Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Leuphana University Lüneburg

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ardaildiz

Leuphana University Lüneburg

Mesaj gönderen ardaildiz » Cum Eki 09, 2020 9:16 pm

Herkese merhaba, özel bir temel liseden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2 senelik Bilgisayar Programcılığı okuyup mezun oldum. Burada dgs ile lisans tamamlama yapacaktım fakat gene yazılım bölümü değil de dijital medya bölümü okumak istiyorum. Fakat maalesef bu bölüm Türkiye’de yok. Araştırmalarım sonucu Leuphana University Lüneburg’ da Bachelor of Digital Media bölümünü gördüm ve gerçekten çok hoşuma gitti ve istiyorum. Bölüm %100 ingilizce ve EU vatandaşları ve Uluslararası öğrenciler için herhangi bir ücret istemiyor.(Sadece semester başına 360 EUR). Başvuru tarihleri de yeni başlamış. Bu bölüme girmek için neler yapmam gerekir, nereden başlamalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkür ederim...

NoNick01

Re: Leuphana University Lüneburg

Mesaj gönderen NoNick01 » Cum Eki 09, 2020 9:29 pm

Merhaba,

Forumdaki ana başlıkları ve anasayfadaki başlıkları oku. Oralarda temel bilgiler var. Bölümün NC-free ise dil belgesini ve diğer gerekli belgeleri sunabilirsen büyük ihtimal kabul alırsın bölüme. Eğer NC ise bölüm, uni-assist'in senin puanlarını göz önünde bulundurarak verdiği NC puanının ne derecede iyi olduğuna ve başvuran diğer aday öğrencilerin puanının hakeza ne kadar iyi olduğuna bağlı.

Başarılar

ardaildiz

Mesaj gönderen ardaildiz » Cum Eki 09, 2020 9:43 pm

NoNick01 yazdı: Cum Eki 09, 2020 9:29 pm Merhaba,

Forumdaki ana başlıkları ve anasayfadaki başlıkları oku. Oralarda temel bilgiler var. Bölümün NC-free ise dil belgesini ve diğer gerekli belgeleri sunabilirsen büyük ihtimal kabul alırsın bölüme. Eğer NC ise bölüm, uni-assist'in senin puanlarını göz önünde bulundurarak verdiği NC puanının ne derecede iyi olduğuna ve başvuran diğer aday öğrencilerin puanının hakeza ne kadar iyi olduğuna bağlı.

Başarılar
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim...
Aklımda olan en büyük üç soruyu sormak istiyorum müsadenizle...

1-) Bir myo mezunu olarak bu bölümde okuyabilmek için yks sınavı ile 4 yıllık benzer bir bölüm kazanmama gerek var mı?

2-)NC puanı isteyip istemediğini öğrenemedim, bunu nasıl öğrenebilirim?

3-) Burada bilgisayar programcılığı bölümü mezunu olarak orada dijital medya okuyabilir miyim?

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Cmt Eki 10, 2020 4:41 pm

1-) Bu konu ile ilgili forumda arama yapabilirsin. Konu hakkında çok yazılıp çizildi. Kesin birşey diyemem çünkü bu durumda pek bilgim yok.

2-) Okulun sitesinde NC/ NC-free ile ilgili bilgi bulamadım. https://www.leuphana.de/en/college/bach ... media.html bu linke gir ve en altta e-mail adresleri var, oraya bir mail atıp sorabilirsin bunu.

3-) Yine birinci soruda dediğim gibi açılan konulara bakman lazım. Tahminimce bir sorun olmayacaktır. Bu durumda, öyleyse eğer, tek eksiğin İngilizce dil belgesi olacaktır kağıt üstünde.

ardaildiz

Mesaj gönderen ardaildiz » Cmt Eki 10, 2020 4:56 pm

NoNick01 yazdı: Cmt Eki 10, 2020 4:41 pm 1-) Bu konu ile ilgili forumda arama yapabilirsin. Konu hakkında çok yazılıp çizildi. Kesin birşey diyemem çünkü bu durumda pek bilgim yok.

2-) Okulun sitesinde NC/ NC-free ile ilgili bilgi bulamadım. https://www.leuphana.de/en/college/bach ... media.html bu linke gir ve en altta e-mail adresleri var, oraya bir mail atıp sorabilirsin bunu.

3-) Yine birinci soruda dediğim gibi açılan konulara bakman lazım. Tahminimce bir sorun olmayacaktır. Bu durumda, öyleyse eğer, tek eksiğin İngilizce dil belgesi olacaktır kağıt üstünde.
Teşekkür ederim cevaplarınız için. :)