Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'dan lisans kabulü aldıktan sonra Türkiye'deki üniversite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
batu

Almanya'dan lisans kabulü aldıktan sonra Türkiye'deki üniversite

Mesaj gönderen batu » Sal Eki 06, 2020 10:09 pm

Herkese merhaba,
ben TUM'a makine mühendisliği lisansına kayıt yaptırdım ve hali hazırda ODTÜ'de makine mühendisliğine kayıtlıyım . Sormak istediğim şey şu an ne yapmam gerektiği. YÖK kendi durumu fark edip kaydımı siler mi yoksa benim kendim mi kaydımı silmem gerekiyor ya da odtüdeki kaydımı dondurmam gibi bi durum mümkün mü? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

ulas361

Re: Almanya'dan lisans kabulü aldıktan sonra Türkiye'deki üniversite

Mesaj gönderen ulas361 » Sal Eki 06, 2020 10:42 pm

Muhtardan fakir belgesi alip Otduyu dondur. Ben oyle yapmisdim gelmeden.Kimse durumu farketmez merak etme.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 06, 2020 11:01 pm

batu yazdı: Sal Eki 06, 2020 10:09 pm Herkese merhaba,
ben TUM'a makine mühendisliği lisansına kayıt yaptırdım ve hali hazırda ODTÜ'de makine mühendisliğine kayıtlıyım . Sormak istediğim şey şu an ne yapmam gerektiği. YÖK kendi durumu fark edip kaydımı siler mi yoksa benim kendim mi kaydımı silmem gerekiyor ya da odtüdeki kaydımı dondurmam gibi bi durum mümkün mü? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Yurtdışına gideceğini kanıtlaman okulu dondurmak için geçerli bir sebep. 2 senelik dondurmaya dikkat et.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Eki 07, 2020 12:01 am

YÖK kayıt silmez. Kaydını dondurmasan da olur. ODTÜ'de kayıt yenileme her dönem otomatik oluyordur herhalde İTÜ'de öyle çünkü. Ben dil okulu zamanı dondurdum sadece 1 yıllık, dil okulu gerekçesini saydılar. Ama yine de üniversitenin yönetmeliği varsa oku kayıt dondurma hakkında. Üniversitenin hazırlık sınavını geçmeye dikkat et. 2 yıl hazırlık okuyabiliyorsun maximum Türkiye'de. Lisans süresi 7 yıl max. Bu süre boyunca kimse dokunamıyor sana. Sen dondurmak yerine TUM'da matematik 1 ve statik dersini geç sonrasını yaparsın büyük ihtimalle.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Eki 07, 2020 12:20 am

kdemir yazdı: Çrş Eki 07, 2020 12:01 am YÖK kayıt silmez. Kaydını dondurmasan da olur. ODTÜ'de kayıt yenileme her dönem otomatik oluyordur herhalde İTÜ'de öyle çünkü. Ben dil okulu zamanı dondurdum sadece 1 yıllık, dil okulu gerekçesini saydılar. Ama yine de üniversitenin yönetmeliği varsa oku kayıt dondurma hakkında. Üniversitenin hazırlık sınavını geçmeye dikkat et. 2 yıl hazırlık okuyabiliyorsun maximum Türkiye'de. Lisans süresi 7 yıl max. Bu süre boyunca kimse dokunamıyor sana. Sen dondurmak yerine TUM'da matematik 1 ve statik dersini geç sonrasını yaparsın büyük ihtimalle.
* kayıt yenileme otomatik olmuyor İTÜ'de. pasif öğrenci olarak gözükürsün.