Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bawbaw

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 4:18 pm

Şartlı kabul ile vize alabilen oldu mu başka arkadaşlar?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Eki 20, 2020 4:34 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 4:18 pm Şartlı kabul ile vize alabilen oldu mu başka arkadaşlar?
31 Ağustos'ta lisans şartlı kabulümle gittiğimde başvurumu almadılar. Duisburg-Essen Üniversitesine mail attım bana direkt bölüme başlanabilir yazısını atmaları için ama cevap alamadım. Cevap geldiği gibi randevu alıp gideceğim. Pozitif gelişme olursa yazarım.

noble

Mesaj gönderen noble » Sal Eki 20, 2020 4:44 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 4:18 pm Şartlı kabul ile vize alabilen oldu mu başka arkadaşlar?
selamlar hocam şartlı kabulü hangi okuldan aldınız acaba? lisans mı, master mıydı? şu an şartlı kabulle vize alabilen az kişi var bilgi maksatlı sordum

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Sal Eki 20, 2020 5:04 pm

hanzas yazdı: Sal Eki 20, 2020 4:34 pm 31 Ağustos'ta lisans şartlı kabulümle gittiğimde başvurumu almadılar. Duisburg-Essen Üniversitesine mail attım bana direkt bölüme başlanabilir yazısını atmaları için ama cevap alamadım. Cevap geldiği gibi randevu alıp gideceğim. Pozitif gelişme olursa yazarım.
Nereden başvurmaya gittiniz de almadılar acaba? Hangi konsolosluk? Bir de NC-Frei olan her bölüm direkt kurstan sonra başvuru yapmaksızın başlayabilir yazıyor şartlı kabulde daha nasıl bir belge almamız gerekiyor ki ? Bence şartlı kabulün o paragrafının yanında hangi bölümlerin NC-Frei olup olmadığı tabloyu da götürsek evrak olarak istenilen şeyi kanıtlamış oluruz.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Eki 20, 2020 5:08 pm

droyeed yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:04 pm Nereden başvurmaya gittiniz de almadılar acaba? Hangi konsolosluk? Bir de NC-Frei olan her bölüm direkt kurstan sonra başvuru yapmaksızın başlayabilir yazıyor şartlı kabulde daha nasıl bir belge almamız gerekiyor ki ? Bence şartlı kabulün o paragrafının yanında hangi bölümlerin NC-Frei olup olmadığı tabloyu da götürsek evrak olarak istenilen şeyi kanıtlamış oluruz.
Istanbul Başkonsolosluğuna gittim. Size açılmadı hata yapmış iData dediler. Bölümüm NC-Frei. Benim şartlı kabulümde, NC kısıtlaması olan bölümlere admission vermez bu belge diyor. Tekrardan NC bölümüne uni-assist ile başvurmak gerekir yazıyor ama NC-Frei ise başvurmadan başlanabilir yazmıyor. Bir arkadaştan onu yazılı olarak istemişler. İkimiz de mail attık okula, cevap artıklarında tekrar gideceğim başvuruya. Sizin kabul mektubunuzda ne yazıyor?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 5:14 pm

Eğer bir desteği olursa söylemek isterim. Ben başvurduktan sonra bana mail ile gerekli belgeler ve sorular sormuşlardi. Bunlardan biri ise ünviersitenin güncel kabul belgesiydi. Zaten halihazirda şartli kabulümün vakti vardi. Yazılı olarak bunu belirttim. Gerekirse universite ile iletişim kurunuz diye de belirttim. O stres iyice bunaltmisti beni, topu onlara attim. Zaten gerekli evraklari veriyoruz. Bu yazismadan 2 hafta sonra vizem geldi. Tabi ki sürpriz olmustu benim için.
Ek olarak; konsolosluk sayfasındaki güncellenen bilgiye göre 8 Kasımdan itibaren Almanya'ya yeni gidenlere ev karantinası uygulanacakmış.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 5:18 pm

Dikkatimi çeken diğer şey ise; şartlı kabul ile vize alan -denk geldiğim- kişilerin neredeyse hepsi Alman lise mezunuydu. Lise diplomasinda yabancı dil Almanca yazan kişiler yani. Bu etkili oldu mu bende bilmiyorum. Belki alakasi yoktur ama dikkatimi çektiği için söyledim

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 20, 2020 5:21 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:14 pm Eğer bir desteği olursa söylemek isterim. Ben başvurduktan sonra bana mail ile gerekli belgeler ve sorular sormuşlardi. Bunlardan biri ise ünviersitenin güncel kabul belgesiydi. Zaten halihazirda şartli kabulümün vakti vardi. Yazılı olarak bunu belirttim. Gerekirse universite ile iletişim kurunuz diye de belirttim. O stres iyice bunaltmisti beni, topu onlara attim. Zaten gerekli evraklari veriyoruz. Bu yazismadan 2 hafta sonra vizem geldi. Tabi ki sürpriz olmustu benim için.
Ek olarak; konsolosluk sayfasındaki güncellenen bilgiye göre 8 Kasımdan itibaren Almanya'ya yeni gidenlere ev karantinası uygulanacakmış.
Hocam senin master şartlı kabulü hangi üniversitedendi?

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Sal Eki 20, 2020 5:27 pm

hanzas yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:08 pm Istanbul Başkonsolosluğuna gittim. Size açılmadı hata yapmış iData dediler. Bölümüm NC-Frei. Benim şartlı kabulümde, NC kısıtlaması olan bölümlere admission vermez bu belge diyor. Tekrardan NC bölümüne uni-assist ile başvurmak gerekir yazıyor ama NC-Frei ise başvurmadan başlanabilir yazmıyor. Bir arkadaştan onu yazılı olarak istemişler. İkimiz de mail attık okula, cevap artıklarında tekrar gideceğim başvuruya. Sizin kabul mektubunuzda ne yazıyor?
NC olan bölümlere admission vermez diyor diğer kısım benim deiğim gibi değil doğrusunuz tam aktaramadım demek istediğimi. Sonuç olarak NC Frei ise tekrar başvurmadan okula başlayabiliyoruz ya daha okuldan nasıl bir belge alabiliriz yani onlar da garipseyecektir bence. Bir mail atayım ben de belki bi gelişme olur.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 5:49 pm

chosen yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:21 pm Hocam senin master şartlı kabulü hangi üniversitedendi?
Master değil. Lisansa başlayacağım ben hocam.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Eki 20, 2020 5:50 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:49 pm Master değil. Lisansa başlayacağım ben hocam.
Hocam mail adresinizi alabilir miyim mümkünse?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 5:51 pm

hanzas yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:50 pm Hocam mail adresinizi alabilir miyim mümkünse?
Siz yazın ben size atayim. Mail alma kapalı bence. Ilk gönderen siz olamiyorsunuz malesef

type

Mesaj gönderen type » Sal Eki 20, 2020 7:08 pm

Merhabalar, 14 eylülde lisans şartlı kabulü ile İstanbul konsolosluğunda vizeye başvurdum. Garantör belgemde bi yanlışlık olduğu için vizem işleme alınmamıştı ve yeni bir garantör belgesi almam bir ay sürdü. Geçen salı garantör belgemi verdim. Sonrasında bana vizenizi işleme alamıyoruz diye bir mail gelmedi. Benim anladığım kadarıyla şartlı kabuller de belli durumlarda işleme alınabiliyor. Ben Tu Clausthal’den şartlı kabulümü almıştım ve bölümüm NC frei. Buraya kadarı şartlı kabul vize süreci için bilgi almak isteyen arkadaşlar içindi. Benim de bir sorum var. Ben a2 ile başvurmuştum. Bu sabah bana b1 kursuna katıldığıma dair bir belge ve de güncel dil seviyemi belirten bir yazı istediklerine dair bir mail atmışlar. Ancak bu sıralarda girebileceğim bir sınav yok. Güncel dil seviyemi belirten yazıdan kasıt dil sertifikası mıdır? Eğer öyleyse şu sıralar girebileceğim bir sınav olmaması geçerli bir mazeret sayılır mı?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 7:10 pm

type yazdı: Sal Eki 20, 2020 7:08 pm Merhabalar, 14 eylülde lisans şartlı kabulü ile İstanbul konsolosluğunda vizeye başvurdum. Garantör belgemde bi yanlışlık olduğu için vizem işleme alınmamıştı ve yeni bir garantör belgesi almam bir ay sürdü. Geçen salı garantör belgemi verdim. Sonrasında bana vizenizi işleme alamıyoruz diye bir mail gelmedi. Benim anladığım kadarıyla şartlı kabuller de belli durumlarda işleme alınabiliyor. Ben Tu Clausthal’den şartlı kabulümü almıştım ve bölümüm NC frei. Buraya kadarı şartlı kabul vize süreci için bilgi almak isteyen arkadaşlar içindi. Benim de bir sorum var. Ben a2 ile başvurmuştum. Bu sabah bana b1 kursuna katıldığıma dair bir belge ve de güncel dil seviyemi belirten bir yazı istediklerine dair bir mail atmışlar. Ancak bu sıralarda girebileceğim bir sınav yok. Güncel dil seviyemi belirten yazıdan kasıt dil sertifikası mıdır? Eğer öyleyse şu sıralar girebileceğim bir sınav olmaması geçerli bir mazeret sayılır mı?
Evet. Kesinlikle belirt. Benzer soru bana da gelmişti. Pandemi sebebiyle sinavlarin olmadiğini belirttim. Bence vizenizi alacaksiniz.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 20, 2020 7:20 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 7:10 pm Evet. Kesinlikle belirt. Benzer soru bana da gelmişti. Pandemi sebebiyle sinavlarin olmadiğini belirttim. Bence vizenizi alacaksiniz.
Hocam senin şartlı kabul hangi okuldandı?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 8:34 pm

chosen yazdı: Sal Eki 20, 2020 7:20 pm Hocam senin şartlı kabul hangi okuldandı?
Clautshal

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 20, 2020 9:28 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 8:34 pmClautshal
Hocam benimde Clausthaldan şartlı kabulüm varda belgede altta yazdığım kısımda çarpı işareti varmıydı sende.Benim belgede varda. Konsolosluk Clausthalın şartlı kabulü kabul ediyor galiba.

"Über die endgültige Zulassung zum Masterstudiengang muss noch der Zugangsprüfungsauschuss entscheiden."

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 9:49 pm

chosen yazdı: Sal Eki 20, 2020 9:28 pm Hocam benimde Clausthaldan şartlı kabulüm varda belgede altta yazdığım kısımda çarpı işareti varmıydı sende.Benim belgede varda. Konsolosluk Clausthalın şartlı kabulü kabul ediyor galiba.

"Über die endgültige Zulassung zum Masterstudiengang muss noch der Zugangsprüfungsauschuss entscheiden."
Galiba Beginn des Studium nach der Prufung tarzi bir sey yaziyordu. Yani dil eğitiminden sonra tekrar başvuru yapmadan direkt başlamak. Bu Clautshal'a özeldir diyemiyorum. Sonuçta hangi dil kursuna kayįt yaptırdığın, akrabada değil de yurtta kalacağın(eğitim amacına ikna etme açısından) önemli bir şeydir muhakkak. Clautshal şartlı kabulünden başka bir üniden aynı şartlarda kabul alıp vize alan oldu mu onu merak ediyorum.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 20, 2020 9:55 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 9:49 pm Galiba Beginn des Studium nach der Prufung tarzi bir sey yaziyordu. Yani dil eğitiminden sonra tekrar başvuru yapmadan direkt başlamak. Bu Clautshal'a özeldir diyemiyorum. Sonuçta hangi dil kursuna kayįt yaptırdığın, akrabada değil de yurtta kalacağın(eğitim amacına ikna etme açısından) önemli bir şeydir muhakkak. Clautshal şartlı kabulünden başka bir üniden aynı şartlarda kabul alıp vize alan oldu mu onu merak ediyorum.
"Beginn des Fachstudiums nach Bestehen der Sprachprüfung DSH" Aynen hocam o kısımda bende işaretli. Anladım hocam tabi bende demiyorum bu Clausthala özeldir diye. Sağolsın bilgilendirme için.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 10:23 pm

chosen yazdı: Sal Eki 20, 2020 9:55 pm "Beginn des Fachstudiums nach Bestehen der Sprachprüfung DSH" Aynen hocam o kısımda bende işaretli. Anladım hocam tabi bende demiyorum bu Clausthala özeldir diye. Sağolsın bilgilendirme için.
diğer gereklilikleri de tamamlayınca inşallah vizenizi alacaksınız. Bana gelen soru mailinden 2 hafta sonra vizem geldi. Şimdiden hayirli olsun

Kilitli