun studentenwerk sayfasi vardir. o sayfayi oku maddi durumuna gore yurdu secip basvur. kendi okulunun disinda baska bi okulun yurduna kayit olamiyosun bildigim kadariyla. ozel yurtlari bilmiyorum tabiki. belki ozel wg lere bakarsan istedigin yeri secersin ama pahali olabilir
Bu kötü oldu,sartli kabulum clausthal dan.kölnde yurt basvuramiyormuyum yani?

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Çrş Kas 11, 2020 2:02 pm

sametbasli yazdı: Çrş Kas 11, 2020 1:30 pm Bu kötü oldu,sartli kabulum clausthal dan.kölnde yurt basvuramiyormuyum yani?
studentenwerk kurallarina bak.