Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör ve Bloke hesap dışında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
holdenscofiedl

Garantör ve Bloke hesap dışında

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Sal Ağu 18, 2020 2:15 am

Ben garantör belgesine sahibim fakat "glaubhaft gemacht" işaretli olması durumu korkutuyor. Bu garantör belgesine ek olarak şöyle bir seçenek de var.
İstanbul/İzmir için: Ebeveyn veya üçüncü bir şahıs (sadece kesin güvenilir ve finansal
güce sahip şahıslar veya kurumlar) tarafından verilen noter tasdikli taahhütname ve
Almanca tercümesi. Ayrıca sponsorun geliri ve mal varlığına ilişkin belgeler ibraz
edilmelidir.
bunu da yapmak istesek nasıl bir yol izlememiz gerekir ? yapan, bilen, tecrübesi olan varsa paylaşabilirlerse sevinirim.

Gidiş Amacı: Master

bawbaw

Re: Garantör ve Bloke hesap dışında

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Ağu 18, 2020 9:59 am

Eğer Türkiye'den garantör göstereceğiniz kişinin gerçek anlamda hesap dökümü hareketliyse sorun olmuyor fakat diyelim ki siz 5bin euro biriktirdiniz bunu o garantörünüz hesapta gösterdi ve haricinde maaş bordrosu garantör olmaya ikna edici değil o zaman sorun yaşanır. Mümkün olduğunca taşınabilir taşımamaz mülkleri de belirtin, varsa çek senet ödeme yahut yıllık vergi ödemesi gibi durumları da belirtiniz. Sizden son 3 ayın gelir gider durumu muhabbetini isterler, belki adamın son 3 ayda işleri iyi değildir fatura kesememiştir. Bu gibi durumlarda yıllık özet gibi detaylı olmayan ama maddiyatı belirten belgeleri de ibraz ediniz. Muhasebecisiyoe iletişim kurunuz

PMerve

Mesaj gönderen PMerve » Çrş Ağu 19, 2020 11:02 am

Ben açıkçası taahhüt yoluyla başvuracaktım vizeye hatta noterden taahhüt vs yaptırdım ama az önce konsolosluktan mail geldi bloke hesap onayı olmadan vize almanız mümkün değildir diye, ozaman neden seçenek olarak sunmuşlar anlamış değilim

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Ağu 20, 2020 5:36 pm

bawbaw yazdı: Sal Ağu 18, 2020 9:59 am Eğer Türkiye'den garantör göstereceğiniz kişinin gerçek anlamda hesap dökümü hareketliyse sorun olmuyor fakat diyelim ki siz 5bin euro biriktirdiniz bunu o garantörünüz hesapta gösterdi ve haricinde maaş bordrosu garantör olmaya ikna edici değil o zaman sorun yaşanır. Mümkün olduğunca taşınabilir taşımamaz mülkleri de belirtin, varsa çek senet ödeme yahut yıllık vergi ödemesi gibi durumları da belirtiniz. Sizden son 3 ayın gelir gider durumu muhabbetini isterler, belki adamın son 3 ayda işleri iyi değildir fatura kesememiştir. Bu gibi durumlarda yıllık özet gibi detaylı olmayan ama maddiyatı belirten belgeleri de ibraz ediniz. Muhasebecisiyoe iletişim kurunuz

bilgiler için teşekkür ederim. kabul gelmeme ihtimaline karşı bunu düşünmüştüm ama sizden sonraki mesajı atan arkadaş da bunun yeterli olmadığını söylemiş. biraz kafa karıştırıcı gerçekten. yetersizse bu durum neden eklemişler anlamadım

studi

Mesaj gönderen studi » Prş Ağu 27, 2020 12:52 pm

Merhaba,
Bloke hesaba birden yüklü miktarda para koymak zor olacağı için noter tasdikli taahhütname ile başvurup olumlu dönüş alan var mı diye sormak istedim. Hesap dökümü hareketli olmasına rağmen zaten sıkıntılı bir süreç olduğu için ekstra sorun olur diye korkuyorum.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Kas 04, 2020 2:42 pm

Merhaba. bu konuda acaba bir güncellemeniz varsa paylaşabilir misiniz?

arkadaşlar bu arada fikri olan varsa beni de aydınlatırsa sevinirim. ben şimdi sommer term için aralık sonu bir hochschule ye başvurucam. lisans tamamlamak için. Kabul mektubu alabilirsem sonra konsolosluk işleri için merak ettiğim iki hususu var.

Finans işleri için tr den hesap dökümü göstermek istersem, benim kendi hesabım olur mu yüklü miktarda? kredi çekip öyle yapmayı düşündüm. yoksa ebeveyn mi olsun ? yada en iyisi hem tr den hesap dökümü hem de almanyadan garantör bulmak mı?

paloma

Mesaj gönderen paloma » Çrş Kas 04, 2020 10:11 pm

Garantör ve bloke hesap dışında bir yöntemle yüksek lisans icin öğrenci vizesini almış olan var mıdır Istanbul’dan?

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Çrş Kas 04, 2020 10:37 pm

benjamin21 yazdı: Çrş Kas 04, 2020 2:42 pm Merhaba. bu konuda acaba bir güncellemeniz varsa paylaşabilir misiniz?

arkadaşlar bu arada fikri olan varsa beni de aydınlatırsa sevinirim. ben şimdi sommer term için aralık sonu bir hochschule ye başvurucam. lisans tamamlamak için. Kabul mektubu alabilirsem sonra konsolosluk işleri için merak ettiğim iki hususu var.

Finans işleri için tr den hesap dökümü göstermek istersem, benim kendi hesabım olur mu yüklü miktarda? kredi çekip öyle yapmayı düşündüm. yoksa ebeveyn mi olsun ? yada en iyisi hem tr den hesap dökümü hem de almanyadan garantör bulmak mı?

garantorum glaubhaft gemach yuzunden yetersiz goruldu ve Garantor(nachgeweisen isaretli) veya bloke hesap ayarlamam gerektigi soylendi. uzun ugraslardan sonra baska bi garantor ayarladim. diger durumlar icin bi bilgim yok malesef.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Cum Kas 06, 2020 12:15 pm

sizce peki danışman olmadan kendi başıma yapmam yeterli olur mu işlemleri ?