Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Frankfurt Goethe'de Informatik

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
yusufisler39

Frankfurt Goethe'de Informatik

Mesaj gönderen yusufisler39 » Pzt Eki 12, 2020 5:34 pm

Abilerim selamlar. Ben 11 e gidiyorum ve kendim almanca çalışıyorum. 12 ye geçene kadar inshallah biticek b1 ardından b2 ve testdaf kurslarına giderek sınavı geçmeyi planlıyorum ama sorun o değil. Ben şahsen çok disiplinli olduğum söylenemez fakat sevdiğim işi yapabildiğim için orda informatiği yapabileceğimi düşünüyorum. Sizce özellikle frankfurt'ta ama genel olarak Almanya'da programlamayı ve matematiği işine yaradığı kadar seven biri orda zaten çoğu nc siz olan bu bölümlen başarılı olarak çıkabilir mi ? Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Frankfurt Goethe'de Informatik

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 12, 2020 5:54 pm

Informatik dediğin matematik, yazılım. Tabi fiziği ihmal etmemek lazım. Bunlar harici okulda biyoloji, tarih görmüyorsun zaten. Ben daha üniversiteye başlamadım ama bir tanıdığım üniversitede temel üstünü 0 dan alıyorlar diyor. Yani çarpanlara ayırma, kök felan bunları biliyor. Trigonometri, integral vs. Hiç bilmiyorsun sayıyor.

yusufisler39

Mesaj gönderen yusufisler39 » Pzt Eki 12, 2020 5:58 pm

dabadee yazdı: Pzt Eki 12, 2020 5:54 pm Informatik dediğin matematik, yazılım. Tabi fiziği ihmal etmemek lazım. Bunlar harici okulda biyoloji, tarih görmüyorsun zaten. Ben daha üniversiteye başlamadım ama bir tanıdığım üniversitede temel üstünü 0 dan alıyorlar diyor. Yani çarpanlara ayırma, kök felan bunları biliyor. Trigonometri, integral vs. Hiç bilmiyorsun sayıyor.
fiziği ben görmemiştim yıllık planda abi ama neyse. Teşekkürler bilgilendirmen için ümit verici oldun :D

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 12, 2020 6:33 pm

yusufisler39 yazdı: Pzt Eki 12, 2020 5:58 pm fiziği ben görmemiştim yıllık planda abi ama neyse. Teşekkürler bilgilendirmen için ümit verici oldun :D
Aslında 11. - 12. fizik dersinde gördüklerimizi matematik diye veriyorlar. Mesela oyun yapmak istersen fizik olmadan kesinlikle yapamazsın (Oyun motoru kullanmazsan diyelim 😁 ) Mesela C# form ile geçen oyun yapmayı denedim. En basit şey için bile Matematik + Fizik gerektiğini görmek Unity'e geçmeme anında sebep oldu.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 12, 2020 6:37 pm

Mesela sana örnek olarak bunu buldum. Farkettiysen Fizik-Matematik-Geometri hepsi iç içe
https://youtu.be/DPfxjQ6sqrc

yusufisler39

Mesaj gönderen yusufisler39 » Pzt Eki 12, 2020 6:40 pm

dabadee yazdı: Pzt Eki 12, 2020 6:37 pm Mesela sana örnek olarak bunu buldum. Farkettiysen Fizik-Matematik-Geometri hepsi iç içe
https://youtu.be/DPfxjQ6sqrc
aynen abi fark ettim sağolasın bütün verdiğin bilgiler için kralsın :)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 12, 2020 6:44 pm

yusufisler39 yazdı: Pzt Eki 12, 2020 6:40 pm aynen abi fark ettim sağolasın bütün verdiğin bilgiler için kralsın :)
Rica ederim :roll:

Tuna10

Mesaj gönderen Tuna10 » Pzt Eki 12, 2020 8:43 pm

Geothede informatik var mı

yahegiv

Mesaj gönderen yahegiv » Prş Oca 04, 2024 4:39 pm

Frankfurt gibi büyük şehirler, özellikle teknoloji ve finans sektörlerinde birçok iş imkanı sunar. Ancak, başarı için sadece disiplin ve sevgi yeterli değildir. İş dünyasında rekabetçi bir ortamda başarılı olmak için aynı zamanda öğrenmeye ve kendini geliştirmeye istekli olman, problem çözme yeteneklerin, iletişim becerilerin ve ekip çalışması yeteneğin de önemlidir.

Kullanıcı avatarı
Danieldyeri
İletişim:

VPD nedir ve hangi konuları kapsar?

Mesaj gönderen Danieldyeri » Sal Şub 13, 2024 5:53 pm

VPD, Almanya'da yaşayan ve çalışan yabancıların vatandaşlık işlemleriyle ilgilenen birimdir. VPD, oturum izni, çalışma izni, ikamet izni gibi konuları kapsar ve yabancıların Almanya'da kalma ve çalışma süreçlerine rehberlik eder.