Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Lehramt

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yllofis

Almanya'da Lehramt

Mesaj gönderen yllofis » Cum Kas 06, 2020 12:12 am

Merhaba, forumu iyice arastirdim ancak cift vatandasliga sahip ya da lisans mezunu olup daha sonrasinda ders tamamlama yapan kisiler disinda bizzat Turkiye'den Lehramt'a gecis yapan birini bulamadim. Boyle bir sey mumkun mudur? Ingilizce ogretmenligi 1. sinifim ve 2. yilimda gecis yapmak istiyorum. 2 brans konusu hakkinda bilgi aldim ama bununla da ilgili anlamadigim kisim su: Ana bransim ingilizce oldugu icin nc puanimin yettigi bir Ingilizce ogretmenligine basvurup daha sonra kayit olduktan sonra ikinci bi alan mi secmem gerekiyor yoksa bi ana brans + ek brans kombinasyonuna mi en bastan basvurmaliyim? Dil bolumu okudugum icin yalnizca dil + dil mi secebiliyorum sadece? Bunlarla ilgili bilgi bulamadim ne yazik ki, baska bir yerde yaziyorsa da atladiysam da kusura bakmayin ancak spesifik bir ornek bulamadim. Almanca forumlardan arastirdigim kadariyla yabancilar ogretmenlik okuyabiliyor ancak devlete atanmakta sikinti cikiyor, bu konudan ziyade ben Turkiye'den geciste ne gibi sikinti yasayabilirim bunu merak ediyorum. Ve yine forumda birisi ogretmenlik okumak icin egitim vizesi almakta sikinti yasanabilecegini cunku ogretmenlik okumak istemenin orada kalmak istiyorum demek oldugunu yazmis. Daha oncesinde almanya'yla herhangi bir alakasi olmadan burada ogretmenlik kazanip Almanya'da lisansa baslayan/gecis yapan bir Turk ya da tanidigi bu yoldan gecmis biri varsa lutfen bilgi verebilir mi? Tesekkurler simdiden