Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC Sorunu (Lütfen Yardım Eder Misiniz)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmetyigit

NC Sorunu (Lütfen Yardım Eder Misiniz)

Mesaj gönderen ahmetyigit » Çrş Kas 04, 2020 11:20 am

Merhaba, Almanya'da Almanca Psikoloji Yüksek Lisansı yapmak istiyorum ama üniversitelerin NC'leri gerçekten fahiş rakamlar. 1-1.7 arasında değişen, Türkiye'den neredeyse gelinmesi imkansız olan sayılar bunlar ve çok arada kaldım size danışmak istedim. Benim NC 2.5, yani Türkiye'de ortalamam 3/4.

- Bu NC çok mu önemli, yani benim üniversitelerin açıkladığı bu NC'lere göre girmem imkansız mı? yoksa bu sayılar sadece Alman öğrencilerinin girdiği, EU dışı katılımın açıklanmadığı ortalamalar olabilir mi?

- EU dışı katılımların NC'leri farklı mı?

Lütfen yardım eder misiniz kariyer planlamamı ona göre yapacağım ve çok ortada kaldım, şimdiden çok teşekkür ederim.

ahmetyigit

Re: NC Sorunu (Lütfen Yardım Eder Misiniz)

Mesaj gönderen ahmetyigit » Çrş Kas 04, 2020 6:38 pm

yardım edebilecek biri var mı?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Kas 04, 2020 8:23 pm

Muhtemelen NC puanın yetmeyecek. Ama Privat Hochschuleler var onlara bakabilirsin. Fakat ayda 600€ gibi rakamları oluyor.
https://www.hochschule-heidelberg.de/de ... ychologie/

ahmetyigit

Mesaj gönderen ahmetyigit » Prş Kas 05, 2020 5:37 pm

NC hakkında başka bir fikri olan var mı?

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Kas 05, 2020 11:13 pm

merhaba,

bu sene ben de lisans icin basvurumu yaptim ve almanyaya sonunda gelebildim. Kendi tecrübemden yola cikarak söylüyorum, gercekten de isiniz biraz zor gözüküyor. Cünkü evet aksi eger belirtilmediyse o nc puanlari normalde eu ve alman vatandaslari icin ancak bizlere yani geriye kalan milletlere ise acilan kontenjan cok az ve basvuru sayisi da fazla bu yüzden maalesef sikintili olabilir. Mesela ben basima geleni anlatayim size. Benim Almanaya göre NC puanim 2 idi ve NC puani 2,8 olan Uni Bonn un informatik bölümüne basvurdum, puanimin yetersizligi yüzünden red aldim. EU vatandasi olmayanlara sadece 11 kontenjan acmislar ve ben ise 66. siradaydim. TU Berlin informatik zulassungsfrei idi ve ona da basvurdum yine, benden daha iyi puanli insanlar basvurdugu icin kontenjan kalmadigindan red aldim. Icinizi karartmak veya umudunuzu öldürmek isemiyorum ama benim basima gelen bu ve ben kesin buralardan kabul alirim diyordum. Siz de benim gibi hazirliksiz yakalanmayin istedim. Iyi aksamlar dilerim...

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Kas 06, 2020 12:10 am

ahmetyigit yazdı: Çrş Kas 04, 2020 11:20 am Merhaba, Almanya'da Almanca Psikoloji Yüksek Lisansı yapmak istiyorum ama üniversitelerin NC'leri gerçekten fahiş rakamlar. 1-1.7 arasında değişen, Türkiye'den neredeyse gelinmesi imkansız olan sayılar bunlar ve çok arada kaldım size danışmak istedim. Benim NC 2.5, yani Türkiye'de ortalamam 3/4.

- Bu NC çok mu önemli, yani benim üniversitelerin açıkladığı bu NC'lere göre girmem imkansız mı? yoksa bu sayılar sadece Alman öğrencilerinin girdiği, EU dışı katılımın açıklanmadığı ortalamalar olabilir mi?

- EU dışı katılımların NC'leri farklı mı?

Lütfen yardım eder misiniz kariyer planlamamı ona göre yapacağım ve çok ortada kaldım, şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba, ben 2,7 ile bu dönem psikoloji için bazı üniversitelerden kabul aldım.Ama tabi lisans için.Yüksek lisansta durum nasıl olur bilmiyorum.Şunu söyleyebilirim ki hiç beklemediğim N,C notu 1 ve 1,3 olan yerlerden de kabul aldım yani imkansız sanıyordum ama oldu.Bence olumsuzluğa kapılmayın ve deneyin ne olacağı hiç belli olmaz.Başvurup kabum aldığım Unilere başvurabilirsin bunlar Heinrich Hein Düsseldorf, Bielefeld, Rhein Waal. Kabul alamadıklarım ise Ruhr,Wuppertal,Duisburg-Essen,Bonn.Bence birçok yere başvur şansın artar.

ahmetyigit

Mesaj gönderen ahmetyigit » Cum Kas 06, 2020 11:25 am

tugce98 yazdı: Cum Kas 06, 2020 12:10 am Merhaba, ben 2,7 ile bu dönem psikoloji için bazı üniversitelerden kabul aldım.Ama tabi lisans için.Yüksek lisansta durum nasıl olur bilmiyorum.Şunu söyleyebilirim ki hiç beklemediğim N,C notu 1 ve 1,3 olan yerlerden de kabul aldım yani imkansız sanıyordum ama oldu.Bence olumsuzluğa kapılmayın ve deneyin ne olacağı hiç belli olmaz.Başvurup kabum aldığım Unilere başvurabilirsin bunlar Heinrich Hein Düsseldorf, Bielefeld, Rhein Waal. Kabul alamadıklarım ise Ruhr,Wuppertal,Duisburg-Essen,Bonn.Bence birçok yere başvur şansın artar.
2.0 NC ile bazı Yüksek Lisans bölümleri var, Nicht-EU puanlarının daha düşük yani 2.5-2.8'e dayandığını söylüyorlar ama bunu netleştirmeden bu yola baş koymak istemiyorum. Tebrik ediyorum seni gerçekten çok mutlu oldum senin adına..
Nicht-EU NC puanlarını üniversitelerin çoğu açıklamıyor ve bu yüzden sonuca ulaşamıyorum. Şu an hali hazırda Yüksek Lisans yapan ve düşük NC ile kabul alan biri varsa lütfen yazsın. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

ahmetyigit

Mesaj gönderen ahmetyigit » Prş Kas 12, 2020 1:30 pm

Konu Aktif, YARDIM EDER MİSİNİZ?

Kullanıcı avatarı
MockinJay

Mesaj gönderen MockinJay » Pzr Kas 22, 2020 12:45 am

ahmetyigit yazdı: Cum Kas 06, 2020 11:25 am 2.0 NC ile bazı Yüksek Lisans bölümleri var, Nicht-EU puanlarının daha düşük yani 2.5-2.8'e dayandığını söylüyorlar ama bunu netleştirmeden bu yola baş koymak istemiyorum. Tebrik ediyorum seni gerçekten çok mutlu oldum senin adına..
Nicht-EU NC puanlarını üniversitelerin çoğu açıklamıyor ve bu yüzden sonuca ulaşamıyorum. Şu an hali hazırda Yüksek Lisans yapan ve düşük NC ile kabul alan biri varsa lütfen yazsın. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Merhaba tuğçe bende psikoloji okumak istiyorum almanyada ve şuan üni sınavına çalışıyorum rica etsem E-mail adresini alabilir miyim ?
Ankara 36 F
Idata basvuru 04.12.2023
Randevu atama 24.01.2024
Randevu tarihi 06.02.2024

Kullanıcı avatarı
MockinJay

Mesaj gönderen MockinJay » Pzr Kas 22, 2020 12:47 am

tugce98 yazdı: Cum Kas 06, 2020 12:10 am Merhaba, ben 2,7 ile bu dönem psikoloji için bazı üniversitelerden kabul aldım.Ama tabi lisans için.Yüksek lisansta durum nasıl olur bilmiyorum.Şunu söyleyebilirim ki hiç beklemediğim N,C notu 1 ve 1,3 olan yerlerden de kabul aldım yani imkansız sanıyordum ama oldu.Bence olumsuzluğa kapılmayın ve deneyin ne olacağı hiç belli olmaz.Başvurup kabum aldığım Unilere başvurabilirsin bunlar Heinrich Hein Düsseldorf, Bielefeld, Rhein Waal. Kabul alamadıklarım ise Ruhr,Wuppertal,Duisburg-Essen,Bonn.Bence birçok yere başvur şansın artar.
Merhaba tuğçe bende psikoloji okumak istiyorum almanyada ve şuan üni sınavına çalışıyorum rica etsem E-mail adresini alabilir miyim ?
Ankara 36 F
Idata basvuru 04.12.2023
Randevu atama 24.01.2024
Randevu tarihi 06.02.2024