Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YARI ZAMANLI ÇALIŞMA SÜRESİ HAKKINDA

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
lilas

YARI ZAMANLI ÇALIŞMA SÜRESİ HAKKINDA

Mesaj gönderen lilas » Cum Eki 09, 2020 2:14 am

Merhabalar,

240 yarım gün çalışma hakkımız ayda 22 günden ortalama 10 ay yapıyor, orada ikamet etmemize rağmen yılın 1,5-2 ayı çalışma hakkımız olmuyor mu bu şekilde düşünürsek. Biraz açıklayıcı anlatırsanız çok sevinirim.

Bir de yüksek lisans va bittikten sonra verilen 18 aylık iş arama süresinde tam zamanlı, bölümde derslerini aldığım ama ana dalım olmayan bir iş bulduğumda geçerli olmuyor mu? (örneğin wirtschaftsinformatik işletme&informatik karışımı bir bölüm. gidip tam zamanlı bir pazarlama gibi işletme departmanından işte çalışamıyor muyum?)

Rigwald

Re: YARI ZAMANLI ÇALIŞMA SÜRESİ HAKKINDA

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Eki 09, 2020 12:20 pm

1 ayı 30 gün değil 28 olarak aldığında tam bir yılı kapsar; ayda 20 gün (5 gün x 4 hafta), totalde 240 gün. Ama zaten bunu kimse gün hesabıyla didik didik takip edemediği/etmediği için saat bazına vurulur genelde, kaldı ki o da kovalanmıyor, sıkıntı olmaz yani.. Diğer sorunun cevabını ben de bilmiyorum malesef.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzt Eki 26, 2020 6:12 pm

Rigwald yazdı: Cum Eki 09, 2020 12:20 pm 1 ayı 30 gün değil 28 olarak aldığında tam bir yılı kapsar; ayda 20 gün (5 gün x 4 hafta), totalde 240 gün. Ama zaten bunu kimse gün hesabıyla didik didik takip edemediği/etmediği için saat bazına vurulur genelde, kaldı ki o da kovalanmıyor, sıkıntı olmaz yani.. Diğer sorunun cevabını ben de bilmiyorum malesef.
mesajınızı yeni gördüm, çok teşekkürler, kesinleştiği iyi oldu.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Eki 26, 2020 6:37 pm

lilas yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:14 am Merhabalar,

240 yarım gün çalışma hakkımız ayda 22 günden ortalama 10 ay yapıyor, orada ikamet etmemize rağmen yılın 1,5-2 ayı çalışma hakkımız olmuyor mu bu şekilde düşünürsek. Biraz açıklayıcı anlatırsanız çok sevinirim.

Bir de yüksek lisans va bittikten sonra verilen 18 aylık iş arama süresinde tam zamanlı, bölümde derslerini aldığım ama ana dalım olmayan bir iş bulduğumda geçerli olmuyor mu? (örneğin wirtschaftsinformatik işletme&informatik karışımı bir bölüm. gidip tam zamanlı bir pazarlama gibi işletme departmanından işte çalışamıyor muyum?)
Yarı zamanlı demişsiniz ama sömestır süresi içinde mesela haftanın bir günü full-time'da çalışabiliyor muyuz? Böyle bir opsiyon var mı?

lilas

Mesaj gönderen lilas » Çrş Eki 28, 2020 7:59 pm

aariftr yazdı: Pzt Eki 26, 2020 6:37 pm Yarı zamanlı demişsiniz ama sömestır süresi içinde mesela haftanın bir günü full-time'da çalışabiliyor muyuz? Böyle bir opsiyon var mı?
240 yarım gün yani 120 tam gün şeklinde hakkınız var. Nasıl çalışacağınız fark etmiyor diye biliyorum.