Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeler Kaldirilir Mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Vizeler Kaldirilir Mi?

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 05, 2020 9:36 am

Arkadaslar merhaba Merkel in yaptigi aciklamada:
Türkiye'nin 'AB'nin komşusu ve NATO üyesi' olduğuna vurgu yapan Şansölye, gelecek görüşmelerin vize serbestisi aracılığıyla Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesine odaklanacağını söyleyerek şöyle konuştu:

'Erdoğan ile çok sık görüştüm'

"Türkiye ile pozitif bir gündem istiyoruz. Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok sık görüştüm. İlişkilerde, pozitif bir gündem iki tarafın da çıkarına. Aralık ayında vize serbestisi konusu görüşülecek."

'Türkiye ile AB arasındaki göç mutabakatının yeni bir aşamaya getirilmesi, Gümrük Birliği anlaşmasının geliştirilmesi ile ekonomik işbirliği konularını da Ankara ile görüşmek istediklerini' aktaran Merkel, 'vize serbestisi konusunun aralık ayına kadar sağlam bir şekilde çalışılması gerektiğinin' altını çizdi.

Sizce olumlu olabilir mi sonuc forumdakilerin dusuncelerini merak ediyorum dogrusu. Eger acilirsa kavimler gocune hazir olun. :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Vizeler Kaldirilir Mi?

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 05, 2020 9:44 am

Hayır. Sence almanya ülkeye yüzbinlerce mülteci gelsin ister mi? Neden üçünçü dünya ülkesine vizeleri kaldırsınlar?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 05, 2020 10:01 am

dabadee yazdı: Pzt Eki 05, 2020 9:44 am Hayır. Sence almanya ülkeye yüzbinlerce mülteci gelsin ister mi? Neden üçünçü dünya ülkesine vizeleri kaldırsınlar?
Bende olumsuz dusunuyorum ama forumdakilerin cevaplarini merak ediyorum ve bilgilendirmek amaci ile actim basligi ;)

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzt Eki 05, 2020 10:25 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Eki 05, 2020 9:36 am Arkadaslar merhaba Merkel in yaptigi aciklamada:
Türkiye'nin 'AB'nin komşusu ve NATO üyesi' olduğuna vurgu yapan Şansölye, gelecek görüşmelerin vize serbestisi aracılığıyla Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesine odaklanacağını söyleyerek şöyle konuştu:

'Erdoğan ile çok sık görüştüm'

"Türkiye ile pozitif bir gündem istiyoruz. Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok sık görüştüm. İlişkilerde, pozitif bir gündem iki tarafın da çıkarına. Aralık ayında vize serbestisi konusu görüşülecek."

'Türkiye ile AB arasındaki göç mutabakatının yeni bir aşamaya getirilmesi, Gümrük Birliği anlaşmasının geliştirilmesi ile ekonomik işbirliği konularını da Ankara ile görüşmek istediklerini' aktaran Merkel, 'vize serbestisi konusunun aralık ayına kadar sağlam bir şekilde çalışılması gerektiğinin' altını çizdi.

Sizce olumlu olabilir mi sonuc forumdakilerin dusuncelerini merak ediyorum dogrusu. Eger acilirsa kavimler gocune hazir olun. :lol:
Merkel'e zaten göç politikasından dolayı tepki büyük. Bir de bu olursa tamamen kendini bitirir.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Eki 05, 2020 10:51 am

Vize serbesti demek istediğin kadar kalmak değil. Nasıl şu an hususi pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süreyle kalma hakkı sahibiyse bu vize serbestiyle umuma mahsus pasaport sahipleri de bu hakka sahip olacak ve yani çalışma hakları da olmuyor. Göç konusunda tamamen saçmalıyorsunuz. Yukarıda mülteci yazan arkadaş acaba mülteci ne demek bir fikri var mı? O arkadaş Alman pasaportuna sahip olunca ileri geri konuşmak kolay tabii ki. Almanya'ya iltica etmek için ülkeye geri dönmemenin bir sebebi olması lazım ki Almanya seni sınır dışı etmesin. Suriye'de savaş olduğu için dönemiyorlar, peki Türkiye'den gelen insanların mülteci olmasının sebebi ne olur?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 05, 2020 10:56 am

kdemir yazdı: Pzt Eki 05, 2020 10:51 am Vize serbesti demek istediğin kadar kalmak değil. Nasıl şu an hususi pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süreyle kalma hakkı sahibiyse bu vize serbestiyle umuma mahsus pasaport sahipleri de bu hakka sahip olacak ve yani çalışma hakları da olmuyor. Göç konusunda tamamen saçmalıyorsunuz. Yukarıda mülteci yazan arkadaş acaba mülteci ne demek bir fikri var mı? O arkadaş Alman pasaportuna sahip olunca ileri geri konuşmak kolay tabii ki. Almanya'ya iltica etmek için ülkeye geri dönmemenin bir sebebi olması lazım ki Almanya seni sınır dışı etmesin. Suriye'de savaş olduğu için dönemiyorlar, peki Türkiye'den gelen insanların mülteci olmasının sebebi ne olur?
Kesinlikle katiliyorum en azindan oyle olmasida iyi olur bilhassa sartli kabul alanlar icin direk kursa baslayabilirler die dusunuyorum

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Eki 05, 2020 11:09 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Eki 05, 2020 10:56 am Kesinlikle katiliyorum en azindan oyle olmasida iyi olur bilhassa sartli kabul alanlar icin direk kursa baslayabilirler die dusunuyorum
Hususi pasaport sahipleri Almanya'ya girdikten sonra oturum alamıyor. Türkiye'deki Almanya Konsolosluğu'ndan D tipi vize almaları lazım, orada oturum iznine başvurmaları için. Aynı şekilde bu vize serbestiyle (eğer olursa) umuma mahsus pasaport sahipleri de her türlü vize almaları lazım eğer uzun süreli (3 aydan fazla) kalmak istiyorlarsa. Bu olay iş gezisi, turistik gezi, aile ziyareti için yararlı.

*3 aylığına dil kursuna gidebilirsin orası ayrı.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 05, 2020 11:19 am

kdemir yazdı: Pzt Eki 05, 2020 11:09 am Hususi pasaport sahipleri Almanya'ya girdikten sonra oturum alamıyor. Türkiye'deki Almanya Konsolosluğu'ndan D tipi vize almaları lazım, orada oturum iznine başvurmaları için. Aynı şekilde bu vize serbestiyle (eğer olursa) umuma mahsus pasaport sahipleri de her türlü vize almaları lazım eğer uzun süreli (3 aydan fazla) kalmak istiyorlarsa. Bu olay iş gezisi, turistik gezi, aile ziyareti için yararlı.

*3 aylığına dil kursuna gidebilirsin orası ayrı.
Evet pasaportum var 6 yıllık şartlı kabul olduğunda en fazla 3 ay mı dil kursu alabilirim Almanya da?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Eki 05, 2020 11:22 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Eki 05, 2020 11:19 am Evet pasaportum var 6 yıllık şartlı kabul olduğunda en fazla 3 ay mı dil kursu alabilirim Almanya da?
Anlamı şu senin 6 ay içinde 3 ay kalma hakkın var. 3 ay aralıksız kalırsın ya da aralıklarla kalırsın sonra gelir Türkiye'de 3 ay daha beklersin 6 aylık süre dolar, daha sonra bir daha Almanya'da 3 ay daha kalabilirsin.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 05, 2020 11:39 am

kdemir yazdı: Pzt Eki 05, 2020 11:22 am Anlamı şu senin 6 ay içinde 3 ay kalma hakkın var. 3 ay aralıksız kalırsın ya da aralıklarla kalırsın sonra gelir Türkiye'de 3 ay daha beklersin 6 aylık süre dolar, daha sonra bir daha Almanya'da 3 ay daha kalabilirsin.
ha ok teşekkürler

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eki 05, 2020 1:20 pm

kdemir yazdı: Pzt Eki 05, 2020 10:51 am Vize serbesti demek istediğin kadar kalmak değil. Nasıl şu an hususi pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süreyle kalma hakkı sahibiyse bu vize serbestiyle umuma mahsus pasaport sahipleri de bu hakka sahip olacak ve yani çalışma hakları da olmuyor. Göç konusunda tamamen saçmalıyorsunuz. Yukarıda mülteci yazan arkadaş acaba mülteci ne demek bir fikri var mı? O arkadaş Alman pasaportuna sahip olunca ileri geri konuşmak kolay tabii ki. Almanya'ya iltica etmek için ülkeye geri dönmemenin bir sebebi olması lazım ki Almanya seni sınır dışı etmesin. Suriye'de savaş olduğu için dönemiyorlar, peki Türkiye'den gelen insanların mülteci olmasının sebebi ne olur?
Evet, herkes vatandaşı olduğu ülkenin çıkarlarını düşünür. Kusura bakma fikirlerimiz uymadıysa.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Eki 05, 2020 1:41 pm

dabadee yazdı: Pzt Eki 05, 2020 1:20 pm Evet, herkes vatandaşı olduğu ülkenin çıkarlarını düşünür. Kusura bakma fikirlerimiz uymadıysa.
Önemli olan insan haklarını düşünmek ;)

reall

Mesaj gönderen reall » Pzt Eki 05, 2020 2:21 pm

Bu arada belirteyim Türkiye 3. dünya ülkesi değiL...

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Pzt Eki 05, 2020 2:35 pm

dabadee yazdı: Pzt Eki 05, 2020 1:20 pm Evet, herkes vatandaşı olduğu ülkenin çıkarlarını düşünür. Kusura bakma fikirlerimiz uymadıysa.
moderatörden ricamdır şu arkadaşın nicki Alman vatandaşı yapsınlar ,böylece alakasız yerlere gelip bunu belirtme ihtiyacından vazgecer.Bilgisi olmayan konular ile ilgili konudan bağımsız şeyler yazıyor bu arkadaş

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 05, 2020 3:26 pm

Bu kadar dusmanca bi tavra gerek yok die dusunuyorum zira bu forum bile Turkiyedekiler icin Almanyada egitim hakkinda yardimci olmak adina acildi hepimiz elimizden geldigince yardimci oluyoruz birbirimize ve yararlaniyoruz forumdan en iyi sekilde ayrica kdemir nickli kardesimiz cok guzel bir sekilde aciklamasini yapmisti ki ben sadece bilgilendirme amacli ve yorumlari gormek icin actim basligi. Geregi yoktu bu kadar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 05, 2020 3:33 pm

Yarin sitemizin 12. kurulus yili:) 12 yildir her sene en az 2-3 defa vize kalkiyor basligi acilir. Bu yil da dozumuzu aldik cok sükür. :)

3. dünya üllkesi tanimi dogru arkadaslar. Bunun tanimi Almanya da öyle. Yani arkadasin yaptigi bir tanim degil. Bir üniversiteye bile basvuru yaparken, Alman vatandasi, AB vatandasi ve diger ülkeler diye bir siniflandirma var yani, onu bos yere milliyetcilik duyari kasmayin. Bu tür basliklari 5. ya da 6. yildan bu yana kitliyoruz artik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli