Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize tecrübesi olanlarlar yazarsaa sevinirim..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Vize tecrübesi olanlarlar yazarsaa sevinirim..

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Kas 07, 2020 2:11 am

2 aya yakındır kabulumu aldım orada almanyada direk b1 den baslamak icin burada a2 ye girdim. Fakat sınav 1 ay sonra anca acıklanır,ama ben uzun suredir bekledigim icin artık basvuru mu yapmak istiyorum,
1)Sizce sınava girdigimi ve bekledigimi belirte kurumdan aldigim kaseli belge ile gitsem ve b1 kuruna kayıt yaptırsam bir sorun olur mu? Serftikasız basvurmus oluyorum sonucta?
2) zaten konsoloslukta gorusme gununde Mini sınav yapmıyorlarmı bir kagıt verip sorular sorulmuyor mu?

sametbasli

Re: Vize tecrübesi olanlarlar yazarsaa sevinirim..

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Kas 07, 2020 6:04 pm

sametbasli yazdı: Cmt Kas 07, 2020 2:11 am 2 aya yakındır kabulumu aldım orada almanyada direk b1 den baslamak icin burada a2 ye girdim. Fakat sınav 1 ay sonra anca acıklanır,ama ben uzun suredir bekledigim icin artık basvuru mu yapmak istiyorum,
1)Sizce sınava girdigimi ve bekledigimi belirte kurumdan aldigim kaseli belge ile gitsem ve b1 kuruna kayıt yaptırsam bir sorun olur mu? Serftikasız basvurmus oluyorum sonucta?
2) zaten konsoloslukta gorusme gununde Mini sınav yapmıyorlarmı bir kagıt verip sorular sorulmuyor mu?
Yokmu yardımcı olabilecek birisi

type

Mesaj gönderen type » Pzr Kas 08, 2020 3:27 pm

sametbasli yazdı: Cmt Kas 07, 2020 2:11 am 2 aya yakındır kabulumu aldım orada almanyada direk b1 den baslamak icin burada a2 ye girdim. Fakat sınav 1 ay sonra anca acıklanır,ama ben uzun suredir bekledigim icin artık basvuru mu yapmak istiyorum,
Dostum emin değilim ama kimse bi şeyler yazmadığı için kendi fikrimi belirteyim. Ben vizeyi a2 ile aldım benden b1 istediler ama coronadan dolayı b1 sınavı bulamadığımı söyledim. Yani belirli bi oranda kolaylık sağlayabilirler. Ama sertifikasız başvurursan pek şansın olacağını sanmıyorum. Çünkü şartlı kabullerde dil çok önemli oluyor. Zaten diğer başlıklarda da yazıldığı gibi mini sınavın kesin olarak herkese yapıldığını söyleyemeyiz. Mesela bana yapmamışlardı ama başkalarına yapmışlar. Bence sen bi konsolosluğu aramayı dene ve kafandakileri sor. En doğrusunu onlar söyler.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 08, 2020 4:00 pm

type yazdı: Pzr Kas 08, 2020 3:27 pm Dostum emin değilim ama kimse bi şeyler yazmadığı için kendi fikrimi belirteyim. Ben vizeyi a2 ile aldım benden b1 istediler ama coronadan dolayı b1 sınavı bulamadığımı söyledim. Yani belirli bi oranda kolaylık sağlayabilirler. Ama sertifikasız başvurursan pek şansın olacağını sanmıyorum. Çünkü şartlı kabullerde dil çok önemli oluyor. Zaten diğer başlıklarda da yazıldığı gibi mini sınavın kesin olarak herkese yapıldığını söyleyemeyiz. Mesela bana yapmamışlardı ama başkalarına yapmışlar. Bence sen bi konsolosluğu aramayı dene ve kafandakileri sor. En doğrusunu onlar söyler.
Ama b1 kurundan devam edicem. Sinava girdim iyi gecti kalsam bile cok az sinirdan kalırım.Birde neye göre benden b1 isteyecekler. Serftikasız kabulumu aldım. Ve kendi tercihimlr b1 seviyesine geldim? Beni eleyen okul kabulu veren okul? Neye göre B1 ? B1 sart degil diye biliyorun

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Kas 08, 2020 4:07 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:00 pm Ama b1 kurundan devam edicem. Sinava girdim iyi gecti kalsam bile cok az sinirdan kalırım.Birde neye göre benden b1 isteyecekler. Serftikasız kabulumu aldım. Ve kendi tercihimlr b1 seviyesine geldim? Beni eleyen okul kabulu veren okul? Neye göre B1 ? B1 sart degil diye biliyorun
Üniversitenin sana kabul vermesi, kesin vize alacağın anlamına gelmiyor malesef. Vize konusunda kararı tamamen "konsollosluk" veriyor. İstersen Almanya'nın en iyi üniversitesinden kabul al, konsolosluğun gerekçe nedenleriyle sana "bize b1 sertifikası getir" diyip vize vermezlerse bu kararlarını değiştirmiyorlar. O yüzden her kişinin vize sürecini kişisel değerlendiriyorlar, senin Almanya da cidden başarılı olabileceğine inanmak ve görmek istiyorlar. Bu nedenlerden dolayı böyle zorluk cıkarıp "bize b1 sertifikası" getir tekrar vizene başvur diyebilirler.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 08, 2020 4:12 pm

umudxx yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:07 pm Üniversitenin sana kabul vermesi, kesin vize alacağın anlamına gelmiyor malesef. Vize konusunda kararı tamamen "konsollosluk" veriyor. İstersen Almanya'nın en iyi üniversitesinden kabul al, konsolosluğun gerekçe nedenleriyle sana "bize b1 sertifikası getir" diyip vize vermezlerse bu kararlarını değiştirmiyorlar. O yüzden her kişinin vize sürecini kişisel değerlendiriyorlar, senin Almanya da cidden başarılı olabileceğine inanmak ve görmek istiyorlar. Bu nedenlerden dolayı böyle zorluk cıkarıp "bize b1 sertifikası" getir tekrar vizene başvur diyebilirler.
a2 ile red yiyen pek fazla görmedim. Genellikle yası 24_25 olmus lisans okuma pesinde olanlara veriyorlar sanirim 😁

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Kas 08, 2020 4:14 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:12 pm a2 ile red yiyen pek fazla görmedim. Genellikle yası 24_25 olmus lisans okuma pesinde olanlara veriyorlar sanirim 😁
Ankara da konsollosluk bazılarına a2 ile red bile verebiliyor. B1 Sertifikasını istiyorlar. İşte tamamen kişisel değerlendiriyorlar, belki de vize vermek istemedikleri için karşılarındaki öğrenciyi yetersiz görüyorlar. Tabi 24-25 yaşına gelip lisans icin gitmek isteyenleri de etkileyebiliyor. Bu nedenden dolayı davize reddi veriyorlar. Biraz da şansa bağlı aslında :D

type

Mesaj gönderen type » Pzr Kas 08, 2020 4:28 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:00 pm Ama b1 kurundan devam edicem. Sinava girdim iyi gecti kalsam bile cok az sinirdan kalırım.Birde neye göre benden b1 isteyecekler. Serftikasız kabulumu aldım. Ve kendi tercihimlr b1 seviyesine geldim? Beni eleyen okul kabulu veren okul? Neye göre B1 ? B1 sart degil diye biliyorun
İşte iyi geçti diyosun ama bunu konsolosluğa kanıtlaman lazım. Ayrıca umudxx’in de dediği gibi okulun kabul vermesi konsolosluk için bağlayıcı değil. Orada okuyacağına inandırman gerekiyo konsolosluğu. E bu da kişiden kişiye değişiyor. O yüzden neye göre b1 gerektiğini bilemeyiz ama ortalamada b1 isteniyor.

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Pzr Kas 08, 2020 4:35 pm

Ben B1 aldım burada 24 Kasım'da vizeye gideceğim ama korkuyorum hala daha yüksek dil seviyesi isteyeceklerine, arkadaşa gelince benden okuldan kabul almıştım daha önceden dil sertifikam yoktu başvurdum red gelmişti ve B1 istemişlerdi

type

Mesaj gönderen type » Pzr Kas 08, 2020 4:38 pm

AliEren33 yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:35 pm Ben B1 aldım burada 24 Kasım'da vizeye gideceğim ama korkuyorum hala daha yüksek dil seviyesi isteyeceklerine, arkadaşa gelince benden okuldan kabul almıştım daha önceden dil sertifikam yoktu başvurdum red gelmişti ve B1 istemişlerdi
B1 sertifikan varsa daha fazlasını istemezler bence.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Kas 08, 2020 6:18 pm

AliEren33 yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:35 pm Ben B1 aldım burada 24 Kasım'da vizeye gideceğim ama korkuyorum hala daha yüksek dil seviyesi isteyeceklerine, arkadaşa gelince benden okuldan kabul almıştım daha önceden dil sertifikam yoktu başvurdum red gelmişti ve B1 istemişlerdi
Ne zaman mezun olmustun okuldan. Ve yas kac?

time

Mesaj gönderen time » Pzr Kas 08, 2020 6:24 pm

Dostum bil diye söyleyeyim, şuan b2 ye sahip olsan bile şartlı kabul vermiyorlar. Koronadan dolayı.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzr Kas 08, 2020 6:46 pm

time yazdı: Pzr Kas 08, 2020 6:24 pm Dostum bil diye söyleyeyim, şuan b2 ye sahip olsan bile şartlı kabul vermiyorlar. Koronadan dolayı.
Şartlı kabul ile vize alanlar oldu bu dönemde. Vize Anı Defterine de yazdılar üstelik. Sanırım konsolosluk ve gösterilen belgelerin duruma göre değişiyor bu şartlı kabul meselesi.

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Pzr Kas 08, 2020 8:50 pm

sametbasli yazdı: Pzr Kas 08, 2020 6:18 pm Ne zaman mezun olmustun okuldan. Ve yas kac?
Geçen sene mezun oldum yaş 19

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Pzr Kas 08, 2020 9:28 pm

Başlık nasıl açıyoruz sistemi hala anlayamadım yardımcı olabilir misiniz

type

Mesaj gönderen type » Pzr Kas 08, 2020 10:02 pm

AliEren33 yazdı: Pzr Kas 08, 2020 9:28 pm Başlık nasıl açıyoruz sistemi hala anlayamadım yardımcı olabilir misiniz
Dostum Almanya’ya kadar veya Almanya’da üniversite gibi forum sayfalarına girip açabilirsin. Yukarıda yazar zaten yeni başlık diye. Bu kendi başına bi başlık olduğu için burada açamazsın