Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cnsn159

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Eki 08, 2020 11:29 am

exectus yazdı: Pzr Eyl 27, 2020 1:11 am Daha öncesinde yazmışlardı email gelen birine sms gelmemiş, sıkıntı olmuştu. Bakalım inşallah pazartesi gelir, inşallah vize de çıkmıştır. :) Cevap için teşekkür ederim.
Merhaba :) aynı durumu yaşıyorum. E mail geldi dün sabah kargoya verildiğine dair idatadan ancak aras kargodan bir sms almadım, aradığımda ise adıma bir kargo olmadığını söyledi. Bu normal mi? Veya ekstra bir şey yaptınız mı beklemekten başka? Napmalıyım bilemedim

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Eki 08, 2020 1:43 pm

cnsn159 yazdı: Prş Eki 08, 2020 11:29 am Merhaba :) aynı durumu yaşıyorum. E mail geldi dün sabah kargoya verildiğine dair idatadan ancak aras kargodan bir sms almadım, aradığımda ise adıma bir kargo olmadığını söyledi. Bu normal mi? Veya ekstra bir şey yaptınız mı beklemekten başka? Napmalıyım bilemedim
Merhaba. Bana Cuma sabahı mesaj gelmişti sms bilgisi de Pazartesi günü gelmişti. idatayı aradığımda pasaport teslim edildi sms bilgisi de birkaç gün içinde gelir demişlerdi. Yinede bi arayıp sorun. Zaten kargo rezaletti. 57TL kargo ücreti ödedik gidip Aras kargoya vermişler. 3 gün gecikmeli aldım. Toplamda 5 günde teslim ettiler. Teslim ederkende hiçbir şey sormayıp bırakıp gittiler. Yanlış kişinin eline geçse veya kaybolsa uğraş dur. Takibini mutlaka yapın güven 0.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Prş Eki 08, 2020 2:24 pm

Merhaba, sonunda ben de vizemi bugün aldım.
1 Eylül'de iData Ankara'dan yüksek lisans direkt kabul için başvurmuştum. İki gün önce iData'dan pasaportunuz kargoya verildi, sms ile bilgilendirme yapılacak diye mail geldi ancak bana da herhangi bir sms gelmedi Aras kargodan. Bu sabah kargonuz teslim edilmek üzere yola çıktı diye mesaj geldi sadece. Vizeyi 6 aylık vermişler, gideceğim tarihe 15 Ekim yazmıştım ve vizeyi 15 Ekim'den başlatmışlar.
Bekleyen diğer arkadaşlar umarım en kısa zamanda vizelerinizi alırsınız, herkese başarılar. 8-)

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Prş Eki 08, 2020 2:24 pm

exectus yazdı: Prş Eki 08, 2020 1:43 pm Merhaba. Bana Cuma sabahı mesaj gelmişti sms bilgisi de Pazartesi günü gelmişti. idatayı aradığımda pasaport teslim edildi sms bilgisi de birkaç gün içinde gelir demişlerdi. Yinede bi arayıp sorun. Zaten kargo rezaletti. 57TL kargo ücreti ödedik gidip Aras kargoya vermişler. 3 gün gecikmeli aldım. Toplamda 5 günde teslim ettiler. Teslim ederkende hiçbir şey sormayıp bırakıp gittiler. Yanlış kişinin eline geçse veya kaybolsa uğraş dur. Takibini mutlaka yapın güven 0.
Buraya yazdıktan 2 saat sonra vizem geldi, sms daha almamıştım halbuki 😅 mail aldıktan sonra sms gelmeyedebiliyor demekki, hemen panik yapmaya gerek yokmuş.. Çok teşekkürler cevabınıza 😊

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Prş Eki 08, 2020 3:27 pm

Vizem bugun geldi benimki sancili bir surec oldu tekrardan yaziyorum
Ing direk kabul master
Pandemi oncesi randevu 27mart iptal
Pandemi sonrasi 29temmuz idata istanbul evrak teslim
Gitmek istenilen tarih 15 eylul
Vize 07,10,2020 6 ay gecerli

Surecte 1 kez konsolosluga mail attim yabancilar dairesinden cevap bekliyoruz dediler , stuttgart yabancilar dairesine 1 ing 1 alm 2 kez mail yazdim 1 hafta arayla ama cevap almadim

Sonuc olarak sanssiz bir surecti yaklasik olarak 70gun vize bekledim.

Herkese bol sans

dilekis

Mesaj gönderen dilekis » Prş Eki 08, 2020 8:46 pm

leylaaa yazdı: Prş Eyl 10, 2020 1:27 pm Bu güne kadar mail ile dönmeleri gerekirdi bence, bilgilendirme yapmaları gerekirdi olumsuz bir durum olsa. Ama kendi adıma her şey o kadar sıkıntılı ilerledi ki böyle bir sorun daha olursa işin içinden çıkamayabilirim. Sizin randevunuz benden önceymiş, umarım olumlu sonucunuza ilişkin haberi alırım da vazgeçme sınırına gelmem artık, teşekkür ederim.
Merhaba, herhangi bir gelişme oldu mu başvurunuzla ilgili? Ben de duruma göre şartlı kabulle başvurmayı düşünüyordum. Teşekkürler

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Cum Eki 09, 2020 9:19 am

Arkadaşlar ben Duisburg Universitesine şartlı kabul aldım Ocak ayında. Vize randevum 11 Şubattaydı ve çok da güzel geçti :) Bloke hesabım da var 1 yıllık ve pandemiye denk geldi dediler, hala beklemedeyim :D

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Cum Eki 09, 2020 2:00 pm

Arkadaşlar merhaba. Ben de tam 4 hafta önce ingilizce lisans için İzmir alman konsolosluğuna başvurdum vize için. Ama daha hiç haber gelmedi. Konsolosluk vizeyi kargoya verdiğinde bilgilendirme yapıyor mu idata gibi. Bilgisi olan var mı acaba? Yoksa Aras kargoyu arayıp sorcam olmadı. Forumda okuduklarıma göre aras kargo sms atmıyormuş. Zamanım da az kaldı. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

runesia

Mesaj gönderen runesia » Cum Eki 09, 2020 2:05 pm

hkm01 yazdı: Çrş Eyl 30, 2020 1:54 am Merhaba, malesef ses yok dun stuttgart yabancilar dairesine mail yazdim otomatik olarak maili aldiklarinina konuya bakacaklarina dair cevap geldi bakalim beklemeye devam :)
Merhaba ben bugun 6aylik vizemi aldim.

Master direkt kabul-ingilizce
Basvuru idata istanbul-22temmuz(iptal olan basvurulardan)

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cum Eki 09, 2020 2:09 pm

gezginefendi yazdı: Cum Eki 09, 2020 9:19 am Arkadaşlar ben Duisburg Universitesine şartlı kabul aldım Ocak ayında. Vize randevum 11 Şubattaydı ve çok da güzel geçti :) Bloke hesabım da var 1 yıllık ve pandemiye denk geldi dediler, hala beklemedeyim :D
Hocam ciddi misin ya ? :) şartlı kabule vize vermeme olayı temmuzda başladı yazıyor ama bilemiyorum. İyice umudum kırıldı.

Umutt

Mesaj gönderen Umutt » Cum Eki 09, 2020 2:12 pm

ege123 yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:09 pm Hocam ciddi misin ya ? :) şartlı kabule vize vermeme olayı temmuzda başladı yazıyor ama bilemiyorum. İyice umudum kırıldı.
24 Şubatta yaptım vize görüşmemi şartlı kabul için, ben de hala bekliyorum maalesef

odabasmc

Mesaj gönderen odabasmc » Cum Eki 09, 2020 2:13 pm

Arkadaşlar merhaba, burada bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkürler.
08.09.2020 tarihinde yaptığım başvuru sonrası bugün 09.10.2020 vizem elime ulaştı.
Okul benden kayıt için a1 sertifikası istemiş ve bunun için kendileri ders açmıştı. (istersen göethe den getir dediler)
Forumda da bunun şartlı kabul olup olmadığını tartışmıştık ama a1 olduğu için süreci devam ettirdiler diye anlıyorum. a1 dersini geçen cuma geçtim ve yabancılar dairesi okulu falan arayıp bilgi almış olabilir. çünkü direk kabul mektubum ve a1 sertifikam pazartesi günü geldi ve ben konsolosluğa göndermedim.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Eki 09, 2020 2:15 pm

ege123 yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:09 pm Hocam ciddi misin ya ? :) şartlı kabule vize vermeme olayı temmuzda başladı yazıyor ama bilemiyorum. İyice umudum kırıldı.
Hocam bende 12 Martta görüşmeye girmiştim daha sonra korona girdi araya. Temmuz ayında sitelerinde yeni belgeleri istedikleri yazıyordu. Yeni belgeleri 3 temmuzda teslim ettim. Daha bekliyorum. Şartlı kabulüm vardı bu arada. 3. kez kurs tarihi geçti ve vize gelmedi. Bir sonraki kurs tarihi 9 kasımda. Mail attım eğer vize gelmeyecekse başvurumu geri çekicem.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cum Eki 09, 2020 2:24 pm

chosen yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:15 pm Hocam bende 12 Martta görüşmeye girmiştim daha sonra korona girdi araya. Temmuz ayında sitelerinde yeni belgeleri istedikleri yazıyordu. Yeni belgeleri 3 temmuzda teslim ettim. Daha bekliyorum. Şartlı kabulüm vardı bu arada. 3. kez kurs tarihi geçti ve vize gelmedi. Bir sonraki kurs tarihi 9 kasımda. Mail attım eğer vize gelmeyecekse başvurumu geri çekicem.
Hocam çok saçma değil mi ? Normal öğrencileri alıyorlar şartlı kabul alanları almıyorlar. Sadece şartlı kabul alanlar mı bulaştırıyor bu virüsü ? Şartlı kabul alan öğrenci sayısının diğerinden çok fazla olduğuna dair bir veri var mı ? Ben bu olayı mantığa oturtamadım.Biraz zaman geçsin düzelmezse twitterdan falan gerekirse türk kökenli alman yetkili/vekillerle iletişime geçip bu saçmalığı anlatmalıyız bence.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Eki 09, 2020 2:34 pm

ege123 yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:24 pm Hocam çok saçma değil mi ? Normal öğrencileri alıyorlar şartlı kabul alanları almıyorlar. Sadece şartlı kabul alanlar mı bulaştırıyor bu virüsü ? Şartlı kabul alan öğrenci sayısının diğerinden çok fazla olduğuna dair bir veri var mı ? Ben bu olayı mantığa oturtamadım.Biraz zaman geçsin düzelmezse twitterdan falan gerekirse türk kökenli alman yetkili/vekillerle iletişime geçip bu saçmalığı anlatmalıyız bence.
Saçma tabi hocam ama yapabileceğimiz bir şey olduğunu düşünmüyorum. Adamlara mail atıyorum "Giriş kısıtlaması nedeniyle vizeniz beklemededir diyorlar." Hayır ülkeye girmeden önce zaten test zorunlu neden böyle bir şey yapıyorlar bende anlam veremiyorum. Dediğim gibi haftaya tekrar hem konsolosluğa hem de Hamburgdaki yabancılar şubesine mail atıcam. Kursun parasını yatırmışım her ay ertelemek zorunda kalıyorum. Seyahat sigortası yaptırdım çoktan başladı tarihi ücret geri alınmıyor. Hayır vize ha geldi gelicek derken ne türkiyede bir kursa yazılabiliyorum ne de başka bişi yapabiliyorum. Evde almanca çalışıyorum B1 seviyesindeyim ama daha da ilerletebileceğim düşüncesinde değilim. Açıkça sorucam ne zamana kadar böyle sürücek bu durum diye. Yoksa başvuruyu geri çekicem burda bir kurs ile devam edicem.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cum Eki 09, 2020 2:41 pm

chosen yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:34 pm Saçma tabi hocam ama yapabileceğimiz bir şey olduğunu düşünmüyorum. Adamlara mail atıyorum "Giriş kısıtlaması nedeniyle vizeniz beklemededir diyorlar." Hayır ülkeye girmeden önce zaten test zorunlu neden böyle bir şey yapıyorlar bende anlam veremiyorum. Dediğim gibi haftaya tekrar hem konsolosluğa hem de Hamburgdaki yabancılar şubesine mail atıcam. Kursun parasını yatırmışım her ay ertelemek zorunda kalıyorum. Seyahat sigortası yaptırdım çoktan başladı tarihi ücret geri alınmıyor. Hayır vize ha geldi gelicek derken ne türkiyede bir kursa yazılabiliyorum ne de başka bişi yapabiliyorum. Evde almanca çalışıyorum B1 seviyesindeyim ama daha da ilerletebileceğim düşüncesinde değilim. Açıkça sorucam ne zamana kadar böyle sürücek bu durum diye. Yoksa başvuruyu geri çekicem burda bir kurs ile devam edicem.
Hocam siyasi bir karar olduğu için bence kamuoyunun dikkatini çekmek lazım. Bir mantığı yok bunun. Twitterdan yetkililerin dikkatini çekmek lazım bence. Bir de bu durum türkiye'ye özel mi ? Yoksa başka ab dışı ülkelere de uygulanıyor mu ?

dilekis

Mesaj gönderen dilekis » Cum Eki 09, 2020 2:48 pm

odabasmc yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:13 pm Arkadaşlar merhaba, burada bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkürler.
08.09.2020 tarihinde yaptığım başvuru sonrası bugün 09.10.2020 vizem elime ulaştı.
Okul benden kayıt için a1 sertifikası istemiş ve bunun için kendileri ders açmıştı. (istersen göethe den getir dediler)
Forumda da bunun şartlı kabul olup olmadığını tartışmıştık ama a1 olduğu için süreci devam ettirdiler diye anlıyorum. a1 dersini geçen cuma geçtim ve yabancılar dairesi okulu falan arayıp bilgi almış olabilir. çünkü direk kabul mektubum ve a1 sertifikam pazartesi günü geldi ve ben konsolosluğa göndermedim.
Merhaba Şartlı kabulle mi vize almış oldunuz yanş bu durumda? Tam anlayamadım kusura bakmayın o yüzden tekrar sormak istedim. Teşekkürler

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Eki 09, 2020 3:00 pm

ege123 yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:41 pm Hocam siyasi bir karar olduğu için bence kamuoyunun dikkatini çekmek lazım. Bir mantığı yok bunun. Twitterdan yetkililerin dikkatini çekmek lazım bence. Bir de bu durum türkiye'ye özel mi ? Yoksa başka ab dışı ülkelere de uygulanıyor mu ?
Hocam siyasi veya değil bunu bilemem ama bence sayı çok az. Çünkü kursu bir daha ertelersem depozito ücretin yanıcağını söylemişti kurs. Son ertelediğimde sordum " sorun yok ücret yanmıyacak dediler." Anladığım ordaki kurslarda da çok öğrenci yok .

odabasmc

Mesaj gönderen odabasmc » Cum Eki 09, 2020 3:15 pm

dilekis yazdı: Cum Eki 09, 2020 2:48 pm Merhaba Şartlı kabulle mi vize almış oldunuz yanş bu durumda? Tam anlayamadım kusura bakmayın o yüzden tekrar sormak istedim. Teşekkürler
Normalde şartlı kabul olarak bahsettiğimiz durum; almanca eğitim olan bölümlerde a2 seviyesi falan istendiğine oluşan durum.
Benim bölüm ingilizce ama okul kayıt için a1 şartı koymuştu. Bende konsoloslukta ekim ayı başında sertifikamı alacağımı ve direk kabulumun geleceğini bildirdim ve evraklarımı aldılar. Büyük ihtimal yabancılar dairesi okul ile irtibat kurdu bu çocuk geçti mi a1 i diye. direk kabul belgem ve a1 sertifikam bu hafta elime ulaştı ama kimse beni arayıp bu belgeleri sormadı. bir aksilik olsaydı gönderecektim.

bu bilgiyi a1 istenen arkadaşlar için yazdım, başvuru yapıp sertifikalarını alabilirler.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cum Eki 09, 2020 3:16 pm

chosen yazdı: Cum Eki 09, 2020 3:00 pm Hocam siyasi veya değil bunu bilemem ama bence sayı çok az. Çünkü kursu bir daha ertelersem depozito ücretin yanıcağını söylemişti kurs. Son ertelediğimde sordum " sorun yok ücret yanmıyacak dediler." Anladığım ordaki kurslarda da çok öğrenci yok .
Online kursa evden katılmayı düşünmüyor musun ?

Kilitli